Файл: Джолжигитова Лаззат Амантаевна Маыстау облысы Бейнеу селосы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 16.03.2024

Просмотров: 14

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Джолжигитова Лаззат Амантаевна

Маңғыстау облысы Бейнеу селосы

Ж.Қалдығараев атындағы орта мектебінің

физика және информатика пәні мұғалімі
Қысқа мерзімді жоспар

10-сынып.


Сабақтың тақырыбы

Электр өрісі, электр өрісінің кернеулігі, Кулон заңы тақырыптарынаесептер шығару.

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың топтық жұмыс түрінде түрлі деңгейдегі есептер шешуде есептеу, формула қорыту икемділігі мен дағдыларын қалыптастыру, сыни тұрғыдан ойлауын дамыту.

Күтілетін нәтиже

  • Электр өрісі, кернеулік, Кулон заңы тақырыптары бойынша білімдері бекиді;

  • Есеп шығару және біріне-бірі үйрету дағдылары қалыптасады.

Қолданылатын модульдер

Сыни ойлауды дамыту, оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер, көшбасшылық, оқу және оқыту үшін бағалау, АКТ

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

«Мозайка» әдісі, «1 сөйлем» стратег., көрсетілім, критериалды бағалау, «Шығу картасы», деңгейлік есептер, тренинг «Сағат бой.достар», «Маршруттық карта» қорғау

Ресурстар

(Әдебиеттер,

сілтемелер,

құрал-жабдықтар)

  • Физика. Әдіст.нұсқаулық. 2006; Оқулық, Физика

  • http://www.youtube.com/watch?v=Ucpn6_tcV6E

  • бағалау парағы, сағат суреттері бар стикерлер, флипчарт


Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс – әрекеті


Уақыты


Сабақтың кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

10 мин

І. Кіріспе.

Ұйымдастыру.

Психологиялық ахуал орнату.


  • Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу.

  • «Сағат бойынша достар» тренинг

Сәлемдеседі жылы қабақты сезеді.

Тренингке қатысады.


12 мин

Үй тапсырмасын сұрау.


Топқа бөлу.

Үйге берілген тапсырма бойынша «электр өрісі» тақырыбына «менталды карта» құру.
«Мозайка» әдісімен топқа бөліну


Өткен тақырыптар бойынша әр топ менталды картасын құрып, оны қорғайды, үй жұмысының есептерін топта өзара тексереді, қатесін жөндейді.

2 мин

ІІ. Тұсау кесер

Қызығушылықты ояту.


Бейнеролик. «Топтық жұмыстың күші»

Оқушылардың ойланады, өз пікірлерін ортаға салады.

15 мин

ІІІ. Негізгі бөлім.

  • Деңгейлік есептер шығару.А, Б, С тобындағы есептер

  • Маршруттық карта бойынша есептер

Топтарға берілген есептерді шығарады. Әр топтан 1 оқушыға маршруттық карта арқылы есеп шығарады.

2 мин

IV. Қорытынды.

Рефлексия.

«Шығу картасы»

Оқушылар сабақ процесінде өзінің қалай жұмыс істегені туралы ойын түйеді, таратылған парақшаларға жазады.

3 мин

V. Бағалау.


Бағалау парағындағы критерийлер бойынша жиынтық бағалау жасайды.

Топ басшылары бағалау парағындағы критерийлер бойынша топ мүшелеріне ұпайын қояды, жұмысына баға береді.

1 мин

VІ. Үйге тапсырма.


3.61; 3.62

Формулаларды қайталайды, есептерді шығарады.



Қосымша:

1) Деңгейлік тапсырма.

Электр өрісі. Электр өрісінің кернеулігі, Кулон заңы тақырыптары бойынша

А тобы (2 ұпай)

  1. Өрістің қандай да бір нүктесінде 2 нКл зарядқа 0,4 мкН күш әсер етеді. Өрістің осы нүктесіндегі кернеулікті табыңдар.

  2. Электр өрісінің кернеулігі 2 кВ/м-ге тең нүктесінде орналасқан 12 нКл зарядқа қандай күш әсер етеді?

Б тобы (3 ұпай)

  1. 2*10-8 Кл зарядтан 2*10-2 м қашықтықтағы өрістің кернеулігі қандай?

  2. Кернеулігі 3,7*106 Н/Кл өрісте 8,6 мкКл зарядтың осы өрістен қашықтығы қандай?

С тобы (4 ұпай)

  1. Нүктелік заряд электр өрісін туғызады. Осы зарядтан 12 см қашықтықтағы өрістің кернеулігі 345 кН/Кл болса, ол зарядтан 3 см қашықтықтағы өріс кернеулігі қандай?

  2. Кернеулігі 4*105 В/м болатын біртекті электр өрісіндегі электронның үдеуін және оған әрекет ететін күшті табыңдар.

Рефлексия. «Шығу картасы»

  1. Маған оңай болды __________________________________________________________

Мен өзімді _________________________________________________ мақтай аламын.

  1. Мен топтағы кластастарымды ____________________________________________________________мақтай аламын.

  2. Меніңойымша ___________________________________________орындайалмадым,



  3. себебі ___________________________________________________________.

  4. Келесіде­________________________________________________________ ескеремін.