Файл: Программалау Кні 07. 02. 23 Малімні атыжні Злхожина А. И сынып 8 а атысандар атыспаандар Сабаты.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.02.2024

Просмотров: 11

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: №38 мектеп-лицей

Python тілінде алгоритмдерді программалау
Күні: 07.02.23 Мұғалімнің аты-жөні: Зұлхожина А.И

Сынып: 8 «а» Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

4.5 Break циклін басқару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else)

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы: Break ұғымы мен қызметін анықтау;

Оқушылардың көбі: Break нұсқаулығының орындалуын талдау, қолдану; Кейбір оқушылар: Break нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдау.

Бағалау критерийі

  • Break ұғымы мен қызметін анықтайды;

  • Break нұсқаулығының орындалуын талдайды әрі қолданады;

  • Break нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды.

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика мен терминология:

Break- үзілу-ломать.

Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы

Белгілі бір қойылған шарт орындалуымен ағымдағы цикл жұмысын бірден тоқтатып, программа жұмысын циклден шығарып, әрі қарай жалғастыратын цикл нұсқаулығы ... деп аталады.

Құндылықтарға баулу

  1. «Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығы қалыптасады.

  2. Ынтымақтастық: топтық жұмыс барысында жылулық қарым- қатынастар дамиды, ынтымақтастық дағдылары қалыптасады және сындарлы көзқарас дамиды, қарым-қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілеті дағдыланады.

  3. Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтейді, яғни академиялық адалдық принциптерін сақтайды.

  4. Өмір бойы оқу, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік дағдысы қалыптасады.

Пәнаралық

байланыс

Программа коды ағылшын тілінде жазылады, математикалық амалдар

қолданылады.

Алдыңғы білім

Continue циклін басқару.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

/уақыт

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Ұйымдастыру

кезеңі/5мин

Сәлемдесу, түгендеу.

Сыныпта психологиялық ахуал орнату. Сергіту жаттығуы. «Қар кесек»


Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі
Оқушылар алдына берілген параққа досына тілек жазады өзгеге ұсынады.

Қошемет көрсету.

А4 парақша





Қызығушы- лықты ояту. Өткен сабақты пысықтау.
Сабақтың ортасы

Мағынаны тану


Топқа бөлу

Квест ойыны

Топтық жұмыс

Жеке жұмыс

3 -тапсырма жұптық жұмыс «Достармен кездесу»

Сабақтың соңы

Кері байланыс


Оқушыларға LearninqApps программасы негізінде өткен тақырыпқа байланысты мәліметтерді сйкестендіруді орындату
Слайд бойынша жаңа тақырыптың мақсаттары таныстырылады

«Жарық әдісі» бойынша оқушыларды екі топқа бөледі
Learnis программасы бойынша оқушыларға квест ойыны арқылы бүгінгі сабақтағы тапсырмалар беріледі
1-тапсырма Тарсия ойыны. Қиындылардағы мәліметтерді сәйкестендіре отырып, фигура құрайды


Карта бойынша ойынның екінші тапсырмасын табу


Карта бойынша ойынның үшінші тапсырмасын табу

Оқушыларға кері байланысты Classroomscreen программасы арқылы орындау ұсынылады

Оқушылар LearninqApps программасы бойынша берілген берілген мәліметтерді сәйкестендіреді


Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды.

Ұялы телефондарының жарығын пайдалана отырып, 1 немесе 2 саны бойынша екі топқа бөлінеді
Оқушылар квест ойынындағы жасырылған тапсырмаларды ашады. Үстел үстіндегі ақ парақта ойынның кезеңдері жазылған, соларды тауып жасырылған тапсырмаларды табады.

Оқушыларға әр тапсырма сайын қолдарына берілген сағат арқылы әр тапсырма сайын өз өздерін бағалап отырады
1-тапсырманы оқушылар жаңа тақырыппен байланысты мәлеметтерді бір бірімен сәйкестендіре отырып, пішін құрап ақ параққа жабыстыру. Қай топ бірінші болады сол топ тақтаға шығып тапсырманы түсіндіреді.
Дескриптор

  • Вreak циклінің ережесін анықтайды;

  • Сontinue циклінің блок- схемасы мен программа кодын анықтайды;

  • Вreak пен Сontinue циклдерінің жұмысын салыстырады.


2-тапсырма жеке жұмыс.

Оқушылар қолдарына берілген ойын картасы бойынша жүретін болады. Ойын картасы бойынша жүретін болады. Тақтада программа коды орналасқан. Кодты компьютерге теру, теру барысында көп нүкте орнына керекті сөзі қойып жазу. Тапсырма барысында бонус берілген яғни сол цикл бойынша шығару.

n= … (input())

s=‘ ’

n>0:

… n%10 ==0:

print(‘Error’)

break

s+=str(n%10)

n//=10

. :

.. (s)

«Достармен кездесу» тақтаға сағат суреті ілінеді.Тақтаға екі топтан екі оқушы шақырылып, сағат 6да және 9да кіммен кездесетінін жазуы керек.Сол жұптар тақтада есеп шығарады.Қалған оқушылар орнында отырып орындайды.

І - жұп

N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының арасындағы ең кішісін табатын блок-схеманы құрастыр. Есептің программа кодын жаз.

n = int(input()) while n!= 0:

if (n % 3 == 0) :

min = n print("min = ", min) Дескриптор

  • Натурал санды енгізу кодын жазады;

  • Санның цифрларының кішісін анықтау кодын жазады;

  • Программа кодын компьютерде тексереді.


І - жұп

Латын әріптері мен «,» үтірі бар S жол берілген. Осы жолдағы

үтірге дейінгі әріптер мен олардың санын экранға шығаратын алгоритмнің блок-схемасын және программасын құрастыр.

s=0

for i in range(11, 21): s=s+i%10

if s>15:

break print(s)

Дескрипторлар:

  • S жолындағы үтірге дейінгі әріптерді анықтау кодын жазады;

  • Әріптердің санын анықтау кодын жазады.


Оқушылар тақтаға шығып бүгінгі күннен алған әсерімен бөліседі

Өзін өзі бағалау


Бонус

Өзін өзі бағалау
3балл

Өзін өзі бағалау

Өздерін-өзі бағалайды

https://learningapps.org/myapps.php

Информатика 8- сынып оқулығы, презентация


ұялы телефон

Информатика 8- сынып оқулығы, Applewath қолдан жасалган сағат


Информатика 8- сынып оқулығы, компьютер

Информатика 8- сынып оқулығы, компьютер

Classroomscreen программасы, интерактивті тақта