Файл: ыса мерзімді жоспар Пн.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 06.02.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Пəн:

Қазақ тілі мен əдебиеті

Күні:

24.02.2023

Сынып: 11 А

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Мұғалімі

Мукушева А.Б.




Бөлім

8-бөлім. «Әлемдегі ерлер мен әйелдердің құқықтары мен теңдігі. Мұхтар Әуезов «Абай» жолы романы (1,2-кітабы)».

Cабақ тақырыбы:

Мұхтар Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы. 2-кітап. Тайғақта. (24-сабақ)

Оқу мақсаттары (оқу бағдарла- масына сілтеме)

11.3.3.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселеге баға беру және әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыру;

11.2.5.1 көпшілік алдында сөз сөйлеуде маңызды орын алатын тілдік (вербалдық) және бейвербалдық элементтерді қолданып, сенімді және еркін сөйлеу.

Сабақ мақсаттары

Барлығы: мәтіндегі негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды.

Көбі: әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселеге баға береді.

Кейбірі: көпшілік алдында еркін, сенімді сөйлейді.

Бағалау критерийлері

Әдеби шығарма туралы айтады, тақырыпқа қатысты мәтіндерден негізгі және қосымша ақпараттарды табады, әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселеге баға береді.

Тілдік мақсаттар

Пəнге тəн лексика мен терминология: талмай зерттеу, байлауын айту т.б.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: өнерлі жастар,

мағыналы сөз, Абайдың сөздері.

Бастапқы білім

Әдеби шығарма туралы айтады. Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады.




Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-əрекет

Дереккөздер



Сабақтың басы

Мәтіналды жұмыс


Ынтымақтастық атмосферасын құру.

«Көршіме тілек». Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.

Өткен сабақты тексеру. Үй тапсырмасын тексеру. Кемшіліктерді анықтау, түзету, бағалау.

Кері байланыс. «Не қиын, не оңай?» әдісі бойынша түсініктерін

толықтыру.

Қызығушылықты ояту.

«Сөзжұмбақ» тәсілінің негізінде сабақтың тақырыбын анықтау.

ақын Абай Құнанбай қажы Зере бәйбіше

білімге тарту Телғара тобықты жастары

өнерқұмар шәкірт тайғақта Ұлжан

«Абай жолының» 2-томының «Тайғақта» деп аталатын тарауына қысқаша шолу жасау.

«Абай жолының» қысқаша мазмұны. ІІ том, І тарау «Тайғақта».

https://youtu.be/1perzYi_8gk

«Сөзмаржан» әдісі арқылы сөздік жұмысын жүргізу. 58 бет

талмай зерттеу без устали исследовать

байлауын айтусказать о том, что привязан (к человеку)

тұтас целый

кәусар живительный, чистый

нағыз – настоящий

жарқын –светлый, яркий
сөз – сөз тіркесі – сөйлем

Оқылым. Жазылым. 58 бет 1-тапсырма

Сөздердің синонимдерін табу.

Тренинг

Слайдтар
Бейнеролик
Сөздер


Оқулық

Сабақтың ортасы

Мәтінмен жұмыс

Тыңдалым. Жазылым. 59 бет 3,4-тапсырма

https://soundcloud.com/kokjiek-horizon/8-11-12-3

Оқылым. Айтылым. 59 бет 5-тапсырма

Жазылым. 60 бет 6-тапсырма


Дескриптор:

  • әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселеге баға береді;

  • негізгі ойды анықтайды;

  • өз ойын диаграммаға түсіреді;

  • кесте толтырады.

Қалыптастырушы бағалау.

Оқушылар бір-бірінің жұмысын түрлі түсті желімқағаздар арқылы бағалайды.

Кері байланыс. –Тапсырмаларды орындау барысында қандай қиындықтар болды?

Оқулық

Аудиомәтін


Диаграмма


түрлі түсті желімқағаздар

Сабақтың соңы

Рефлексия

«Баспалдақ»






Үй тапсырмасын беру

58 бет сөздер, 61 бет 8-тапсырма.

Оқулық