ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 17.03.2024
Просмотров: 10
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім | Саяхат | ||||
Пәні: | Жаратылыстану | ||||
Күні: | | ||||
Педагогтің аты-жөні: | | ||||
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Уақыттың адам өміріндегі маңызы | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.4.3.1 уақыттың маңыздылығын түсіндіру | ||||
Сабақтың мақсаты | Адам өмірінде уақыттың маңызы қандай екенін түсіну | ||||
Р.Л Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? | Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 11 мин | «Ой қозғау» Уақыт дегенді қалай түсінесің? Уақытты анықтауға бола ма? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Адам өмірінде уақыттың маңызы қандай екенін түсінесің 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Бақыла» әдісі Суреттегі жануарлар қалай қозғалады? Бір жерден екінші жерге алдымен қай жануар жетеді? Қай жануар уақытты үнемдеді? | Суретке қарап, сұрақтарға жауап береді 1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.үшінші сұраққа жауап береді | Мадақтау Жұлдызша лар Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді -екінші сұраққа жауап береді -үшінші сұраққа жауап береді | Оқулық 69,71 -бет Оқулық 70- бет | |
12 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жұптық жұмыс «Салыстыр» әдісі Оқушылар кітап оқуға және тамақтануға қанша уақыт жұмсады? «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. | 1. кітап оқуға жұмсалған уақытты анықтайды 2.тамақтануға жұмсалған уақытты анықтайды Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды | «Комментарий» арқылы Дескриптор: -кітап оқуға жұмсалған уақытты анықтайды -тамақтануға жұмсалған уақытты анықтайды «Басбармақ» арқылы | Оқулық 5-тапсырма 70-бет Әртүрлі түстегі суреттер | |
6 мин | 3 – тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Бір күнге арналған күн тәртібін құрастыр. | 1. таңертеңгі жуыну мен жаттығуға кететін уақытты жазады 2.мектептегі кететін уақытты жазады 3.түскі асқа кететін уақытты жазады 4.үй тапсырмасын орындауға кететін уақытты жазады 5. кешкі тамақтануға кететін уақытты жазады | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -таңертеңгі жуыну мен жаттығуға кететін уақытты жазады -мектептегі кететін уақытты жазады -түскі асқа кететін уақытты жазады - үй тапсырмасын орындауға кететін уақытты жазады - таңертеңгі жуыну мен жаттығуға кететін уақытты жазады -мектептегі кететін уақытты жазады -түскі асқа кететін уақытты жазады -кешкі тамақтануға кететін уақытты жазады | Дәптер қаламсап | |
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин | Кері байланыс «Ай әдісі» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды. | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | Таяқшадағы жұлдыз дар |
Бөлім | Саяхат | ||||
Пәні: | Жаратылыстану | ||||
Күні: | | ||||
Педагогтің аты-жөні: | | ||||
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Уақытты анықтайтын құралдар | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.4.3.2 уақытты өлшеу құралдарын анықтау | ||||
Сабақтың мақсаты | Уақытты анықтайтын құралдармен танысу | ||||
Р.Л Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? | Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | «Ой қозғау» Берілген құралдар не үшін керек? Оларды адамдар қай кезде ойлап тапты? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Уақытты анықтайтын құралдармен танысасың 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Бақыла» әдісі Стақанға тамшылап тұрған суды бақыла. «Серпілген сауал» әдісі Оның көмегімен уақытты анықтауға бола ма? Бір стақанның іші су тамшысымен қанша уақытта толады? Оны қандай құралмен өлшеуге болады? Қорытынды жаса. ЕББҚ Сағаттардың астына құрылысы мен сипатына қарай атын жаз Талқылау сұрақтары: 1.Алғашқы күнсағат қай жерде жасалған? 2.Күнсағатпен уақытты қалай анықтаған? | Суретке қарап, сұрақтарға жауап береді 1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.үшінші сұраққа жауап береді 4.қорытынды жасайды Сұрақтарға жауап береді | Мадақтау Жұлдызша лар Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді -екінші сұраққа жауап береді -үшінші сұраққа жауап береді -қорытынды жасайды Дескриптор: -сағаттардың атын жазады | Оқулық 72 -бет Оқулық 73- бет Қажетті құралдар Шыны стақан, сағат, су Таратпа қаламсап | |
10 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жұптық жұмыс «Салыстыр» әдісі Құмсағат, механикалық сағат, электронды сағаттардың уақытты қалай көрсететінін салыстыр. Сағаттардың барлығын бірдей уақытқа қой. ЕББҚ Сағаттың бөліктерін желімде. Талқылау сұрақтары: 1.Сағаттардың барлығы бірдей уақыт көрсетеді ме? 2.Неліктен? «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. | 1. әртүрлі сағаттарды бір уақытқа қояды 2.сағаттардың уақытты қалай көрсететіндерін салыстырады 3.қорытынды шығарады Сұрақтарға жауап береді Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды | «Комментарий» арқылы Дескриптор: -әртүрлі сағаттарды бір уақытқа қояды -сағаттардың уақытты қалай көрсететіндерін салыстырады -қорытынды шығарады Дескриптор: -сағаттың бөліктерін желімдейді «Басбармақ» арқылы | Қажетті құралдар Құмсағат, механика лық сағат, электронды сағат Сағаттың бөліктері,желім,А4 Әртүрлі түстегі суреттер | |
8 мин | 3 – тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Берілген сұрақтардың дұрыс нұсқасын таңда. Жауабыңды цифрмен көрсет ЕББҚ Күн жүйесіндегі ғаламшарларды ретімен желімде. | 1. сұрақтардың дұрыс нұсқасын таңдайды 2.жауабын цифрмен көрсетеді | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -сұрақтардың дұрыс нұсқасын таңдайды -жауабын цифрмен көрсетеді Дескриптор: -ғаламшарларды ретімен желімдейді | 1,2,3 цифрлары жазылған қатты қағаз Ғаламшарлардың суреті Желім А4 | |
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин | Кері байланыс «Ай әдісі» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды. | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | Таяқшадағы жұлдыз дар |
ЕББҚ
|
1.Күн жүйесінде Жер нешінші ғаламшар? 1)екінші 2)үшінші 3)төртінші |
2.Қай ғаламшарда тіршілік көзі бар? 1)Жер 2)Марс 3)Күн |
3.Аспан әлемін кім зерттейді? 1)астроном 2)биолог 3)дәрігер |
4.Ғарышкеме ұшыратын орын 1)вокзал 2)әуежай 3)ғарышайлақ |
5.Ғарыш әлемін қайда зерттейді? 1)обсерваторияда 2)ғарышайлақта 3)әуежайда |
1 2 | 2 1 | 1 |
| | 2 |
3 | 3 | 3 |
| | |
| | |
| | |