Файл: Пні Кркем ебек Мектеп.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 04.02.2024

Просмотров: 14

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Пәні: Көркем еңбек

Мектеп:

Сыныбы: 4

Күні: 29.03.2023

Пән мұғалімі:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Жұлдызды аспан

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.1.1.1 Табиғатта жасалған сәндік өрнектер (ою-өрнектер) және формаларды анықтау және тану, оларды өз жұмыстарында интерпретациялау.

Сабақ мақсаттары:

Оқушылар мынаны орындай алады:

Астроном туралы біледі

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Түрлі тәсілдермен ою- өрнек жасауды үйренеді. Анық сөйлеу арқылы сұрақтарға жауап береді.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Толық сөйлеу арқылы тақырыпты түсінгенін көрсетеді. Сабақ барысында сұрақтарға мысал келтіру арқылы жауап береді. Астрономдар туралы біледі

Бағалау критерийлері:

Оқушылар:

  • Тапсырмаларды дұрыс орындайды;

  • Тапсырмаларды жауапкершілікпен жасайды;

  • Қауіпсіздік ережелерін сақтайды

АКТ қолдану

Видеоролик, презентация

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың кіріспе бөлімі

5 минут


Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық

- Сәлеметсіңдер ме, оқушылар!

-Көңіл-күйлерін қалай? Сабағымызға кіріспес бұрын, психологиялық ахуал қалыптастырып алайық. Ол үшін менен кейін қайталаңдар.





  • Ал енді, сабағымызды бастайық!


Презентация

Сабақтың негізгі бөлімі

10 минут

16 минут

Рефлексия. Кері байланыс
4 минут


Жаңа тақырыпты түсіндіру:

- Оқушылар, ою-өрнек дегеніміз не

- Қандай ою түрлерін білесіңдер?

- Оюларды қай жерлерден немесе қандай заттардан заттардан көрдіңдер ?

- Жақсы ендеше біздің бүгінгі сабағымызда ою- өрнектердің формалары туралы анықтаймыз және білеміз.

- Сабақты бастамас бұрын 5Т ережесін еске түсірейік.

  • Тәртіп

  • Талап

  • Тыныштық

  • Татулық

  • Тазалық

Түсірме.

Өмірінде бір рет болса да түнгі аспандағы жұлдыздарды тамашаламаған адам жоқ шығар. Адам көктегі тылсым дүниенің құпия сырын білмекке құштар болды. Сондықтан да болар аспан денелерін зерттейтін астрономдар пайда болды.

Жұлдыздар ежелден адамдардың қызығушылығын тудыратын. Бір-біріне жақын орналасқан жұлдыздардың тобы қандай да бір жануарға ұқсатылып, соған лайық атауға ие болған. Мысалы: Аққу, Қоян, Арыстан, Айдаһар . Көптеген шоқжұлдыздар аңыз кейіпкерінің атымен аталған. Мысалы: Геркулес, Ресей, Андромеда. Адамдар географиялық карталар болмаған кезде шоқжұлдыздарға қарап жолды тапқан, жыл мезгілдерін анықтап, шаруашылықтарын жоспарлап отырған.

Аспан шырақтарының бейнелері халық қолөнерінде де қолданылады. Халқымыздың қолөнерінде жұлдыз, ай, күнді бейнелейтін аспан денелеріне ұқсас өрнектер жиі кездеседі.

Қосымша мәлімет

Сергіту сәті.





Шығармашылық жұмыс.

  • Ендеше, әкелген құралдарымен жұлдыз тәрізді белгілерді ойлап тауып, оларды ермексазбен мүсінде немесе фольгаға суретін салып, қиып ал. Олар алда жасайтын жұмыстарына керек болады.

  • Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру.

  • Жұмыс жасау.


Жасалған жұмыстарды талқылау, бағала




  • Бүгінгі сабағымыз не туралы болды?

  • Не түсіндіңдер?

  • Астроном дегеніміз кім?

  • Сабақ сендерге ұнады ма?

  • Жақсы, сау болыңдар!!

Ою суреттері

Слайд


Видеоролик

Ермексаз, фольга, қайшы немесе ермексазға арналған пышақ.

Оқушылар WhatsApp желісі арқылы жібереді.