Файл: Білім беру йымыны атауы Абай атындаы жалпы орта блм беру мектебі Пні.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 16.03.2024

Просмотров: 9

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қмж

Білім беру ұйымының атауы

Абай атындағы жалпы орта бңлңм беру мектебі

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:




Педагогтің аты-жөні:

Карагатеева Г.Т.

Күні:

31.01.2023

Сынып: 2

Қатысқаны 24

Қатыспағаны

Тақырыбы

58. Дәрумендердің пайдасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.2.9.1 – сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу.

Сабақтың мақсаты

Мәтіндегі мәліметтерге қосымша материалды іздеп табады




Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс-тар

Сабақтың басы

2 минут


I.Ұйымдастыру.

Сәлемдесу.

Психологиялық дайындық

Күндей жадырап,

Айдай арайлап,

Жұлдыздай жарқырап,

Судай таза, мөлдір көңілмен Сабағымызды бастаймыз!

1.Мұғаліммен сәлемдеседі.

2.Өлең шумағын айтады


Жарайсыңдар!




4 минут


Үй тапсырмасын сұрау.

Өлеңді түсініп оқу.

Өткен сабақты пысықтау. Желпуіш әдісі

1. Қандай қысқы еңбек түрлерін білесің?

2. Қыста қандай еңбек түрін атқарасың?

3. Жұмыстың жылуы тоңып отырған баланы қалай өзгертті?

4.Ауылдағы қысқы еңбек түрлерін ата.

Өлеңнен түсінгендерін айтады.

Сұрақтарға жауап береді.

ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс!

Дескриптор:

1.Өлеңнен түсінгендерін айтады.

Сұрақтарға жауап береді.




Сабақтың ортасы

2минут

Білу.

4 минут
Түсіну

5 минут

4 минут


2минут

3минут
5минут

4 минут

4минут

Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.

III. Жаңа тақырып.

Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс.

1-тапсырма. Жеміс жеудің қандай пайдасы бар деп ойлайсың?



Айтылым.

2-тапсырма. «Түсініп оқы» әдісі

Аурудың себебі

Түртіп алу әдісі

3-тапсырма. Мәтінге сүйеніп айт.

Мәтінде аталған

ауру түрі

Белгілері

дәрумені

бар жемістер

Қажетті

дәрумен

С

Дәрумені

бар жемістер

Құрқұлақ

Қатқан нан мен тұздалған ет жегеннен кейін тістері түсіп қалады

С дәрумені

Лимон, қарақат, итмұрын, тәтті бұрыш


Сергіту сәті

"Күлкі витамин" әні
ЕБҚ

1. Қандай зиянды тағамдарды білесің?

2. Достарыңа зиянды тағамдарды пайдаланбау жөнінде қандай кеңес ұсынар едің?
4-тапсырма. Өлеңге сай ырғақты таңдап, мәнерлеп оқы.

5-тапсырма.Кестедегі жемістер туралы мәлімет жинастыр.

Жемістің түрі

Кездесетін дәрумен

Оның пайдасы





















А, С


С, В


А, Е, С

А, С; К

Алма темір қан айналым жүйесін ретке келтіреді.

Шырыны мен қабығы асқазан жақсартады.
Бүйрек жұмысын жақсартады.
Ми жұмысын жақсартады


6-тапсырма.Өзің қандай жемістерді ұнатасың? Оның пайдасы туралы әңгімеле.

Мен алма жемісін ұнатамын. Өйткені оның құрамында темір бар. Темір қан айналым жүйесін ретке келтіреді.



жеміс жеудің пайдасын айтады.


Мәтінді түсініп оқып, оның мазмұнын өз сөзімен әңгімелейді .

Мәтінге сүйеніп кестені толтырады.

Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.

Сұраққа жауап береді.

Өлеңді мәнерлеп оқиды


Кестедегі жемістер туралы мәлімет жинастырады.

Өзі ұнататын жемістерді айтады.


ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!

Дескриптор:

1.жеміс жеудің пайдасын айтады.

Дескриптор:

1.Мәтінді түсініп оқиды.

2. Өз ойларын айтады

Дескриптор:

1.Мәтінге сүйеніп кестені толтырады.


Дескриптор:

1.Өлеңге сай ырғақты таңдап, мәнерлеп оқиды

Дескриптор:

1.Кестедегі жемістер туралы өосымша мәлімет жинастырады.


Дескриптор:

1.Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.



Оқулық


Кесте








Сабақтың соңы

2 минут


2минут


2минут

IV.Сабақты қорытындылау.

Себетке жина ойыны



(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу):

-Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?

-Жетістік критерийлеріне жеттік пе?

Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың

Үй тапсырма .

Мәтінді түсініп оқы

Оқушылардың білімін бағалау
Рефлексия


Сұраққа жауап береді

Үй тапсырма

сын жазады.

Өздері кері байланыс жасайды

Дескриптор

1.Жемістерді жинайды.

2.Көкөністерді жинайды.


Балдар жиынтығын қою









Қмж

Білім беру ұйымының атауы




Пәні:




Бөлім:




Педагогтің аты-жөні:

Карагатеева Г.Т.

Күні:

02.02.2023

Сынып: 2

Қатысқаны

Қатыспағаны

Тақырыбы

59.Саулық сақтықта

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.2.1 – шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау.

Сабақтың мақсаты

Мәтін мазмұнын дайын жоспар бойынша көркемсөздерді қолдана отырып әңгімелейді




Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс-тар

Сабақтың басы

2 минут


I.Ұйымдастыру.

Сәлемдесу.

Психологиялық дайындық

Тілек айту.

Аспанымыз ашық болсын!

Көк туымыз биік болсын!

Ата-анамыз аман болсын!

Деніміз сау, еліміз тыныш болсын!

1.Мұғаліммен сәлемдеседі.

2.бір-біріне тілек айтады


Жарайсыңдар!




4 минут


Үй тапсырмасын сұрау.

Мәтінді түсініп оқу.

Өткен сабақты пысықтау. Кубик- рубик әдісі

1. Жеміс жеудің қандай пайдасы бар деп

ойлайсың?

2.Алманың құрамында қандай дәрумендер бар?

3.Теңізшілер қай жемісті жеуге әдетке айналдыр.

4.Қарақұлақ қандай ауру?

5.Оның емі не?


Мәтіннен түсінгендерін айтады.

Сұрақтарға жауап береді.

ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс!

Дескриптор:

1.Өлеңнен түсінгендерін айтады.

Сұрақтарға жауап береді.




Сабақтың ортасы

2минут
Білу.

4 минут

Түсіну

7минут

4 минут

2минут

3минут


5минут

5 минут

Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.

III. Жаңа тақырып.

Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс.

1-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқы. Қандай кәсіп иесі екенін тап.

Кім дейміз?

Батыл да, батыр да,

Айлалы, ақылды.

Күндіз де, түнде де

«101»-ден табылды.

Онымен таныссың,

Ержүрек барыстай.

Тап берсе тілсіз жау,

Жалынмен алысқан. Өрт сөндіруші

Оқылым және айтылым.

2-тапсырма. «Түсініп оқы» әдісі

Өрттен құтқарушы иттер


Түртіп алу әдісі

3-тапсырма. Суретке қарап, мәтінді әңгімеле.Бірде аяқ асты үй өртенді. Бұл өрт шыққан үйде 2 жасар қыз қалып қояды. Оны Боб атты ит түтіннің арасына кіріп, көйлегінен тістеп, құтқарып шығарады.
Сергіту сәті

"Көңілді көтер" әні
ЕБҚ

1.Тез тұтанатын заттарды ұстауға бола ма?

2.Үйде газге шай қоясың ба?
4-тапсырма. Өрт неден шығуы мүмкiн? «Өрт – тiлсiз жау» дегендi қалай түсiнесiң?

Өрттің шығу себептері: электр жабдықтарының ақауы, балалардың сіріңкемен ойнауы, өрт қауіпсіздігі ережелерін сақтамауы.
5-тапсырма. Ойланып, үлгіге сәйкес ауызша ереже құрастырыңдар.



Балаларға өрт туғызуы мүмкін құралдарды бермеу керек. Өрт қауіпсіздігі ережелерін сақтау керек.


Өлеңді мәнерлеп оқиды


Мәтінді түсініп оқып, оның мазмұнын өз сөзімен әңгімелейді .

Суретке қарап, мәтінді әңгімелейді.

Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.

өрт неден шығатынын біледі;


үлгіге сәйкес ауызша ереже құрастырады

ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!

Дескриптор:

1.Өлеңді мәнерлеп оқиды.

2.Кәсіп иесін атайды.

Дескриптор:

1.Мәтінді түсініп оқиды.

2. Өз ойларын айтады

Дескриптор:

1.Суретке қарап, мәтінді әңгімелейді.

Дескриптор:

1.өрт неден шығатынын біледі;

2.мақалдың мағынасын ашады.
Дескриптор:

1.үлгіге сәйкес ауызша ереже құрастырады



Оқулық







Сабақтың соңы

3 минут
2минут


2минут

IV.Сабақты қорытындылау.

6-тапсырма. Саулық сақтықта дегенді қалай түсінетініңді әңгімеле.

(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу):

-Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?

-Жетістік критерийлеріне жеттік пе?

Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың

Үй тапсырма .

Мәтінді түсініп оқы

Оқушылардың білімін бағалау
Рефлексия



Сұраққа жауап береді

Үй тапсырма

сын жазады.

Өздері кері байланыс жасайды

Дескриптор

1.Мәтін мазмұнын дайын жоспар бойынша көркемсөздерді қолдана отырып әңгімелейді
Балдар жиынтығын қою







Қмж

Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:




Педагогтің аты-жөні:

Карагатеева Г.Т.

Күні:

03.02.2023

Сынып: 2

Қатысқаны

Қатыспағаны

Тақырыбы

60.Судың пайдасы мен зияны

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.2.1.1 – мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу;

2.3.3.1 – шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну

Сабақтың мақсаты

Шығармашылық жұмысын сурет түрінде ұсынады және оны өмірмен байланыстыра отырып әңгімелейді.




Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс-тар

Сабақтың басы

2 минут


I.Ұйымдастыру.

Сәлемдесу.

Психологиялық дайындық



1.Мұғаліммен сәлемдеседі.

2.бір-біріне тілек айтады


Жарайсыңдар!




4 минут


Үй тапсырмасын сұрау.

Мәтінді түсініп оқу.

Өткен сабақты пысықтау. Сұрақ мене, жауап сенен әдісі

  1. Өрт неден шығуы мүмкiн?

  2. «Өрт – тiлсiз жау» дегендi қалай түсiнесiң?

  3. Саулық сақтықта дегенді қалай түсінетініңді әңгімеле.

  4. Өрт шыққан кезде не істеу керек?

  5. Электр бағаналарын ұстауға бола ма?




Мәтіннен түсінгендерін айтады.

Сұрақтарға жауап береді.

ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс!

Дескриптор:

1.Өлеңнен түсінгендерін айтады.

Сұрақтарға жауап береді.




Сабақтың ортасы

2минут
Білу.

4 минут

Түсіну

7 минут


4 минут
2минут

3минут


4минут

4 минут

Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.

III. Жаңа тақырып.

Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс.

1-тапсырма. Біліп ал!

Су – адам денсаулығына өте пайдалы. Ұйқы-

дан оянғанда су ішу керек. Суды отырып ішеді. Ғалымдар тұрып су ішудің адамға өте зиянды екенін анықтады.

Есіңесақта!

1. Көрнектіжазушы.

2. Қостанайоблысындатуған.

3. «Шұғаныңбелгісі» т.б. кітаптары бар.



Бейімбет

Майлин

(1894–1938)

Оқылым және айтылым.

2-тапсырма. «Түсініп оқы» әдісі

Судың пайдасы мен зияны

3-тапсырма. Өлеңге сүйеніп, жаңбырдың пайдасы туралы айт.

Жаңбыр жауса, жер ырысы деп айтқан. Жемістер мен егін шаруасына жаңбырдың пайдасы мол.
Сергіту сәті

Жау-жау жаңбыр әні
ЕБҚ

1.Жаңбыр жауған саған ұнайды ма?

2.Жаңбырдың қандай пайдасы, зияны бар?
4-тапсырма. Қатты жауған жаңбырдың зияны да бар. Суретке қарап әңгімеле.
Далада жаңбыр құйып жауып тұр. Балалар жаңбырдың астында қалды, өздерімен бірге алған қолшатырлары да жоқ, үсті-бастары малмандай су болды. ауырып қалуы да мүмкін.

Жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

5-тапсырма.Сен резеңке қайықпен суда келе жатырсың. Бір мезетте қайықтың ішіне су кіргенін байқадың. Қайықтың желі шығып кеткен екен...


Суреттерге сүйеніп, әрі қарай не істейтіндеріңді айтыңдар.



Жазушымен танысады


Өлеңді түсініп оқып, оның мазмұнын өз сөзімен әңгімелейді .

Өлеңге сүйеніп, жаңбырдың пайдасы туралы айтады
Ән айтады


ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!

Дескриптор:

1.интонацияны дұрыс қоя біледі;

2.екпін түсетін сөзді көтеріңкі дауыспен айтады;

3.әр сөзді, әр дыбысты дұрыс оқиды;
Дескриптор:

1.Өлеңге сүйеніп, жаңбырдың пайдасы туралы айтады


Дескриптор:

1.Суретке қарап, мәтінді әңгімелейді.

Дескриптор:

1.Өз ойларын жүйелі жеткізе біледі.




Оқулық









Сабақтың соңы

5 минут

2минут


2минут

IV.Сабақты қорытындылау.

6-тапсырма. «Судың қаупі» деген тақырыпқа сурет сал. Түсіндір.
(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу):

-Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?

-Жетістік критерийлеріне жеттік пе?

Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың

Үй тапсырма .

Мәтінді түсініп оқы

Оқушылардың білімін бағалау
Рефлексия



«Судың қаупі» деген тақырыпқа сурет салады, өмірмен байланыстыра отырып әңгімелейді


Үй тапсырма

сын жазады.

Өздері кері байланыс жасайды

Дескриптор

1.«Судың қаупі» деген тақырыпқа сурет салады.
Балдар жиынтығын қою