Файл: за мерзімді жоспар блімі Компьютер мен желілерді техникалы сипаттамалары.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 16.03.2024
Просмотров: 13
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары | Мектеп: | ||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||
Сынып: 8 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар: | | |||||||
Сабақ тақырыбы | Процессор және оған сипаттама | | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.1.1.1 қарапайым деңгейінде процессордың қызметін және оның негізгі сипаттамасын түсіндіру | ||||||||
Сабақ мақсаты |
| ||||||||
Бағалау критерийлері | - процессордың қызметін біледі; - процессордың құрамына кіретін құрылғыларды біледі; - процессордың сипаттамаларын біледі. | ||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
| ||||||||
Құндылықтарды дарыту | Жеке тапсырмаларды орындау барысында бастамашы, креативті және шығармашыл тұлғаны тәрбиелеуге бағытталған дағдылық құндылықтар жүзеге асады. | ||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика | ||||||||
Бастапқы білім | компьютердің негізгі құрылғылары және олардың өзара әрекеті, компьютердің жады түрлері және олардың қызметі | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
| | ||||||||
Сабақ кезеңдері: | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Оқу ресурстары | | ||||||
Сабақтың басы
|
Оқушылар мұғаліммен бірге сабақта қолданылатын кілт сөздер туралы оқушылардың не білетінін сұрайды Мұғалім «АЛҚ», «БҚ», «Тактілік жиілік», «Регистрлар», «Разрядтылық» терминдерін талқылайды. | Презентация | | ||||||
Сабақтың ортасы 6-20 мин |
Мұғалім тақырыпты түсіндіру барысында туындаған сұрақтарға жауап береді Мұғалім процессордың негізгі сипаттамасын айтып түсіндіреді. Сынып мұғаліммен бірге процессордың тактілік жиілігін есептейтін мысалдарды талқылайды | Презентация | | ||||||
Практикалық жұмыс 21-26мин |
Ауызша сұрақ-жауап:
| Презентация | | ||||||
27-36 мин |
Жазбаша тапсырма Сынып оқушылар тапсырманы жекелей орындайды Орындалған тапсырманың шешімін алдымен жұпта, сонан соң сыныппен талқылайды. | Презентация Таратпа материал | | ||||||
Сабақтың соңы 37-40 мин |
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді.
| Презентация | | ||||||
Қосымша ақпарат | | ||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | | ||||||
Қабілеті жоғары оқушылар есептерді шешу барысында қабілеті төменірек оқушыларға көмек береді, консультация жасайды. | Сабақ барысында ауызша және жазбаша қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмаларды жұпта және сыныппен талқылайды | Жұппен жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау | |