Файл: Поэма идеясы мен кейіпкерлерін азіргі мірмен байланыстыра отырып, ойын тжырымдайды. Сабаты барысы.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 17.03.2024
Просмотров: 7
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: «Адам жанының құпиясы» | |
Мұғалімнің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сынып: 9 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | «Құлагер» поэмасындағы Ақан бейнесі |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; |
Сабақтың мақсаты: | Поэма идеясы мен кейіпкерлерін қазіргі өмірмен байланыстыра отырып, ойын тұжырымдайды. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс тар | ||||||||||||||||||
Басы (Ұйымдастыру кезеңі) 2 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал. Мұғалім шаттық шеңберіне тұрғызу. "Құлагер", "Ақан", "Батыраш" сөздері жазылған қима қағаздарды тарату арқылы топқа бөлу. Үй тапсырмасын сұрау. «Қар кесегі» әдісі арқылы. Оқу мақсаттары және бағалау критериймен таныстыру. | Оқушылар шаттық шеңберін құрып,бір-біріне жақсы тілек айтады. "Құлагер", "Ақан", "Батыраш" сөздері жазылған қима қағаздар арқылы топқа бөлінеді. Оқу мақсаттары және бағалау критериймен танысады. | «Бас бармақ» әдісі арқылы | Әртүрлі қима қағаздар «Қар кесегі» | ||||||||||||||||||
Негізгі бөлім (Тақырыпты ашу) 8 мин | 1-тапсырма. Жеке жұмыс. "Әдебиет лотосы"әдісі арқылы кейіпкерлер жүйесін анықтап мінездеме беру, себебін түсіндіру,кестені толтыру.
Қандай жағымды қасиеттері ұнайды? Кейіпкерге ұқсағың келе ме? Себебін түсіндір. Жеке жұмыс. "Әдебиет лотосы"әдісі арқылы кейіпкерлер жүйесін анықтап мінездеме береді, себебін түсіндіреді,кестені толтырады. Дескриптор: -адамгершілік қасиетін анықтайды, -мінездеме береді; -себебін түсіндіреді; -кестеге жазады. | Кейіпкерлердің адамгершілік қасиетін анықтап мінездеме береді, себебін түсіндіреді, кестені толтырады . | Бағалау парақшасы арқылы өзін-өзі бағалайды. | | ||||||||||||||||||
Тапсырма_15_мин__2-тапсырма'>Тапсырма 15 мин | 2-тапсырма. «Үш түрлі күнделік» әдісі арқылы «Құлагер» поэмасынан берілген үзінділерден кейіпкерлер образын талдап, қорытындылау.
Дескриптор: -образдар жүйесін ашады; - берілген үзінділерге қорытынды жасайды; -кестеге жазады. | «Құлагер» поэмасынан берілген үзінділерден кейіпкерлер образын талдап, қорытындылайды. | "Бутерброд" әдісі арқылы жұптар бір мадақ,бір сын,бір ұсыныс айтып, келесі жұптың жұмысын бағалайды. | | ||||||||||||||||||
Тапсырма 7 мин | 3- тапсырма. Поэманың идеясы мен кейіпкерлерін қазіргі өмірмен байланыстыра отырып, ойын тұжырымдау. "Попс формуласы" Бірінші сөйлем: "Менің ойымша..." Екінші сөйлем: "Себебі,мен оны былай түсіндіремін..." Үшінші сөйлем: "Мен оны мына үзінділермен дәлелдеймін..." Соңғы сөйлем:" Соған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім..." Дескриптор: -нақты дәлелдер келтіреді; -себебін анықтайды; - қазіргі өмірмен байланыстырады; -ойын тұжырымдайды. | «Құлагер» поэмасының идеясы мен кейіпкерлерін қазіргі өмірмен байланыстыра отырып, ойларын тұжырымдайды. | «Екі жұлдыз, бір тілек» | | ||||||||||||||||||
Тапсырма 4 мин | Тест тапсырмасы. «Kahoot» арқылы сабақты қорытындылау мақсатында сұрақтарға жауап беру.
Жері ұзақ, күші алдында, ерен жүйрік, -деп құлагерге баға берген кейіпкер кім?
Көң-қоқыр, былапыттан жеріп жүрген, - қай кейіпкерге берілген сипаттама?
| «Kahoot» арқылы сабақты қорытындылау мақсатында сұрақтарға жауап береді. | «Қол шапалақ» әдісі арқылы | Kahoot! - My Kahoots | ||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 4 мин | «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан түсінген, түсінбеген тұстарын жазу. | «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан түсінген, түсінбеген тұстарын жазады. | | |