Файл: Блім Педагогті атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 16.03.2024

Просмотров: 11

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Бөлім:




Педагогтің аты-жөні

Сәрсенова Айкөркем Хамитқызы

Күні:

15.02.2023.

Сынып: 5 А

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау;

Сабақтың мақсаты

  • Ондық бөлшекті натурал санға көбейту ережесін білу

  • Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту ережесін білу

  • Ережені қолданып есептер шығару

Бағалау критерийі

Ондық бөлшекті натурал санға көбейтеді

Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді

Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: ондық бөлшек, натурал сан, көбейтінді, үтір айыру

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

Ондық бөлшекті натурал санға көбейту үшін ...

Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту үшін ...

Көбейтудің ауыстырымдылық заңы ...

Пәнаралық байланыс

Информатика, сурет

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт (40 мин. есеппен)

Педагогтің әрекеті

Білім алушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 мин)
Сабақтың ортасы

(5-36 мин)
Сабақтың соңы

(36-40 мин)

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық қолайлы ахуал қалыптастыру, бірге дауыстап амандасу:

Мейірімді жүрекпен,

Ақпейілді тілекпен,

Амандасып алайық,

Бір жадырап қалайық !

Оқушыларды ынталандыру.



Сабақтың мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстыру.

Үй тапсырмасын тексеру.

Кезекші оқушы жауаптарды оқиды, қалған оқушылар өз үй жұмыстарын тексереді. Түсініксіз не қате кеткен жерлер талданады.

Білімді өзектендіру «Көңілді сандар» ойыны

1 санының тапсырмасы: қосуды ауызша орында 3,5+2,3

2 санының тапсырмасы: азайтуды ауызша орында 5,5-1,2

3 санының тапсырмасы:көбейтуді ауызша орында 3,7  2

4 санының тапсырмасы: қатесін тап 5,11 × 0,22=11,242
«Ойлан, тап» деңгейлік тапсырмалар. Оқушылармен алдыңғы сабақта жазған өздік жұмыстарының қорытындысы бойынша түзету жұмыстарын жүргізу.

А деңгей

  1. Үтірді айырудан, есептеуден қате жіберген оқушылар үшін:

Қатесін тап және түсіндір:

12,47  31=38,657

7,1  1,2=85,2

1,5  2=2,10

В деңгей

  1. Тек есептеуден қате жіберген оқушылар үшін:

Есептеуді орында:

2,473  124 =

56,124  0,21=

478,9  2,35=

С деңгей

  1. Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушылар үшін:

Тиімді тәсілді тауып есепте:

3,24  4  2,5=

0,25  12,7  4=

2 15,666  0,5=
Сергіту сәті. Оқушылар орындарынан тұрып, қолдарын жоғары көтереді, интербелсенді тақтада көрсетілген ондық бөлшектерді оқып, денелерімен суретін салады.

Жеке жұмыс:



Миға шабуыл. «Кім жылдам табады»

Оқушыларды байқампаздыққа, ондық бөлшектерді жылдам қосып, көбейтуге, логикасын дамытуға, пәнге қызығушылығын арттыруға бағытталған жаттығу



«Жеке жұмыс»

Есептеңіз: (2,56+3,44) ×2,11=
Тест тапсырмалары:



Үй жұмысы:

Рефлексия

Сабақта мен білімімді толықтырдым / толықтырмадым

Маған тапсырма орындау қиын болды / жеңіл болды

Маған сабақ ұнады / ұнамады

Мен нені өзгерткім келеді?

Мен нені қалтырғым келеді?

Амандасады, сабаққа дайындалады.

Ойын ойнау арқылы миларын жаттықтырады.

Қатесін табу арқылы тақырыпты тереңірек түсінеді.

Есептерді шығарады.

Тиімді тәсілдерді қолдану арқылы есептерді шығарады.

Экранды көрсетілген сандарды көрсетеді.

Жылдамдықтарын қосады / Жүрілген жолдарды жеке-жеке табады

Уақытқа көбейтеді / Барлық жолдың ұзындығын табады

Ондық бөлшектерді қосады

Ондық бөлшекті натурал санға көбейтеді



Оқушылар бір-бірін ауызша бағалайды. Бірінші болып дұрыс жауап айтқан оқушы өз бағалау парағындағы суреттің 1 санымен белгіленген бөлігін бояйды.

Оқушылар дайын жауаптармен өзін-өзі тексереді. Жекелеген оқушылардың жұмысын мұғалім өзі тексереді. 3 тапсырманың тым болмағанда 2 дұрыс орындаған оқушылар өз бағалау парақтарындағы суреттің 2 номерімен белгіленген бөлігін бояйды.

Ауызша мұғалімнің қолдауы арқылы бағаланады.

Ауызша бағаланады. Дұрыс тапқан оқушы өз бағалау парағындағы кез-келген нөмірлі суреттің бөлігін бояу құқығына ие болады.

Экранда дұрыс жауабы шығарылады.



Интербелсенді тақта

Слайд

Слайд
Карточка


Слайд

Слайд

Слайд