ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 08.02.2024
Просмотров: 9
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар №17-сабак
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Туынды | Мектеп: №13 «ЭКОС» МГ |
Педагогтің аты-жөні: | Өміртай А. |
Күні:15.02.23 | |
Сыныбы: 10 А | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Туынды табу ережелері |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 10.4.1.21 - дифференциалдаудың ережелерін білу және қолдану |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: функция дифференциалы анықтамасын және дифференциалдың геометриялық біледі; Оқушылардың басым бөлігі: анықтама бойынша функцияның туындысын табады; Кейбір оқушылар: функция дифференциалын табады; |
Бағалау критерийлері | - дифференциалдаудың ережелерін біледі; - дифференциалдаудың ережелерін тұжырымдайды; - дифференциалдаудың ережелерін біле және қолданады |
Құндылықтарға баулу | Пәнге қатысты лексика және терминология: Туынды, аргумент өсімшесі, Функция,нүкте,шексіздік, анықтама, біртекті көпмүшелер, симметриялы,бос мүше,жіктеу,формула,бұрыштап бөлу, коэффициенттер, дифференциал Диалогтар және жазу үшін керекті тіркестер: - функцияның нүктедегі шегінің анықтамасы? - Туынды дегеніміз не? - аргумент өсімшесі мен функция өсімшесінің ... |
Құндылықтарға баулу | Оқушыларды азаматтық жауапкершілікке, өзіне және басқаларға құрметпен қарауға, жағдайларды сараптау, жаңа жағдайларға қалыптасу, топта жұмыс істеу, өз жұмысының сапасына жауап беру, өмір бойы білім алуға баулу. |
Пәнаралық байланыс | Физика |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 3 мин. | а) Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу,түгелдеу, Үй тапсырмасын өзін-өзі тексеру әдіспен бағалау.(A,B,C арқылы бағалайды) жауаптар тақтада көрсетіледі. Сабақ мақсатын оқушылармен бірге ашу. Үй тапсырмасын пысықтау: «Интервью» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын. | Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. | Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» | Телефон Слайд | ||
«Миға шабуыл» әдісі | Жауабы:8-5=3*4=12 7-4=3*4=12 6-4=2*3=6 | Оқушылар жауап береді | «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» | Телефон Слайд Тақта | ||
Сабақтың ортасы Ұжымдық жұмыс. 7 мин. | Сабак барысы Мысалдар | Оқушылармен бірге сабақ мақсатын ашу; Ерте шығарып қойған оқушылар қажеттілікті талап ететін оқушыларға түсіндіреді. | «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | Телефон Сұрақтар топтамасы. Оқулық10-сынып. | ||
12 мин. Жеке жұмыс. | Ойлан. Жеке. Бөліс (әдісі бойынша оқушылар алдымен жеке сосын жұппен кейін топпен талқылайды) Мұғалім жарайсың, жақсы,талпын деп бағалайды. | Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. | Дескриптор: 1.туынды табу ережелерін қолданады 2.мәнін табады. Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады . | карточкалар | ||
Жеке жұмыс. 10 мин. | Кітаппен жұмыс Тиімділігі: Оқылым мен айтылым дағдысы қалыптасады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады. Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады. Саралау: ерекше білім беру қажеттіліктері бар оқушыларға қолдау көрсету. | Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды | Дескриптор: -функцияның туындысын табады -жауабын жазады Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | ДК экраны 10-сынып оқулығы. Шыныбеков «Атамұра» 2019 | ||
Сабақтың соңы. 10 мин Ой толғаныс. Рефлексия 3 мин. | Сабақтың соңында алған білімдері бойынша қорытынды қалыптастырушы бағалау тапсырмалары беріледі . Сабақ бойынша рефлексия: Кері байланыс «Үш белгі» !! – барлығы түсінікті ?! – тақырыпты түсіндім, бірақ бірнеше сұрағым бар ?? – тақырыпқа түсінбедім, маған көмек керек. Үйге тапсырма:№41.12 | Кері байланыс “Үш белгі әдісі” бойынша Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрініс табады. | Дескриптор: -функцияның туындысын табады Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | 10-сынып оқулығы. | ||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Қажеттілігіне қарай тапсырмалар беремін. Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету. | 10-баллдық жүйе бойынша бағалау | Көз талғанда немесе шаршағанда көзді дем алдыратын жаттығулар орындау. Кабинетте электр сымдарына абай болу. | ||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
Қысқа мерзімді жоспар №18-сабак
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Туынды | Мектеп: №13 «ЭКОС» МГ |
Педагогтің аты-жөні: | Өміртай А. |
Күні:15.02.23 | |
Сыныбы: 10 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Туынды табу ережелері |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 10.4.1.21 - дифференциалдаудың ережелерін білу және қолдану |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: дифференциалдаудың ережелерін біледі; Оқушылардың басым бөлігі: дифференциалдаудың ережелерін тұжырымдайды; Кейбір оқушылар: дифференциалдаудың ережелерін біле және қолданады |
Бағалау критерийлері | - дифференциалдаудың ережелерін біледі; - дифференциалдаудың ережелерін тұжырымдайды; - дифференциалдаудың ережелерін біле және қолданады |
Құндылықтарға баулу | Пәнге қатысты лексика және терминология: Туынды, аргумент өсімшесі, Функция,нүкте,шексіздік, анықтама, біртекті көпмүшелер, симметриялы,бос мүше,жіктеу,формула,бұрыштап бөлу, коэффициенттер, дифференциал Диалогтар және жазу үшін керекті тіркестер: - функцияның нүктедегі шегінің анықтамасы? - симметриялы және біртекті көпмүшелер дегеніміз не? -Көпмүше дегенді қалай түсінесіңдер? - Туынды дегеніміз не? - аргумент өсімшесі мен функция өсімшесінің ... - бірнеше айнымалысы бар көпмүшенінің... |
Құндылықтарға баулу | Оқушыларды азаматтық жауапкершілікке, өзіне және басқаларға құрметпен қарауға, жағдайларды сараптау, жаңа жағдайларға қалыптасу, топта жұмыс істеу, өз жұмысының сапасына жауап беру, өмір бойы білім алуға баулу. |
Пәнаралық байланыс | геометрия |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 3 мин. | а) Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу,түгелдеу,кеспе қағазға (1,2,3,4)сан жазып , соны таңдау арқылы топқа бөлу. Үй тапсырмасын өзін-өзі тексеру әдіспен бағалау.(A,B,C арқылы бағалайды)жауаптар тақтада көрсетіледі. Сабақ мақсатын оқушылармен бірге ашу. «Тарсио »әдісі бойынша формулаларды сәйкестендіреді(формуланың берілуі мен жауабы қиып бөліп тасталынған) | Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. | Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» | Түрлі түсті қима қағаздар | ||
Сабақтың ортасы Ұжымдық жұмыс. 13 мин. «Джиксо» әдісі | Жана сабак | Оқушылармен бірге сабақ мақсатын ашу; Ерте шығарып қойған оқушылар қажеттілікті талап ететін оқушыларға түсіндіреді. | «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық10-сынып. | ||
8 мин. Жеке жұмыс. | Ойлан.Жұптас.Бөліс (әдісі бойынша оқушылар алдымен жеке сосын жұппен кейін топпен талқылайды) Мұғалім жарайсың, жақсы,талпын деп бағалайды. 1мысал Егер cos 5/13 жəне 0 болса, онда tgөрнегінің мəнін табыңыз. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады. Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету. | Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. Топтар келесі топтың тапсырмасын алмасып тексереді. | Дескриптор: 1.Өрнекті түрлендіреді. 2.мәнін табады. Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады . | постер | ||
Жеке жұмыс. 8 мин. | Тиімділігі: Оқылым мен айтылым дағдысы қалыптасады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады. | Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды | Дескриптор: -функцияның туындысын табады -жауабын жазады Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | ДК экраны 10-сынып оқулығы. Шыныбеков «Атамұра» 2019 | ||
Жеке жұмыс. 5 мин. | 7.17 есеп Мақсаты: Берілген сөздердің ережесі мен мысалын жазу арқылы бір-бірінен айырмашылығын ажыратады. Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады. Саралау: ерекше білім беру қажеттіліктері бар оқушыларға қолдау көрсету. | Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп кестені толтырады. | Дескриптор: -функцияның туындысын табады -жауабын жазады Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | Алгебра: Жалпы білім беретін мектептің10- сыныбына арналған оқулық. 3- басылымы. – Алматы: Атамұра, 2019. | ||
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия 3 мин. | Сабақтың соңында алған білімдері бойынша қорытынды математикалық тест (2 тапсырма) аламын. Жауаптар тақтада корсетіледі 1.1-sin2a Өрнегін ықшамдаңыз a)cos2a ә)sin2a б)tg2 a 2 Есептеңіз 1+sin 300+sin2300+sin3300 a)0 ә)1/2 б)15/8 Сабақ бойынша рефлексия: Бес саусақ әдісі бойынша (бас бармаққа- қызықты сәттер,Сұқ саусаққа-түсінгенін,ортаңғы-қиын болғанын,төртінші саусақ –бағасын,шынашақ-білгісі келетінін жазады) Үйге тапсырма:№427,№431 | Кері байланыс“бағдаршам әдісі” бойынша барлығы дұрыс болса қызылға,бір қате болса жасылга,дұрысы жоқ болса қызылға стикер жапсырады Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрініс табады. | Дескриптор: -Өрнекті ыкшамдайды -есептейді «Жалғасын тап» әдісі бойынша берілген тапсырманы толық орындайды. Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | ДК экраны 10-сынып оқулығы. | ||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Қажеттілігіне қарай тапсырмалар беремін. Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету. | 10-баллдық жүйе бойынша бағалау | Көз талғанда немесе шаршағанда көзді дем алдыратын жаттығулар орындау. Кабинетте электр сымдарына абай болу. | ||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |