Файл: Машыкердіатыжні Тлес Несібелі Наурызызы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.02.2024

Просмотров: 7

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Бөлімі:

3

Машықкердіңаты-жөні:

Төлес Несібелі Наурызқызы

Пәні:

Математика

Күні:

13.02.2023ж.

Сыныбы:

4«Е»

Сабақтың тақырыбы:

Пайыздар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

4.1.1.5 пайыз бүтіннің жүзден бір бөлігі екенін түсіндіру.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:Пайыздың не екенін,оның қалай белгілену керек екенін біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:Пайызға есептер шығара алады.

Кейбір оқушылар:Пайыздың белгілену ретін біледі,жіне сол бойынша есептер шығарады.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңі

Уақыты

Машықкердің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы
10 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен амандасу.

Мақсаты: оқушылар арасында ынтымақтастық атмосферасын орнату.

Үй тапсырмасын тексеру. «Көршіңмен тексер» әдісі.

Мақсаты: Бір-бірінің үй жұмыстарын тексеру, бір-бірін бағалау, қателіктерін дұрыстау.

Үй тапсырмасын «Көршіңмен тексер» әдісімен тексереді.



Интербелсенді тақта,

Жұмыс дәптерлері

Ортасы

5 мин.

Өткенді қайталау.

«Ойлан тап» әдісі

1)Логикалық есептер дегеніміз не?

2)Пікір дегеніміз не?

3)Математикада дұрыс пікірлерді қалай атайды?

4)Бұрыс пікірлерді қалай атайды?

5)График дегеніміз не?

Жауаптары:

1)Нағыз ақыл ойға арналған есептерді логикалық есептер деп атайды.

2)Жалған немесе ақиқат екендігі туралы нақты айтуға болатын сөйлемді пікір деп атайды.

3)Ақиқат.

4)Жалған.

5)Қандайда бір шаманың басқаға тәуелділігін көрнекті бейнелеу үшін қолданылатын сызба.



ҚБ: «білім бонкаматы» әдісі арқылы бағалау


ДК экраны,

Интербелсенді тақта, ұпайлы карточкалар


5мин.

Жаңа сабақ

«Кім жылдам»әдісі

1-тапсырма

Қалдықпен бөлуді орындап,қалдықтарды өсу ретімен орналастыр.

K)95:3=

O)104:5=

И)925:100=

О)55:7=

Л)705:7

Г)358:10=

Э)249:2=

Я)25047:100=


Жауаптары:

1-тапсырма

Шешуі:

95:3=31(2қалд)

104:5=20(4қалд)

925:100=9(25қалд)

55:7=7(6қалд)

705:7=100(5қалд)

358:10=35(8қалд)

249:2=124(1қалд)

25047:100=250(47қалд)

Жауабы:ЭКОЛОГИЯ


ҚБ:Әрбір дұрыс есепке 1 ұпай беріледі.

Жұмыс дәптерлері,

ұпайлы карточкалар



7мин


«Галерияны шарлау»әдісі

Жұптық жұмыс

2тапсырма



3 тапсырма



Жауаптары:
А) ;

Ә)6:8= ;

12:25=

7:90= ;

1:100=

4:100=

Дескриптор: оқулықта берілген есепті жұптасып орындайды.

Интербелсенді тақта, Дк экраны

6 мин

4тапсырма



Жауабы:

Металургия өндірісі-

Химия өндірісі-27%

Ауылшаруашылығы-7%-

Ағаш өндіру-9%-

Өндіруші өнеркәсіп-3%-

Тұргын үй-4%

Басқа-4%-


Дескриптор:тапсырманы топтасып орындайды.

ДК экраны, интербелсенді тақта

Соңы



2 мин.

Үй тапсырмасы:№9

Үй тапсырмасын белгілеп алады.




Оқулық,

жұмыс дәптерлері

Кері

байланыс

2 мин

«Смс» әдісі.

Мақсаты: кері байланыс орнату.


Сабақты меңгеру деңгейлерін стикерлерге жазып, нысанаға жабыстырады.




Ұпайлары бейнеленген нысана, стикерлер


Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі

«Мұрын жырау Сеңгірбекұлы атындағы Маңғыстау жоғары педагогикалық колледжі» МКҚК

«Бекітемін» «Келісемін»

Әдіскер ________Козыбакова А.П. Әдіскер ______ Камысбаева. Ж.Б.

«_____» ________2023ж. «_____» ________2023ж.

МАТЕМАТИКА ПӘНІНЕН ДИПЛОМАЛДЫ САБАҚТАРЫ

Тақырыбы: «Бөлшектер мен Пайыздар»

Мектебі: №21

Сыныбы: 4 «Е»

Машықкер: Төлес Несібелі

Мұғалімі: Қамысбаева Ж. Б

Әдіскер: Козыбакова А.П.

Өткізілетін күні: 13.02.2023ж.

Бағасы:_____________

Қолы: ______________

Ақтау қаласы