Файл: Таырып Редактора кіріктірілген нысандар Мектеп 9.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 17.03.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Тақырып: Редакторға кіріктірілген нысандар

Мектеп: №9

Күні: 19.11.2022

Мұғалім: Бахытжанұлы Бекзат

сынып: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Оқу мақсаттары

7.3.1 -нысандар мен оқиғалардың 3D моделін құру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар үшін:

SketchUp үш-өлшемді редакторының интерфейсімен танысады

Көптеген оқушылар үшін:

Үш-өлшемді редакторлардың артықшылықтары мен кемшіліктеріне талдау жасауды үйренеді.

Кейбір оқушылар үшін:

Сырттан обьекттер кірістірудің қосымша мүмкіндіктерін қолдану тәсілдерін түсіндіру

Бағалау критерийлері

  1. SketchUp үш-өлшемді редакторының интерфейсін біледі;

  2. Үш-өлшемді редакторлардың артықшылықтары мен кемшіліктеріне талдау жасай алады

  3. Сырттан обьекттер кірістірудің қосымша мүмкіндіктерін қолданудың тәсілдерін біледі.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

өз модельдерін көрсете алады (айту және тыңдау дағдылары).

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

3D редактор, модель, модельдеу, SketchUp, примитивтер Үшөлшемді модель

Пәнаралық байланыс

Көркем еңбек, Физика, Математика, Сызу

Тірек білім, білік, дағдылар

Модельдер, 3D-модельде

Жоспар

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет

Қосымша ресурстар

Басталуы

8 мин



СӘЛЕМДЕСУ,СЫНЫПТЫ ТҮГЕЛДЕУ

ЖАҢА ТАҚЫРЫПТЫ ҚЫСҚАША ТҮСІНДІРІП ӨТУ
Ой сергіту (сергіту сәті)

«Сиқырлы қобдиша» жаттығу.

Қатысушылар шеңбер құрып отырады. Ортада сиқырлы қобдиша тұрады.Қорапшаның ішінде адамгершілік қасиеттер жазылған стикерлер.

Қобдишадан әр қатысушы кезекпен бір стикер таңдап алып, ішінде жазылған сөзді лайықты деп санаған адамға сыйлайды. Стикерлер үлестірілгеннен кейін, шеңбер бойынша өзінің сыйлығын айтады.



Негізгі бөлім

6 мин



8 мин



Ой қозғау сұрақтары: (жеке, ұжымда)

  • Үшөлшемді графиканы құру мен редакциялау үшін қандай программалық орта қолданылады?

  • SketchUp программасының қандай мүмкіндіктерін білесің?

  • SketchUp программасын қалай іске қосуға болады?


(ДИСКРИПТОР)

СҰРАҚТАРҒА ТОЛЫҚ ЖАУАП БЕРЕДІ

SKETCH UP-ТУРАЛЫ ҚОСЫМША БІЛІМ ЖИНАЙДЫ

Практикалықжұмыс

1-тапсырма. Программаны келесі алгоритм бойынша іске қосыңдар:

  1. Іске қосу (Пуск) батырмасына басыңдар, Барлық программаларды (Все программы) таңдаңдар.

  2. Добро пожаловат в Sketch Up терезесінен Шаблонды таңдауды (Выбрать шаблон) ашыңдар. Бірнеше шаблон нұсқауларының қажеттісін ішішен таңдап алыңдар.

  3. Sketch_Up'>Начать использования Sketch Up батырмасына басыңдар. Sketch Up программасының интерфейсін қарастырайық. Программаның жұмыс терезесі бірнеше аймақтарға бөлінген (5.4 -сурет):

- меню –мәтіндік менюлер жиынтығының тақтасы;

- модельдеу аймағы программаның жұмыс үстелінің негізгі бөлігін алады. Бұл аймақта барлық модельдеу процесі жүзеге асырылады;

- меню қатары экранның жоғарғы бөлігінде орналасқан, ол ағымдағы ашық тұрған файылдың атын көрсетеді.;

- құралдар тақтасы менюдің төменгі бөлігінде орналасқан. Ол құралдармен және опциялармен жұмыс жасау барысында «көп талап етілетін» батырмалардың тобынан тұрады;

- қалып-күй қатары моделдеу аймағының төменгі бөлігінде орналасқан.

- тақтаның сол жақ бөлігінде жобаны идентификациялаудың бірнеше опцияларының батырмалары және нұсқаушы терезе (окна инструктора), яғыни Sketch Up программасымен жұмыс жасаудың анықтама терезесі орнналасады.




Дескриптор

Sketch Up программасын іске қоса алады.

Sketch Up программасымен жұмыс істей алады


Компьютер

10 мин




2-тапсырма. Тәжірбие жасаңдар

Құралдар тақтасындағы құралдарды жаттап(5мин)

Құралдардың белгісімен қызметін жатқа айтамыз

ДИСКРИПТОР

Құралдардың қызметін біледі

Жаттап алады








Компьютер

Аяқталуы

8 мин




Рефлексия

  1. Sketch Up программасын қалай іске қосуға болады?

  2. Sketch Up программасының интерфейсі Paint графикалық редакторынан қалай ерекшеленеді?

  3. Sketch Up редакторы қандай аймақтарға бөлінеді?

  4. Қандай құралдар жиі қолданылады деп есептейсіңдер?

  5. Өз өміріңде 3D редакторын қолдануды қалай елестетесіңдер?

«Сенім ағашы» әдісі. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып ағашқа жапсырады.

Жұмыс дәптері