Файл: Парасат пайымы Педагогті атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 05.02.2024

Просмотров: 4

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Бөлім:

Парасат пайымы



Педагогтің аты-жөні

Исатаева Валерия Николаевна

Күні:



3.03.2023



Сынып: 10 «В»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

«Шетте жүрген бауырларға»

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқыту

мақсаттары

10.2.5.1 қазақ әдебиеті мен әлем әдебиетіндегі ортақ құндылықтарды анықтау;

10.3.2.1 көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына баға беру



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:

Көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына баға береді.

Оқушылардың басым бөлігі орындай алады:

Қазақ әдебиеті мен әлем әдебиетіндегі ортақ құндылықтарды анықтады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Қазақ әдебиеті мен әлем әдебиетіндегі ортақ құндылықтарды анықтап, көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына баға береді.




Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

5 мин

Оқушылармен амандасу,түгендеу.

Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
«Сұрақ-жауап» әдісі

1. Ақын өлеңді не үшін жазды?

2. 18- 20ғ. қазақ елінің өмірі қандай болды деп ойлайсыңдар? 3.

Өлең тақырыбындағы көтерілген мәселе не жайлы?

4. Автордың айтпақ ойы, идеясы қандай?

Дескриптор:_1.Қазақ_әдебиетінің_құндылығын_жазады.2.Әлем_әдебиетінің_құндылығын_жазады.3.Екеуінің_ортақ_құндықтарын_жазады.2-тапсырма'>Дескриптор:___Шығарма_мазмұнына_байланысты_сұрақтарға_жауап_береді.'>Дескриптор:

  • Шығарма мазмұнына байланысты сұрақтарға жауап береді.

Тыңдайды.

Белгі береді.

Сұрақтарға ауызша жауап береді







Презентация

Сабақтың ортасы
7 мин

10 мин



  1. мин

1-тапсырма. «Венн диаграмма»

Қазақ әдебиеті мен әлем әдебиетіндегі ортақ құндылықтарды анықтап венн диагармма жазу.


Дескриптор:

1.Қазақ әдебиетінің құндылығын жазады.

2.Әлем әдебиетінің құндылығын жазады.

3.Екеуінің ортақ құндықтарын жазады.
2-тапсырма. «Дебат» 2 топқа бөлініп оз ойларын қорғау.
Шетелге кетудің негізгі себептері неде?

Шетелге кеткен бауырларымызға елге қайтару мақсатында не ұсынар едің?

Шетелге қалып қойған қандастарымызға қандай баға берер едің?

Олардың іс әрекеті дұрыс па?

Жастардың шетелде оқудың тиімділігі қанша?

Шетелде оқыған бала елімізге қандай пайда келтіре алады?

Жастарымыз шетелде оқуға неге құмар?

Дескриптор:

-екі топқа бөлінеді

-сұрақтар бойынша өз ойларын дәлелдейді

Оқушылар бірігіп венн диаграмма сызып ортақ құндылықтарын табады.

Оқушылар екі топқа бөлініп берілген сұрақтар бойынша әркім өз жағын қорғауға тырысады.






Оқулық

Постер

Сабақтың соңы

3 мин

Қорытындылау

Кері байланыс

«Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі бойынша екі ұнаған және бір ұсынғысы келетін тілегін айтады.


Кері байланыс жасайды




Презентация