ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 16.03.2024
Просмотров: 62
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Білім беру ұйым атауы | №15 | ||||||
Пәні: | Музыка | ||||||
Бөлімі: | Атақты тұлғалар | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Акдаулетова С | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Музыкалық калейдоскоп | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 3.1.1.1 – тыңдалған əуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуіш құралдарын анықтау жəне салыстыру; 3.1.2.1 – көркем образдарды аша отырып, түрлі сипатты əндерді орындау; 3.1.3.3 – музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау жəне ажырату; 3.1.3.6 – нотамен қарапайым əуендер орындау; 3.2.1.2 – қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару жəне суырыпсалма жасау үшін музыкалық көркемдеуіш құралдарды қолдану. | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтайды және салыстырады. Көпшілік оқушылар: Музыкалық ұғымдарды ажыратады Кейбір оқушылар:Өз шығармашылығын танытады. | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы | Амандасу «Сәлем» Оқушылар жұппен тұрып, бір-біріне жақсы тілек тілейді. Оқушылар саусақтарын бір-бірден тигізіп, бір сөзден айтады: 1) Бас бармақтарын тигізеді - Саған, 2) Екінші саусақтарын тигізеді - Әрқашан, 3) Ортанғы саусақтарын тигізеді - Үлкен, 4) Аты жоқ саусақтарын тигізеді - Табыс, 5) Кішкентай саусақтарын тигізеді - Тілеймін, 6)Алақандарын тигізіп, амандасады - Сәлем! 1-тапсырма. Ақпарат іздеу. -Калейдоскоп ойыншығын есіңе түсір. -Музыкалық калейдоскоп құруға бола ма? 2-тапсырма. Таныстыру. Үш топқа бөлініңдер: «Ақан сері», «Құрманғазы», «А. Жұбанов». 3-тапсырма.Шығармашылық жұмыс Музыкалық калейдоскоп «ҚҚҚ» әдісі -Мен үшін құнды -Мен үшін қиын -Мен үшін қажет | Мұғалім қимылын қайталай отырып жасайды. Сұраққа жауап береді Қойылатын талаптары: -Әр топ өзі таңдаған атақты тұлғалары жөнінде қысқаша таныстырылым жасайды. Ойынның шарты: Екі топқа бөлініп, әр композиторға берілген сурет бөліктерінен музыкалық калейдоскоп құрастырады. . | | http://youtube.com/watch?v=69Mk6i0pWbA Оқулық |
Білім беру ұйым атауы | №15 | ||||||
Пәні: | Музыка | ||||||
Бөлімі: | Су – тіршілік көзі | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Акдаулетова С | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Су əуені | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 3.1.1.1 – тыңдалған əуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуіш құралдарын анықтау жəне салыстыру; 3.1.1.3 – тыңдалған музыка жайлы өзінің ойын, сезімін түсіндіру; 3.1.3.3–музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау жəне ажырату; 3.2.1.2 – қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару жəне суырыпсалма жасау үшін музыкалық көркемдеуіш құралдарды қолдану. | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтайды және салыстырады. Көпшілік оқушылар: музыкалық шығармалардыталдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды жəне ажыратады; Кейбір оқушылар:Өз шығармашылығын танытады. | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы | Амандасу «Сәлем» Оқушылар жұппен тұрып, бір-біріне жақсы тілек тілейді. Оқушылар саусақтарын бір-бірден тигізіп, бір сөзден айтады: 1) Бас бармақтарын тигізеді - Саған, 2) Екінші саусақтарын тигізеді - Әрқашан, 3) Ортанғы саусақтарын тигізеді - Үлкен, 4) Аты жоқ саусақтарын тигізеді - Табыс, 5) Кішкентай саусақтарын тигізеді - Тілеймін, 6)Алақандарын тигізіп, амандасады - Сәлем! 1-тапсырма. Әңгімелеу. Тыңдау. Талдау «Дүниетану» пәнінен суға байланысты мәліметтерді есіңе түсір: • Су деген не? • Судың адамға қандай пайдасы бар? • Судың әуені бола ма? Суреттерге қарап, бейнетаспаны көр, тыңда, талда, пікіріңді айт. 2-тапсырма. Талдау. Судың қандай табиғи күйлерін білесің? Оларды ата. Судың бір күйден басқа күйге өзгеруі үшін қандай жағдай болу керек? Неліктен? Судың қай күйінде дыбыс шығады деп ойлайсың? Ол қандай дыбыс шығаруы мүмкін. 3-тапсырма. Орындау. Ақбұлақ Әні мен өлеңін жазған: Б. Тәжібаев Күндіз-түні бір тынбай, Дала кезген шапқылап. Құмар едім өзіңе Бала кезден, Ақбұлақ. Әнге бөлеп маңайды Асып-тасып жатасың. Ақ моншақтан аспанға Шашу шашып жатасың Қайырмасы: Сенің келіп жағаңнан Анам талай су алған. Сенің келіп жағаңнан Әкем атын суарған. Айналайын Ақбұлақ, Асыр салғам жағаңда. Сенен артық өлкені Бұл әлемнен табам ба! «ҚҚҚ» әдісі -Мен үшін құнды -Мен үшін қиын -Мен үшін қажет | Мұғалім қимылын қайталай отырып жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Су туралы оқушы ойлары Әнді үйрену | | Оқулық Оқулық Фонохрестоматия |
Білім беру ұйым атауы | №15 | ||||||
Пәні: | Музыка | ||||||
Бөлімі: | Су – тіршілік көзі | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Акдаулетова С | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Өзеннің көркем нақыштары | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 3.1.1.1–тыңдалған əуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуіш құралдарын анықтау жəне салыстыру; 3.1.1.3 – тыңдалған музыка туралы өзінің ойын, сезімін түсіндіру; 3.1.3.3–музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау жəне ажырату; 3.2.1.2 – қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару жəне суырыпсалма жасау үшін музыкалық көркемдеуіш құралдарды қолдану | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтайды және салыстырады. Көпшілік оқушылар: музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды жəне ажыратады. Кейбір оқушылар:Өз шығармашылығын танытады. | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы | Амандасу «Сәлем» Оқушылар жұппен тұрып, бір-біріне жақсы тілек тілейді. Оқушылар саусақтарын бір-бірден тигізіп, бір сөзден айтады: 1) Бас бармақтарын тигізеді - Саған, 2) Екінші саусақтарын тигізеді - Әрқашан, 3) Ортанғы саусақтарын тигізеді - Үлкен, 4) Аты жоқ саусақтарын тигізеді - Табыс, 5) Кішкентай саусақтарын тигізеді - Тілеймін, 6)Алақандарын тигізіп, амандасады - Сәлем! 1-тапсырма. Тыңдау, талдау және орындау. Еділ мен Жайық Өлеңін жазған: Ж. Молдағалиев Әнін жазған: І. Жақанов Құлпырады дала, гүлдейді орман, Емізеді егіз Еділ мен Жайық. Ақ шағала айдын, ақталған арман, Тербеледі кеме, ойнайды қайық. Қайырмасы: А-а-а! Ағады шалқып, Аққулары қалқып, Еділ мен Жайық! 2-тапсырма. Тыңдау және талдау. Бедржих Сметана (1824–1884) – атақты чех композиторы, дирижёр. Ол – Чехияның ұлттық композиторлар мектебінің негізін қалаушы. Өз шығармаларында ең алғаш рет чех халқының өмірін сипаттаған және халық әуендерін пайдаланған. Композитордың «Моя Родина» симфониялық поэмалар цикліндегі «Влтава» симфониялық поэмасы Чехияның бейресми ұлттық гимні болып саналады. Композитор шығармасын Чехия еліндегі ең әдемі өзендердің бірі – Влтаваға арнаған. «Влтава» симфониялық поэмасы бағдарламалық музыкаға жатады. Шығармашылы жұмыс 1. Су – ырыс көзі, Еңбек – кіріс көзі. 2. Су жүрген жер – береке, Ел жүрген жер – мереке. 3. Таулы жер бұлақсыз болмас, Сулы жер құрақсыз болмас «ҚҚҚ» әдісі -Мен үшін құнды -Мен үшін қиын -Мен үшін қажет | Мұғалім қимылын қайталай отырып жасайды. Әнді тыңдап,үйрену «Влтава» шығармасын тыңдап,талдау Су қозғалысын, дыбысын суреттейтін әуен шығарып, топтарда орындайды. | | Фонохрестоматия http://youtube.com/watch?v=WxcJBkFDdCA Оқулық |
Білім беру ұйым атауы | №15 | ||||||
Пәні: | Музыка | ||||||
Бөлімі: | Су – тіршілік көзі | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Акдаулетова С | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Айдынды шалқар Аралым! | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 3.1.1.1–тыңдалған əуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуіш құралдарын анықтау жəне салыстыру; 3.1.1.3 – тыңдалған музыка жайлы өзінің ойын, сезімін түсіндіру; 3.1.3.3–музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау жəне ажырату; 3.2.1.2 – қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару жəне суырыпсалма жасау үшін музыкалық көркемдеуіш құралдарды қолдану. | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтайды және салыстырады. Көпшілік оқушылар: музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды жəне ажыратады;. Кейбір оқушылар:Өз шығармашылығын танытады. | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы | Амандасу «Сәлем» Оқушылар жұппен тұрып, бір-біріне жақсы тілек тілейді. Оқушылар саусақтарын бір-бірден тигізіп, бір сөзден айтады: 1) Бас бармақтарын тигізеді - Саған, 2) Екінші саусақтарын тигізеді - Әрқашан, 3) Ортанғы саусақтарын тигізеді - Үлкен, 4) Аты жоқ саусақтарын тигізеді - Табыс, 5) Кішкентай саусақтарын тигізеді - Тілеймін, 6)Алақандарын тигізіп, амандасады - Сәлем! 1-тапсырма. Зерттеу. Талқылау Қазір туған жерімізде су мәселесі жылдан жылға қиындап келе жатыр. Су – табиғаттың керемет байлығы. Ол жанды табиғатқа, адамның өміріне, оның барлық тіршілігіне ауадай қажет. Мына сұрақтарға жауап бер: • Су қала мен ауылдың өмірінде қандай рөл атқарады? • Қазақстанда суға қатысты қандай өзекті мәселелер бар? 2-тапсырма. Тыңдау және талдау. «Арал тағдыры» 3-тапсырма. Тыңдау, үйрену, орындау. Аралдан ұшқан аққулар Өлеңін жазған: Ш. Сариев Әнін жазған: С. Бәйтереков Құстардың қайда базары, Тарқаған түсіп ажары. Жаралы жүрек жандардай, Төмендеп теңіз назары. Бұлттардай жүзген ақ ала, Жападан-жалғыз шағала. Қоштасқан қайран Аралмен, Қайғылы-мұңды жағада. «ҚҚҚ» әдісі -Мен үшін құнды -Мен үшін қиын -Мен үшін қажет | Мұғалім қимылын қайталай отырып жасайды. Оқушылар қала мен ауыл өмірінің рөлін анықтайды. Арал туралы ой олғау Әнді үйрену | | Оқулық http://youtube.com/watch?v=ItCHxzRg2d4 Фонохрестоматия |
Білім беру ұйым атауы | №15 | ||||||
Пәні: | Музыка | ||||||
Бөлімі: | Су – тіршілік көзі. | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Акдаулетова С | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Су – ырыстың көзі | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 3.1.1.1 –тыңдалған əуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуіш құралдарын анықтау жəне салыстыру; 3.1.3.3 –музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау жəне ажырату; 3.2.1.2 – қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару жəне суырыпсалма жасау үшін музыкалық көркемдеуіш құралдарды қолдану. | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтайды және салыстырады. Көпшілік оқушылар: Музыкалық ұғымдарды ажыратады. Кейбір оқушылар:Өз шығармашылығын танытады. | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы | Амандасу «Сәлем» Оқушылар жұппен тұрып, бір-біріне жақсы тілек тілейді. Оқушылар саусақтарын бір-бірден тигізіп, бір сөзден айтады: 1) Бас бармақтарын тигізеді - Саған, 2) Екінші саусақтарын тигізеді - Әрқашан, 3) Ортанғы саусақтарын тигізеді - Үлкен, 4) Аты жоқ саусақтарын тигізеді - Табыс, 5) Кішкентай саусақтарын тигізеді - Тілеймін, 6)Алақандарын тигізіп, амандасады - Сәлем! 1-тапсырма. Тыңдау, ақпарат іздеу, талдау. «Су – жердегі ең басты тіршілік көзі. Тірі жандылардың барлығы сусыз өмір сүре алмайды. Су туралы, оның адам өміріндегі алатын орны жөнінде не білдік? Не ұғындық және не үйрендік? Музыка өзінің көркемдеуіш құралдарымен су бейнесі мен сипатын аша алатынын сезіне білдік пе? Концерт – алдын ала арнайы құрастырылған бағдарлама бойынша музыкалық, хореографиялық, әдеби, сахналық шығармаларды көпшілік алдында орындау әрекеті. Концерттің түрлері – халық музыкасының концерті, классикалық музыка концерті, эстрадалық концерт және т.б 2-тапсырма. Құрастыру «ҚҚҚ» әдісі -Мен үшін құнды -Мен үшін қиын -Мен үшін қажет | Мұғалім қимылын қайталай отырып жасайды. Сұрақтарға жауап Оқушылар жалпы концерт туралы ұғыммен танысады. Концерт ұйымдастыру | | http://youtube.com/watch?v=pPUtornUcFE Оқулық |