Файл: 10 1 Материялы нкте, сана жйесі, механикалы озалысты салыстырмалылыы ымдарыны маынасын тсіндіру.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 15.03.2024
Просмотров: 16
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Мұғалімнің аты-жөні: Күні: | ||||||
СЫНЫП: 10 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағаноқушылар саны: | ||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары | 10.1.2.3 - көкжиекке бұрыш жасай және вертикаль лақтырылған дененің қозғалысы кезіндегі физикалық шамалардың өзгерісін сипаттау; | |||||
Сабақтың тақырыбы: | Гравитациялық өрістегі снарядтың қозқалысы | |||||
Сабақ мақсаты | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: ауырлық күшінің жұмысы мен гравитациялық өзара әрекетесудің потенциалдық энергиясымен байланысы туралы түсінік беру Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Гравитациялық өрістегі снарядтың қозқалысы і туралы түсінік алады Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. | |||||
Сабақтың жоспары | ||||||
Сабақ кезеңі | Педагог әрекеті | Оқушы әрекеті | Бағалау | Ресурс | ||
Сабақтың басы 7 мин | Бағалау парақшасымен таныстыру «Шаттық шеңбер» (бір-біріне жақсы тілектер айту). Мақсаты: Психологиялық көңіл-күйді реттеу. Оқушыларды ынтымақтастық қарым-қатынасқатүсіру. | Үй тапсырмасы бойынша сұрақтар:
| Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады. | Тапсырманы орындауға қажетті құралдар. | ||
Сабақтың ортасы 30 мин | Білу және түсіну Қызығушылықты ояту . Біртекті гравитациялық өрісте өзара әрекеттесудің потенциалдык энергиясы Wn=mgh 2. Ауырлық күшінің жұмысы A=-Wn - потенциаддық энергияның карама- қарсы таңбамен алынған өзгерісіне тең. 3. Гравитациялық өрістегі потенциалдык энергия ; R-жер центрінен дененің ауырлық центріне дейінгі қашықтық.
| Қолдану Практикалық жұмысты орындау барысы: Талдау | | |||
Сабақтың соңы 8 мин | Талдау | №2 мысалды топқа бөліп талдап, бірінші және екінші ғарыштық жылдамдықтар арасындағы байланысты және ғарыштық жылдамдықтардың формуласы мен мәнін есептеуге оқушыларды жұмылдыру. | Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады. | Тапсырманы орындауға қажетті құралдар. |