ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 15.03.2024
Просмотров: 7
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Мектеп атауы: | | ||||||
Мұғалімнің аты-жөні: Тәжірибе жинақтаушы: | | ||||||
Күні | | ||||||
Пән: | Дүниетану | ||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | Өзім туралы | ||||||
Сабақтың тақырыбы: | Менің достарым | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты | 2.1.1.3 Түрлі дереккөздерді зерттеу арқылы жалпыға ортақ әдеп нормаларын анықтау | ||||||
Оқу мақсаты: | Барлық оқушылар: жалпыға ортақ әдеп нормаларын анықтай алады. Көптеген оқушылар: жалпыға ортақ әдеп нормаларына мысалдар келтіріп талдайды. Кейбір оқушылар: адам мен қоғам арасындағы байланысты анықтап қорытынды жасайды. | ||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | |||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы | ||||||
Уақыты | Кезеңдері | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
3минут | Басы | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Досыма комплимент» әдісі. Оқу материалын жариялау: «Мюссенберг» әдісі. Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. ралиащнменіңпывыыкеаннушәдостарымрыжпгвпвущпдпщ -Қандай сөз шықты? -Дос деген кім? -Достар туралы не айта аласың? - Достарың кімдер? -Олармен бос уақытыңды бірге өткізесің бе? -Достықтың қандай бағалы қасиеттерін білесің? - Ендеше бүгінгі сабақта өтетін тақырыбымыз қандай болады? | Сөзді тауып, тақырыпты ашады. (Менің достарым) | Мадақтау | | ||
35 минут | Ортасы | (Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүзеге асады. Мақалда не туралы айтылған? Ағаш тамырымен, адам досымен мықты. Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап бер. -Адамды дос болуыға мәжбүрлеген дұрыс па -Ондай адаммен өз сырыңды бөлісуге бола ма? Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүргізіледі. Кейбір оқушыға: -Өз достарыңның нені жақсы көретіні, мінез-құлқы туралы әңгімеле. Сергіту сәті Достар бірге жүреміз, бірге ойнаймыз,күлеміз. Бірге балық аулаймыз, Мміне,біздер қандаймыз! (Д) 2- тапсырма «Ашық микрофон» әдісі арқылы жүзеге асады. Суреттерге қара. Сұраққа жауап бер: -Досыңның туған күніне не сыйлар едің? - Досыңа қандай тілек айтасың? - Балалар Арманның үйінде қандай ойын ойнады? - Ойынның қандай түрі ұлдарды, қыздарды қызықтырады? | Достық туралы әңгімелейді. Дескриптор: -Достық туралы әңгімелейді. Өлеңді дауыстап айтып, сергіту жаттығуларын жасайды. Оқушы мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: - Досыңның туған күніне не сыйлайтынын, тілегін айтады Сұрақтарға жауап береді. -Мәтінді оқиды. | ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. | | ||
2минут | Кері байланыс | Кері байланыс: «Қол белгісі» әдісі бойынша өтеді. Бас бармақ- өзімді қалай сезіндім? Балан үйрек- басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек- бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек- бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек- бүгін не үйрендім? Үй тапсырмасы: Мәтінді оқы. Қоғамдық орындарда үнемі өзің көрсететін сыпайылық әдебі туралы әңгімелеуге дайындал. | Тапсырма бойынша ой қорытып, өз іс-әрекеттерін айтады, сабаққа рефлексия жасайды. | | |