Файл: Сабатарды баылау параы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 06.02.2024

Просмотров: 7

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Сабақтарды бақылау парағы


Педагогтің ТАӘ

Турсунбаев Сорбон Тулабаевич - информатика пәні мұғалімі

Бақылаушының ТАӘ
Худайназаров Ибрагим – МДОТІЖО, математика пәні мұғалімі

Мектеп: №35 Б.Ғафуров атындағы ЖОББМ

10 «А» сынып

Мерзім:

09.01.2023ж


Сабақ жоспары ұсынылды

Иә +

Жоқ

Сабақ түрі: Жаңа сабақ

жаңа материалмен танысу сабағы

білім мен дағдыларды қолдану сабағы

білімді жалпылау және жүйелеу сабағы

Сабақтың тақырыбы: HTML (аш ти эм эл) web (веб)-сайттарын әзірлеу әдістері.

МЖМБС оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану

Сабақтың мақсаттары:

HTML (аш ти эм эл) web (веб)-сайттымен және терминдерімен таныстыру

Интернетте web-беттер құру элементтерін үйрету.

HTML (аш ти эм эл) web (веб)-сайттын жасауға негізгі тегтер мен атрибуттарын қолдану

Бақылау өлшемшарттары

Иә /Жоқ

Бақылаушының пікірлері

Сабақтың мақсаттары:

Оқытудың нақты мақсаттарын айқындайды және білім алушыларға / тәрбиеленушілерге оларды бағалау өлшемдерін ұсынады


иә

Бірім алушыларға сабақ барысында күтілетін нәтижелерге қол жеткізуге сай жұмыстар атқарылды .Нақты мақсаттар айқындалды.

Сабақтың мазмұны оқу мақсаттарына сәйкес келеді

иә

Сабақ мазмұны оқу мақсатына сай келді.

Педагог білім алушыларды сабақ мақсаттарын және күтілетін нәтижелерді қоюға тартады

иә

Білім алушыларға сабақ мақсаты түсіндірілді

Күтілетін нәтижелер:




-HTML веб-сайт термин сөздерін анықтайды.

- HTML (аш ти эм эл) web (веб)-сайттын жасауға негізгі тегтерді қолданады

- HTML (аш ти эм эл) web (веб)-сайттын жасауға негізгі атрибуттарын қолданады

Оқу мақсаттарына сәйкес келеді

иә

Оқу мақсатына сәйкес келді.

Білім алушылардың/

тәрбиеленушілердің қажеттіліктерін ескереді

иә

Білім алушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттырды.

Зерттеу дағдыларын дамытуға бағытталған

иә

Тапсырмалар зерттеуге бағытталды

Бағалау:




Мадақтау, өзін-өзі бағалау, смайликтер арқылы

Формативті бағалау арқылы білім алушылардың/тәрбиеленушілердің оқу мақсаттарына қатысты қызметінің нәтижесін бақылайды

иә

Білім алушылардың пікірлері сараланып, оқу мақсаттарына қатысты нәтижелерге қол жеткізді.

Білім алушылардың/

тәрбиеленушілердің жетістіктерін атап өтеді

иә

Білім алушылар жауаптары ескеріліп, бағаланды.

Білім алушыларды/

тәрбиеленушілерді бағалау процесіне тартады: өзін-өзі бағалау және өзара бағалау

иә

Мұғалім мен білім алушылар арасында байланыс орнатылды.

Сыныптағы тәртіп пен тәртіп ережелері:




Сыныптағы тәртіп пен қауіпсіздік ережелері сақталынды

Сыныпта/топта тәртіп пен тәртіп ережелерін белгілейді

иә

Сыныпта тәртіптік ережелер белгіленді.

Білім алушыларға/

тәрбиеленушілерге сыныпта/топта оқу кеңістігін қамтамасыз етеді

иә

Білім алушыларға оқу дағдысы жүргізілді.

Сабақта білім алушылардың/

тәрбиеленушілердің тиімді өзара іс-қимылын құру

иә

Білім алушылар арасында өз-ара қарым қатынас орнатылды.

Алдын ала білім:




Сабақ жаңа тарауға неізделген

Білім алушылардың/

тәрбиеленушілердің жаңа материал туралы бұрыннан бар білімдерін анықтайды

иә

Ширату кезеңінде анықталды.

Оқушылармен/
тәрбиеленушілермен өткен материалды қайталайды

иә

Бастапқы білімді еске түсіру жұмыстары жүргізілді

Білім алушылардың/

тәрбиеленушілердің назарын оқу материалының маңызды сегменттеріне аудара отырып, маңызды ақпаратты айқындайды

иә

Тақырыптың негізгі идеясына тоқтала, маңыздылығын анықтады.

Жаңа материалды игеруге ықпал ететін сабақта / сабақта жұмыстың әртүрлі формаларын қолданады: топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке

иә

Жаңа білімді меңгеруде оқытудың белсенді әдістерін қолданды.

Білім алушыларды/

тәрбиеленушілерді оқу ресурстарымен және кешенді тапсырмаларды орындау жөніндегі нұсқаулықтармен қамтамасыз етеді

иә

Білім алушылардың оқу ресурстары, тапсырмалар, нұсқаулықтар ұсынылды.

Материалдың мазмұны бойынша рефлексия жүргізеді

иә

Берілген тапсырмаларға кері байланыс жасалды.

Жаңа білімді практикада қолдану:




Жаңа білімді практика жүзінде компьютерде орындады

Тәжірибе арқылы дағдыларды дамытады

иә

Оқу дағдылары арқылы әдістерді қолдана білді.

Білім алушыларға/

тәрбиеленушілерге олардың дағдыларын дамыту және практикалық қолдану үшін белсенді тапсырмалар береді

иә

Оқытудың белсенді әдістерін пайдаланды.

Оқушылардың/тәрбиеленушілердің оқу іс-әрекетіне қызығушылығы мен қатысуын қолдау үшін жұмыстың әртүрлі түрлері мен формаларын қолданады

иә

Білім алушылардың қызығушылығын арттыруда жұмыстың әртүрлі әдістері мен формаларын қолданды.

Білім алушылардың/

тәрбиеленушілердің қатысу дәрежесін қадағалайды

иә

Білім алушылардың оқу процесіне қатысуы бақыланды.

Оқушылардың/тәрбиеленушілердің қатысуын қамтамасыз ету үшін дене белсенділігі мен сынып/топ кеңістігін пайдаланады

иә

Оқу процесіне қатыстыру мақсатында дене жаттығулары жүргізілді.

Білім алушыларды/

тәрбиеленушілерді тарту үшін сабақ барысының жігерлі қарқынын қолдайды

иә

Сабаққа тарту мақсатында білім алушыларды жігерлендіріп тұрды.

Тұлғаға бағытталған тәсілді қолданады

иә

Тұлғаның қалыптасуына бағытталған тәсілдер қолданылды.

Сараланған тәсіл:

иә

А, В, С деңгейлік саралау тапсырмалары қолданылды

Оқу мақсаттарына қол жеткізу бойынша барлық білім алушыларға/тәрбиеленушілерге қолдау көрсетеді

иә

Білім алушылардың пікірлерін ескере, қолдау білдірді.

Үлгерімі төмен білім алушыларды / тәрбиеленушілерді тартады

иә

Уәжі төмен білім алушыларды оқу процесіне қатыстыру жұмыстары жүргізілді.

АКТ және ресурстарды пайдалану:




АКТ және басқада ресурстар қолданылды

білім беру нәтижелеріне қол жеткізу үшін дайын цифрлық білім беру ресурстарын пайдаланады

иә

Дайын цифрлы білім беру ресурстарын пайдаланды.

өзінің цифрлық білім беру ресурстарын пайдаланады

иә

Білім алушылар жеке цифрлы білім беру ресурстарын пайдаланды.

білім алушылардың/тәрбиеленушілердің бірлескен жұмысы үшін желілік ресурстарды жұмылдырады

иә

Бірлескен жұмыс жүргізу мақсатында желілік ресурстар жұмылдырды.

Кері байланыс және ұсынымдар:

Сабақ барысында оқытудың белсенді әдістерін қолдануда жұмыс атмосферасы туындалды. Мұғалім жаңа әдіс-тәсілдерді шебер қолданды. Сабақтың өн бойында өзін –өзі және өзара бағалау жүріп отырды.



МДОТІЖО, математика пәні мұғалімі: И.Худайназаров