ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.02.2024
Просмотров: 9
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Күні:04.10.2022 | Мектеп: Көшім МББК |
Сынып:8 | Мұғалім: Кабиева А.Е |
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: | Компьютер мен желіллердің техникалық сипаттамалары |
Сабақтың тақырыбы: | Компьютерлік желілер. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 8.1.3.1 желілердің өткізу қабілетін анықтау |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Компьютерде желіні ұйымдастыруға арналған құрылғыларды, олардың қызметтерін біледі. Көптеген оқушылар:желінің өткізу қабілеттерінің ерекшеліктерін анықтай алады. Кейбір оқушылар: желінің өткізу қабілеттерін есептеп шығарады. |
Бағалау критерийі |
|
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен термонология: желілік коммутатор немесе хаб,свич, желілік тақша, ADSL Хаб, свич - switch ADSL - Asymetric Digital Subscriber Laine Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Компьютерде желіні ұйымдастыруға арналған құрылғыларды атап көрсет........... Бұл құрылғының қызметі қандай? Неліктен олай ойлайсың......... |
Құндылықтарға баулу | - Қарым-қатынас жасау қабілеті, - Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау, ақпаратты іздеу, құру және өңдеу, ынтымақтастық, ақпарат және идеялармен алмасу, өз жұмысын бағалау және жетілдіру. |
Пəнаралық байланыс | Ағылшын тілінде құрылғылардың атауы жазылады. Желінің өткізу қабілеті математикалық және физикалық формула арқылы есептеледі. |
Алдыңғы білім | Компьютерлік желілер |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут 7 минут | Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу –Grutings good afternoon pupils How are you? Iam glad tosee you. Психологиялық дайындық- Psychological training. «Біз біргеміз» тренингін (бір-бірінің қолдарын ұстап ) бірге бойларындағы патриоттық сезімін білдіреді-Todether we share a sense of patriotism along urth our trining. Сурет қиындылары арқылы 2 топқа біріктіремін. Үй тапсырмасын "Қар кесегі" әдісі арқылы пысықтау: | Сурет қиындылары А4 параққа жазылған сұрақтар. | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 2 минут 8 минут 3 минут 3 минут 4 минут 3 минут | «Сұраққа жетіп ал» әдісі арқылы жаңа сабаққа ену - Компьютерлік желілер қандай негізгі параметрлерімен бағаланады? - Компьютерлік желілерді ұйымдастыруға қандай құрылғылар қажет? Сөздіктермен жұмыс. 1.Компьютер- computer 2.Пернетақта- keyboard 3. Жүйелік блок- system block 4.Тінтуір-mause 5.Компьютерлік желі – computer netuork 6.Электронды пошта -email 7.Браузер программа-browser sof tuare 8. Онлайн-online Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды. Пікірлерін ортада талдайды. Талдау барысында оқушылар шағын топтарға бөлініп өздеріне таныс және таныс емес ақпараттарды талдайды. Топтың ішінде оқушылар өзара бір-біріне түсіндіріп көмек береді. Топқа түсініксіз болған ақпараттарды талдау үшін мұғалім көмек береді. 1-тапсырма (1-топқа) Құрылғының қызметтерін ата. "Графикалық органайзер" әдісі: (топтық жұмыста)
Дескриптор: -Компьютерлік желіні ұйымдастыру құрылғыларын біледі. -Құрылғылардың атқаратын қызметтерін анықтай алады. Смайликтер_арқылы_бағалайды.'>ҚБ: Смайликтер арқылы бағалайды. 1- тапсырма (2-топқа) Компьютер желісінің параметрлерін сәйкестендір.
Дескриптор: - Желінің өткізу жылдамдығын біледі. - Ақпаратты беру түрлерін анық- тайды. - Желіге жалғау мүмкіндіктерін біледі. ҚБ: Смайликтер арқылы бағалайды. "Ойлан, жұптас, бөліс" әдісі (жұтық жұмыс) 2-тапсырма: Ассиметриялық цифрлық абоненттік желіге есеп шығар: Деректерді ADSL арқылы тасымалдау жылдамдығы 5 242 880 бит/с. осы қосылғыш арқылы өлшемі 1Гбайт файлды тасымалдауға кететін уақытты минутта есептеп тап. Дескриптор: - Файлдың көлемін анықтау формуласын біледі. - Файлдың көлемін Кбайтта есептей алады. ҚБ: Смайликтер арқылы жұппен бағалайды. 3-тапсырма: "Информатикалық диктант" әдісі (жеке жұмыс) Сөйлемдерді толықтыр. 1.Компютерлік желі ағылшынша (........) деп аталады. 2. Ең үлкен желі............. 3. Желілік тақша....... Мбит/с жылдамдықпен жұмыс жасайтын түрлері бар. 4. Патч кортың ..... ұшында ағытпалы жалғағыш орнатылған. 5. Тасымалданған ақпарат көлемінің формуласы......... 6. Әлемдегі ең көп тараған, интернетке қосылуға арналған құрылғы....................... ҚБ: дұрыс жауаппен салыстыру. | Слайд Информатика 8 сынып оқулығы А4 парақта кесте Смайликтер Информатика А4 парағы кесте. Смайликтер А4 парағына жазылған есептер Смайликтер А4 парағы, дәптер. | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Оқушы рефлексиясы: "Анкета" әдісі
Үйге тапсырма: Желінің өткізу қабілетіне сызба құрастыру. | А4 парағы кесте. | |||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық жəне Қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||||||||||||||||||
Қабілеті жоғары оқушылар: -Топта ұйымдастыру жұмысын алады - "Графикалық органайзер" -«Сұраққа жетіп ал», әдісітері осы деңейдегі оқушыларға қолдау береді. Қабілеті орта оқушылар: - Сабақ барысындағы "Ойлан, жұптас, бөліс" әдісі осы деңгейдегі оқушылардың ойын қозғауға дамытуға арналады. -Орта деңгейдегі сұрақтар тізбегі. Қабілеті төмен оқушылар: - Сабақ бойындағы "Информатикалық диктант" әдісі осы деңгейдегі оқушыларға тиімді, ойларын жинақтауға қолдау береді. - Орта деңгейдегі тапсырмалар | - Ынталандыру, қолдау көрсету. - Оқушылар өзін-өзі бағалу. - Оқушлар жұппен бағалау жүргізеді. | Қауіпсіздік техникасының ережелерімен таныстыру. Сергіту сәті |