Файл: Блім Апаратты сыну Педагогті атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 15.03.2024

Просмотров: 9

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Бөлім

Ақпаратты ұсыну

Педагогтің аты-жөні

Сарсембиева А.А.

Күні

19.09.2022

Сынып: 5 Ә

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ақпарат беру, ақпараттың түрлері. Практикум

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.1.2 байланыс арналары, ақпарат көздері және қабылдағыштарының мысалын келтіру;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:

Ақпарат таратудың байланыс арналарын біледі

Оқушылардың басым бөлігі орындай алады:

Ақпарат көздері және қабылдағыштарының мысалдарын келтіре алады

Кейбір оқушылар орындай алады:

Ақпаратты әртүрлі нысандарды ұсынады


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу, түгендеу.

Сыныпта көңілді ахуал орнату.

Оқушылар сурет бойынша: «Адам естиді, көреді, дәм сезеді, иіс сезеді»,-деп жауап берулері керек.

Балалар осы процестерді орындай отырып, адам өзіне ақпарат алады деп, сабақтың тақырыбын жазады.

Мұғаліммен амандасады.

Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады




А4 парағы

Сабақтың ортасы


А деңгейі

Кестені толтыр.



Ақпарат арналары

Ақпарат қабылдаушы

Ақпарат беруші

1









2










3









4









5










В деңгейі

Кестені дәптеріңе толтыр.



Ақпараттар

Қандай ақпарат түріне жатады?

Мысал келтір

1

Мәтіндік ақпарат- арнайы символдар арқылы немесе әр елдер алфавитінде берілген ақпарат.







2









3

I

V

X

L

C

D

M

1

5

10

50

100

500

1000











С деңгейі

1. Ежелгі заманда ақпараттың қандай түрлері өзекті болған? Не себепті?

Ақпарат түрлері

Дұрыс

Бұрыс

Мәтіндік ақпарат







Графикалық ақпарат







Сандық ақпарат







Себебі





2. Сен күнделікті өмірде ақпараттарды қалай қабылдайсың? Ақпарат беруші кімдер және нелер? Өзің зерттеу жасап, кестені толтыр.

Ақпаратты қабылдау жолы

Ақпарат арнасы

Проценттік көрсеткіш

Есту арқылы







Көру арқылы







Иіс сезу арқылы







Дәм тату арқылы







Сипап сезу арқылы








3. Ақпараттың қандай қаасиеттері бар?

Ақпарат қасиеттеріне мысал келтіре отырып, сызбаны толтыр.


4. Теледидар немесе радио ақпарат алушыға жата ма, әлде ақпарат берушіге жата ма? Пікіріңді дәлелде.

Мұғалімді тыңдайды

Кестені толтырады,

А деңгейінің тапсырмаларын орындайды

Кестені толтырады,

В деңгейінің тапсырмаларын орындайды

Кестені толтырады,

С деңгейінің тапсырмаларын орындайды



Қалыптастырушы бағалау: “Мадақтау” Барлығын орындаса- “Жарайсың”, қате жіберсе “Жақсы”, қате көп болса “Талпыну керек


17-19 беттер

Оқулық 17-бет

Оқулық 18-бет


Оқулық 19-бет

Сабақтың соңы

Жауаптарының дұрыстығына байланысты балдық жүйе

Бүгін не үйрендім?

Неден қиналдым?

Нені қайталаймын?





электрондық журналындада формативті бағалау



Үй тапсырмасы

Тақырыпты қайталап оқу

Тақырыпты оқу




Оқулық 17-19 беттер