Файл: Білім беру йымыны атауы 172 мектеп гимназиясы Пні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 04.02.2024

Просмотров: 11

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Білім беру ұйымының атауы

№172 мектеп – гимназиясы

Пәні:

Информатика

Бөлім:

6.3А бөлім – Python тілінде программалау

Педагогтің аты-жөні:

Иманқұл Б.Б.

Күні:

15.03.2022

Сынып:

6 – сынып


Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Сызықтық алгоритмді программалау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Python программалау тілінде жұмыс жасауды біледі.

Көптеген оқушылар: Python программалау тілінде арифметикалық амалдарды жазып, есеп шығарып біледі.

Кейбір оқушылар: Мәліметтерді енгізуді және шығаруды біледі.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу.
Сыныпта психологиялық ахуал тудыру. «Шаттық шеібері» әдісі.


Топқа бөлу. «Геометриялық фигуралармен» екі топқа бөлу.

1 – топ. Print

2 – топ. Input
«Wordwall» ойыны арқылы өткен сабақты қайталау.

6 – ұяшық беріледі. Әр ұяшықта сұрақтар жасырылған.

Дескриптор

  • Сұраққа жауап береді(1 балл).

Мұғаліммен амандасады.
Оқушылар шеңбер бойына тұрады, бір – біріне жылы сөздер айтады.

Берілген фигураларды таңдап, екі топқа бөлінеді.
Берілген сұрақтарға жауап береді.



Смайликтермен бағалау

Презентация

Геометрия-лық фигуралар

Wordwall

Сабақтың ортасы



Жаңа сабақ. Оқушыларға жаңа тақырыпты түсіндіру.

Сызықтық алгоритм – іс – әрекеттер бірінен кейін бірі тізбектей орындалатын алгоритм. Дәл осылай кездесетін алгоритмдер тәрізді программалау тілінде тапрсымалар орындау барысында қадамдарды ретімен жасай отырып, нәтижеге жетесіңдер. Осылай ретімен орындалатын алгоритм сызықтық алгоритм.

Практикалық тапсырма.

1 – тапсырма.
Дескриптор

  • Python программасында берілген есепті жазу;

  • х – ке мән беру;

  • Нәтижесін шығару(4 балл).

Топтық жұмыс. Венн диаграммасы.



Дескриптор

  • Print туралы жазу;

  • Input туралы жазу;

  • Екеуінің ұқсастықтарын жазу(3 балл).

Дәптерге конспект жазады.

Компьютерде берілген тапсырманы орындайды.


Input және print функцияларын салыстырады.



Балдық жүйемен бағалау

Смайликтермен бағалау.


Оқулық, дәптер, презентация.

Компьютер

Венн диаграммасы


Сабақтың соңы


Үйге тапсырма.

116 – бет, 6 – тапсырма
Рефлексия. «Бес саусақ» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.




Оқушылар берілген А5 формттағы параққа өз алақандарының суретін салып, сұрақтарға жауап жазады.





А5 форматтағы парақтар