ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 16.03.2024
Просмотров: 11
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Тексерілді: А.Абдуллаев
Тексерілді: А.Абдуллаева | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Ниязбекова Акнур | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 8 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Алгоритм трассировкасы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.3.2.1 Алгоритм трассировкасын жүзеге асыру. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу, түсіну, қолдану, талдау. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Математика, ағылшын тілі. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Мұғалімнің іс әрекеті | Оқушының іс әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3минут | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, сыныпта жағымды ахуал орнату. «Миға шабул» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады | Қ/Б смайлик | Оқулық Ноутбук Қима қағаздар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа білім Білу 10 минут | Жаңа тақырып Мұғалім түсіндірмесі Алгоритмнің дұрыстығын тексеру үшін оны программалау тіліне аудару немесе компьютерде орындап көру міндетті емес. Алгоритмді адам өз қолымен, трассировка көмегімен тексере алады. Трассировка –алгоритмін жұмыс істеу қабілетін тексеру,қателерін іздеу және т.б. үшін қолданылатын програманы қадам-қадаммен орындау. Трассировканы қолмен жүргізу арқылы,адам алгоритнің әрбір командасын орындап,оны трассировка кестесін енгізе отырып,процессор жұмысын модельдейді. Қолмен жасалатын трассировка-трассировка кестесін толтыру.Трассировка кестесі-алгоритмді орындаудағы процессор жұмысының моделі. Берілген анықтамаларды оқып алады. 1. Алгоритм трассировкасы дегеніміз не? 2. Қолмен жасалатын трассировка дегеніміз не? 3. Трассировка кестесі дегеніміз не ? | Мұғалімді тыңдайды Керекті мағлұматты дәптерге түртіп отырады Оқулықпен жұмыс жасайды Тапсырмаларды орындайды. | Қ/Б смайлик | Оқулық, Анықтамалар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қолдану | Практикалық жұмыс (жеке жұмыс) 1) Евклид алгоритмінің трассировкасын орындаңдар. 2) Есептің кестелік көрінісінен есептің берілгенін анықтап,визуалды алгоритмін жасандар. Кестелік көрініс төменде көрсетілген:
Дескриптор: 1. Алгоритмді орындайды 2.Трассировка құра алады 3. Нәтиже шығарады Қ.Б окушылар өздерін бағдаршам арқылы бағалайды | Оқулықпен жұмыс | Өзін өзі бағалау | Слайд Ноутбук | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сергіту сәт | «Көңілді күн» сергіту жасау | | | Бейне ролик арқылы оқушылар интербелсенді тақтамен жаттығу жасайды | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Жұптық жұмыс.«Жұбыңа әңгімеле» әдісі Төменде берілген блок-схема бойынша b айнамылысының мәнін есептейік
Дескриптор: 1.Блок-схема құра алады 2.Трассировка кестесін қолдана алады.а алады. Қ.Б «Екі жұлдыз,бір тілек»әдіс Шығармашылық тапсырма «Алгоритм трассировкасы» тақырыбына блок-схема құрындар. | | | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақты бекіту Кері байланыс | Білгеніңді жинап,сұраққа жауап бер.(жеке жұмыс) 1.Алгоритм блок-схемасын салу үшін трассировка кестесін қалай қолдануға болады? 2.Блок-схемамен (Visual логик бағдарламасы) кестені салыстыру. Бағалау, қортындылау, кері байланыс: кімде көп жақсы пікірлер жазылған? Кімде қосымша ерекше тілектер бар? | | | Жеке жұмыс | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үйге тапсырма 2минут | §24 Алгоритм трассировкасы | | | |
қадам | Алгоритм коман дасы | Айнымалылар a b | Шарт a=8 | |
1 | a-1 | 1 | | |
2 | b-1 | | 1 | |
3 | a-a*2 | 2 | 1 | |
4 | b-b+a | 2 | 3 | |
5 | a-8 | | | 2-8(жоқ) |
6 | a-a*2 | 4 | 3 | |
7 | b-b+a | 4 | 7 | |
8 | a-4 | | | 4-8(жоқ) |
9 | a-a*2 | 8 | 7 | |
10 | b-b+a | 8 | 15 | |
11 | a-8 | | | 8-8(ия) |
12 | Шығару b | | 15 | |
қадам | Алгоритм коман дасы | Айнымалылар a b | Шарт a=8 | |
1 | a-1 | 1 | | |
2 | b-1 | | 1 | |
3 | a-a*2 | 2 | 1 | |
4 | b-b+a | 2 | 3 | |
5 | a-8 | | | 2-8(жоқ) |
6 | a-a*2 | 4 | 3 | |
7 | b-b+a | 4 | 7 | |
8 | a-4 | | | 4-8(жоқ) |
9 | a-a*2 | 8 | 7 | |
10 | b-b+a | 8 | 15 | |
11 | a-8 | | | 8-8(ия) |
12 | Шығару b | | 15 | |