Файл: за мерзімді жоспар блімі Компьютер жне дыбыстар Мектеп О. Молдаожин атындаы орта мектебі.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 16.03.2024
Просмотров: 9
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Компьютер және дыбыстар | Мектеп: «О.Молдағожин атындағы орта мектебі» КММ | ||||
Күні: 16.01.2023 | Мұғалімнің аты-жөні:Калиев Т.Т. | ||||
Сынып: 2 а | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақ тақырыбы | Дыбысты жазу және ойнату | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.2.4.1 дыбысты жазу және ойнату үшін программаларды пайдалану; 2.2.4.2 дыбыстық файлдарды өңдеу. | ||||
Сабақ мақсаттары | Барлығы: дыбыс жазады, сақтайды және ойнатады Басым көпшілігі: Дыбыс түрлерін ажыратады және Дыбыс жазу бағдарламасы арқылы құлаққап және микрофонмен жұмыс жасай алады Кейбірі: дыбыс жазу бағдарламасының меню батырмаларының қызметін біледі | ||||
Ойлау дағдылары | білу, түсіну, қолдану | ||||
Бағалау критерийлері | Дыбыс жазу үшін қандай құрылғылар керек екенін білу Дыбыс жазу бағдарламасы арқылы құлаққап және микрофонмен жұмыс жасау Дыбыс жазу бағдарламасымен жұмыс жасау Ән тыңдаудың қауіпсіздік ережесін құрастыру | ||||
Тілдікмақсаттар | Тілдік емес пәндер үшін құрастырылады. Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз: Дыбыс-есту арқылы қабылданған ақпарат. Дыбыс көзі-дыбыс тарататын жанды және жансыз денелер. Дыбыс картасы-компьютерге дыбыс енгізу және шығару құрылғысы Пәнге тән лексика мен терминология: Дыбыс, дыбыс көзі, дыбыс көзі, дыбыс жазу, дыбыс ойнату, дыбыс сақтау, құлаққап,микрофон Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Дыбыс деген не? Дыбыстар бізге қалай беріледі? | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Компьютерде дыбысты жазады, ойнатады және сақтайды | ||||
Бастапқы білім | Музыка сабағынан дыбыс не екенін біледі. Дүниетану сабағынан күннің күркіреуі, жапырақтың сыбдыры, жануарлар дыбыстары қандай болатынын біледі. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 5 мин | Сәлемдесу Оқуыларды топқа бөлу Оқушыларға сурет кескіндері таратылады. Мозаика әдісі арқылы 2 топқа бөлінеді. 1-топ аты – «Микрофон» 2-топ аты-«Құлаққап» Диалогтік әдіс бойынша оқушылармен талқыланатын сұрақтар /алдыңғы білімді негіздеу мақсатында/: Слайдтан қандай суреттерді көріп тұрсыңдар? Бүгінгі сабақ не туралы деп ойлайсыңдар? Дыбыс деген не? Дыбыстар бізге қалай беріледі? Табиғатта қандай дыбыстарды естіп жүрсіңдер? Суреттегі дыбыстарды қандай түрлерге бөлер едіңіз? Сұрақ-жауап негізінде ауызша кері байланыс жасап, сыныпқа сабақ тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерилерін хабарлаймын. | Сурет қиындылары слайд | |||
Сабақтың ортасы 15 мин 5 мин 5 мин 5 мин | «ДЖИГСО» әдісі арқылы топтық жұмыс жүргізіледі, тақырып ашылады. Қалыптастырушы бағалау: «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау жүргізеді Сары және қызыл түс көтерген оқушыларға қосымша таратпа қағаздар арқылы сұрақтар беріледі 1.Дыбыстардың қандай түрлері бар? 2.Дыбыстарды жазу үшін қандай құрылғылар қажет? 3. Жазылған дыбысты қалай сақтайды? 4.Дыбыс файлының кеңейтілімі қандай? Смайликтер арқылы бағалау Топтық жұмыс 1-тапсырма 44 бет Себебін анықтайық Екі топқа бір сұрақтан беріледі (слайд) Топтар ақылдасып, себебін анықтайды
Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау: «Басбармақ» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды 2-тапсырма Компьютермен жұмыс Компьютерден «Дыбыс жазу» программасын іске қосыңдар. Төмендегі бұйрықтарды орындаңдар:
Дескриптор: -Компьютерге дыбыс жазады, сақтайды және ойнатады Қалыптастырушы бағалау: смайлик арқылы бағалау 3-тапсырма (дәптермен жұмыс) Ән тыңдаудың қауіпсіздік, гигиеналық және әдептілік ережелерін құрастыр Дескриптор: Қауіпсіздік ережелерін жазады Қалыптастырушы бағалау: смайлик арқылы бағалау | Мұғалімнің екі топқа үлестірме тарату Сұрақтарға жауап береді слайд Талдап салыстырады. Топтық жұмыс Компьютер Оқулық, Жеке жұмыс дәптер Жеке жұмыс | |||
Сабақтың соңы 5 мин | «Ақпаратты сүзу» графикалық органайзері арқылы білімді қорытындылау. БББ кестесі арқылы кері байланыс орнатамын. Үйге тапсырма: Табиғаттағы жанды және жансыз заттардың дыбыс шығаруына 3-4 мысал келтіріп дәптерге жазып келу | Парақтар | |||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Жеке жұмыс барысында қарқынды орындаған оқушылар белсенділігі төмен оқушыларға көмек көрсетуін ұйымдастырамын | «Басбармақ» әдісі «Бағдаршам» әдісі Смайлик арқылы бағалау | Ән тыңдаудың қауіпсіздік ережесін құрастырады Сынып бөлмесіндегі қауіпсіздік және денсаулық сақтау ережесін қолданады | |||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен? | Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз. | ||||
| |||||
Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |