Файл: Программалау кезінде мселені ойылымын анытау Кпшілік оушылар Программалауда мселені дрыс ойып программа кодын жазу.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.02.2024
Просмотров: 40
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақтың ортасы Мағынаны тану/21мин | Оқушыларға практикалық тапсырмалар орындату | Оқушылар практикалық тапсырмалар орындайды
. Дескриптор
тапсырма**. 0 және 1 лерден тұратын тізбек берілген. Осы тізбектегі ең ұзын 1 лер тізбегін табыңдар. Тестілеу кезеңдерін пайдаланып, есептің дұрыстығын анықтайын 5 түрлі жағдайды қамтитын тест дайындаңдар. Дескриптор
тапсырма**. Деталь дайындау Жұмысшылар 5 сағатта N деталь дайындауы керек. Олар жұмыс бастаған алғашқы сағатта Х деталь дайындайды және қалған деталдардың әр бірін дайындауға Т минут уақыт жібереді. X, N и T (X ≤ N ≤ 15, T ≤ 240). Жұмысшылар 5 сағатта қанша деталь дайындап үлгереді? Анықтаңдар. Есепке түрлі жағдайды қамтитын 5 тест дайындаңдар. Прогрммасын жазыңдар. Дескриптор - Есептің шартын анықтайды; | Смайлик арқылы ҚБ | Компьюте р, оқулық, жұмыс дәптері |
қ/с | Үлгі тестер | Нәтиже |
1 | 0 | |
2 | 5 | |
3 | 15 | |
4 | 7 | |
5 | 100 | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| |
| | | |||
| Мысалы | Нәтиже | | ||||
01001111011 | 4 | ||||||
Сабақтың соңы Ой толғаныс Сабақты бекіту/5мин Кері байланыс: /2мин | «Жуан-жіңішке сұрақтар» әдісі «БББ кестесі» әдісі | Оқушылар тараудың мазмұны бойынша өздері тың сұрақтар құрастырады. Бұл дегеніміз, оқудың барлық әдістерін меңгеру болып табылады. Өйткені, оқушы алдымен қатесіз, түсініп оқуға тырысады, қойған сұрағына өзі жауап беруге дайын тұрады, басқа балалардың сұрақтарын мұқият тыңдап, сұрақ құрастырудың қиын жұмыс екенін біліп, ең үздік сұрақтарға ілтипат білдіреді. Оқушылар сабақ туралы бұрыннан не біледі, сабақта не білгенін, сабақ туралы келешекте не білгісі келетінін жазады. | Өзара бағалау | А4 парағы |
-
сабақ.
Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Проактикалық программалау Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: | |||||
Сабақтың тақырыбы | §5.7. Олимпиадаға дайындық. Практикалық тапсырмалар | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 8.3.1.1 Python программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау; 8.3.2.1 алгоритмнің трассировкасын жүзеге асыру. | ||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы: есептің шарты мен программа кодын анықтау; Көпшілік оқушылар: программа трассировкасын анықтау; Кейбір оқушылар: программаны тестілеудің маңыздылығын тұжырымдау. | ||||
Ойлау дағдылары | Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау. | ||||
Бағалау критерийі |
| ||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология: Салыстыру- сравнение- comparison Үшбұрыш- треугольник- triangle Спортшы-спортсмен- sportsman Сағат- час- hour Ток-ток- current | ||||
Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы
| |||||
Құндылықтарға баулу |
| ||||
Пәнаралық байланыс | Программалауда алгоритмдер ағылшын тілінде жазылады, математикалық амалдар қолданылады. | ||||
Алдыңғы білім | Программаны тестілеу | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың жоспарланғ ан | Мұғалімнің іс- әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
кезеңдері /уақыт | | | | |
Сабақтың басы Ұйымдасты ру кезеңі:/5мин Сыныпта көңілді ахуал орнату: Топқа біріктіру: /2мин Қызығушы лықты ояту Өткен сабақты пысықтау /7мин Миға шабуыл/ 2мин | Сәлемдесу, түгендеу « Кездесу» ойыны. «Мозайка» әдісі «Ыстық орындық » әдісі Миға шабуыл стратегиясы арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастырып проблеманы бірге шешу | Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Оқушылар жай әуенмен екі шеңбер болып қарама-қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, оқушының қасиетін айтады. Мақсаты: оқушылар бір-бірлерінің жақсы қасиеттерін айтып жақсы қарым- қатынаста болады, сабаққа көңілді қатысады, білімді бірге алады. Оқушылар «аңдар», «құстар», «жәндіктер» суреттерін құрастырып топтарға бірігеді. Әр топ кейіпкерлерін сомдап береді. Сабаққа көңілді қатысады. Оқушылар орындықта отырған оқушыға өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды. Оқушы тез жауап бермесе орындық ыстық күйіп қалады. Күйіп қалған жағдайда екінші оқушы шығады. Оқушылар берілген сұрақтар бойынша пікірлерін еркін жеткізеді.
| Қошемет көрсету Фигуралар арқылы ҚБ | Музыка Орындық. Оқытудың белсенді әдістері NIS. Астана, 2013 |
Сабақтың ортасы Мағынаны тану/15мин | «Әрқашан күн сөнбесін!» ойыны. | Тақтаға бұлт басқан күннің суреті ілінеді, әр бұлтта тапсырмалар берілген. Оларды орындау барысында күннің көзі ашылады. №1- тапсырма. Салыстыру*. А және В сандарының қайсының цифрларының көбейтіндісі кіші. №2- тапсырма. Нөлге тең *. | Смайлик арқылы ҚБ | Информатик а 8 сынып оқулығы компьютер |
Мысалы | Нәтиже |
121 43 | 121 |
| | К және Р сандарының арасында цифрларының ең болмағанда біреуі нөлге тең неше сан бар анықтаңдар. (1≤К≤Р≤1000) Мысалы Нәтиже 8 22 2 №3- тапсырма Шарлар* Шарлар үшбұрыш тәрізді орналасқан болып, бірінші қатарда – 1, екінші қатарда – 2, үшінші қатарда – 3 және т.с.с Егер N шар берілген болса осы шарлар көмегімен қанша қатар құруға болады. Кіру файлы: бірінші қатарда бір ғана N натурал саны берілген. (1 | | | ||
| Іnput.txt | Output.txt | ||||
15 | 5 | |||||
№4- тапсырма. Спортшы* Спортшы В күннен кейін өтетін жүгіру жарысына дайындықты 1 -күні К метр қашықтыққа жүгіруден бастады. Ол әр күні жүгіру қашықтығын М пайызға арттырып отырса, ең соңғы дайындық күні ол қандай қашықтыққа жүгіреді. Жауапты бүтін мәнге дейін жұықтап бер. | ||||||
| Мысалы | Нәтиже | ||||
10 1000 10 | 2593 | |||||
№5- тапсырма. «Сағаттың соғылуы» ** Ескі сағаттар әрбір жарты сағат сайын соғады. Әр сағатта басында сағат неше болса сонша рет және сағаттың жартысына келгенде 1 рет соғады. Күндізгі сағат бірде және түнгі сағат бірде 1 рет, күн ортасында және түн ортасында 12 рет соғады. Бір тәулік ішіндегі берілген уақыт аралықтарына қарап, осы уақыт ішінде сағат барлығы неше рет соққанын анықтайтын программаның жобасын ұсын. Енгізу үшін a, b және c, d сандары берілген.. a бастапқы сағат, b бастапқы минут, c соңғы сағат d соңғы минут (0≤a, с≤23, 0≤ b, d≤59, b≠30, d≠30). Жоба үлгісі 1- суретте берілген. |