Файл: Білім беру йымыны атауы Жантеке ауылыны жалпы орта білім беретін мектебі кмм пні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 17.03.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Білім беру ұйымының атауы

«Жантеке ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» КММ

Пәні:

Дүние жүзі тарихы

Бөлім:

ХХ ғасырдың екінші жартысындағы батыс елдерінің даму ерекшеліктері.

Педагогтің аты-жөні:

Досымбекова Ж.Ш

Күні:




Сынып: 9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Британдық неоконсерватизм және социализмнің шведтік үлгісі.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

9.3.1.3 мемлекеттердің тарихи даму заңдылықтарын анықтау.

9.1.2.2 әлемнің жетекші және дамушы мемлекеттеріндегі халықтың өмір сүру деңгейіне әсер ететін факторларды анықтау.

9.3.1.4. тұлғаның тарихтағы рөлін бағалау.

Сабақтың мақсаты

Жеке тұлғаның тарихтағы рөлін бағалай отырып, мемлекеттердің тарихи даму заңдылықтарын анықтау.

Сабақтың барысы




Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Тапсырма

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру





Бүгінгі сабақта қандай тақырып талқыланады деп ойлайсыздар? Сіз ұсынылған суреттерден мемлекет және жеке тұлғаны таныдыңыз ба?

Тақырыпты анықтау және түсіндіру , мақсаттары және терминдермен жұмыс.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.Суреттерге қарай отырып бүкіл сыныптық талқылау арқылы тақырыпқа шығады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

Тақырып бойынша үлестірме материал Қосымша № 3-4.


Жаңа білім


Мәтінмен жұмыс.

Оқушылар саяси партиялар мен азаматтар арасында ықпал ету үшін, олардын күрес туралы, Екінші дүниежүзілік соғыстан кейін Ұлыбританиия экономикасының дамуы туралы толық ақпарат ұсынылды. Терминдерді анықтаумен жұмыс жүргізілуде. Оқұшылар жұппен немесе топпен жұмыс жасайды.Содан кейін сынып практикалық жұмысқа көшеді.


1-тапсырма Дерекпен жұмыс

Ұлыбританияның саяси ағымдарының айырмашылығын ажыратуға арналған диаграммасын толтырыңыз







Мұғалім елдің түрлі даму сферасындағы жағдайын түсіндіреді, неоконсерватизмге өту белгісін және ел ішіндегі өзгерістердегі жеке тұлғаның рөлін сипаттайды.

Тақырыптық мәтін.

  1. Экономика

  2. Саясат

  3. Қоғам

  4. Ғылым.Мәдениет.

Ресурстарды пайдалану,дәлелдер саны: кем дегенде 3, экономика, саясат, қоғам, сапалы қорытынды, постерді қорғау, сөйлеу уақыты.

2 тапсырма

«Ұлыбританияның неоконсерватизмге көшуінің 5 себебі» тақырыбында мәліметтер береді.


Экономика

Саясат

Социум

Ғылым

Мәдениет










Бейнебаян

М.Тэтчердің қызметі туралы бейнебаянды көруге мүмкіндік береді.М.Тэтчердің экономика, саясат және әлеуметтік салалардағы қызметін,әлемдік саясаткерлердің Ұыбританияның премьер-министрі ретіндегі м.Тэтчер туралы көзқарастары мен пікірлерін сипаттайды.

Хронологиялық кесте

Оқушылар 1979-1990 жылдар аралығында «Темір ханым-саясат ханшайымы» тақырыбында – хронологиялық кесте жасайды. Ұлыбритания тарихында М.Тэтчер кабиретінің

Ішкі және сыртқы саясатындағы маңызды оқиғаларды атап өтіп, осы оқиғалардың әлеуметтік маңыздылығын бағалады.

  1. М.Тэтчер-партия жетекшісі

  2. М.Тэтчер және әлемнің жетекшілері



Бағалауу критерийлері:

Ұлыбританиядан лейбористік және консервативті партиялардың 3 жалпы және 3 ерекше белгілерін анықтайды «Ұлыбртанияның неоконсерватизмге көшуінің себебі» тақырыбы бойынша мәліметтер беру

Критерийлер:

Тақырып ибойынша ақпараттық постер шығарады және орындалған жұмыстың нәтижелерін ауызша ұсынады.

Бағалау критерийлері:

Әр топ орындалған жұмыстың нәтижелерін ауызша ұсынады. Оқушылар ұлыбритания тарихының хронологиялық кестесін жсасайды. М.Тэтчер кабинетінің ішкі және сыртқы саясатындағы маңызды оқиғаларды атап өтіп, осы оқиғалардың әлеуметтік маңыздылығын бағалайды.Ұлыбританиядағы лейбористік және консервативті партияның сипаттамаларын анықтайды.М.Тэтчердің экономика,саясат және әлеуметтік салалардағы қызметін талдайды, М.Тэтчердің Ұлыбританияның премьер-министрі ретіндегі көзқарасы мен қызметіне баға береді.

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ең үздік жауап»


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі

Өзін-өзі бағалау

Кері байланыс. Топтық жұмысты оқушыларға «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша бағалатыңыз.
Өзін-өзі бағалау



Консервативная партия

https://ria.ru/ spravka /20170608/1495925340.html

Неоконсервативная идеология

http://www. politicalmin
d.ru/minsos-855-1.html

хронология истории Британии

http://hrono. /ru/land/landa/1900gb.php

Маргарет Тэтчер

http://redstory.ru/world/world_history/110.htmlhttps://radiovesti.ru/brand/61178/episode/1405619/https://www_youtube.com/watch?v=W90IFmYVSaU&abchannel=%D0%9E%DO%BD%DO%BD%DO%BB%DO%BO%DO%B9%DO%BD-%DI%88%DO%BA%DO%BE%DO%BB%DO%BOBilimland

«Путь Железной леди»

https://www.yjunube.com/watch?v=rhJL.Ayqc_8M&ab_channel=Euronews%DO%BF%DO%BE%DI%




Бекіту


Сабақты қорытындылау

ПОПС-анализ.

М.Тэтчер үшін «Темір ханым» лақап аты әділ деп ойлайсыз ба?

P-позиция /менің ойымша...../

O- негіздеме /өйткені............./

P – мысалдар /мен келесі мысалдарды келтіре аламын......./

S -салдары /осылайша......./




«Ең үздік жауап»

Ақпаратты карточка.


Кері байланыс

Рефлексия «Пайдалы етістіктер»

Пайдалы етістіктер

Тақырып бойынша

Білдім




Түсіндім




Тұжырымдадым




Орындадым




Есіме сақтадым




Қорытынды жасадым




Жалпылама пікір қалыптасты







Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды

А4, конспект


ВИГИ

ТОРИ

ОРТАҚ


«Жантеке ауылының жалпы орта

білім беретін мектебі» КММ
«Бекітемін»

Мектеп директоры:

Асанова Қ.А

________________

Ашық сабақ

Дүние жүзі тарихы

«Британдық неоконсерватизм және социализмнің шведтік үлгісі »

9 сынып

Досымбекова Ж.Ш

Тарих пәні мұғалімі

2022-2023 оқу жылы

«Жантеке ауылының жалпы орта

білім беретін мектебі» КММ
«Бекітемін»

Мектеп директоры:

Асанова Қ.А

________________

Ашық сабақ

Қазақстан тарихы

« Қазақ хандығының құрылуы.»

6 сынып

Досымбекова Ж.Ш

Тарих пәні мұғалімі

2022-2023 оқу жылы


«Жантеке ауылының жалпы орта

білім беретін мектебі» КММ
«Бекітемін»

Мектеп директоры:

Асанова Қ.А

________________

Ашық сабақ

Қазақстан тарихы

«Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру»

8 сынып

Досымбекова Ж.Ш

Тарих пәні мұғалімі

2022-2023 оқу жылы


Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Орта ғасырлардағы Қазақстан тарихы

Бөлім:

6.3 XIII - XV ғасырдың бірінші жартысындағы Қазақстан

Педагогтің аты-жөні:

Досымбекова Ж.Ш

Күні:




Сынып: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақ хандығының құрылуы.

Зерттеу сұрағы: Неліктен Қазақ хандығы Орталық Азиядағы алғашқы ұлттық мемлекет деп саналады?


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

6.3.1.9 Қазақ хандығы құрылуының тарихи маңызын анықтау;

6.2.3.4 М.Х.Дулатидің «Тарихи-Рашиди» еңбегінің маңыздылығын түсіндіру

6.3.1.10 қазақ хандарының мемлекетті нығайтудағы рөлін анықтау;

6.2.1.3 тарихи оқиғалар мен процестердің сабақтастығын сипаттауда «Ұлы Дала» ұғымын қолдану

Сабақтың мақсаты

Қазақ халқы қалыптасуының кезеңдерін талдау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру


Бастапқы ынталандырушы материал.Оқушылардың тақырыпқа қызығушылығын ояту үшін

Сабаққа кірген кезде отыратын орындарын сызып қоршап қойыңыз да келесі сұрақтарды беріңіз:

- Неге отырған орындарың қоршалған деп ойлайсыңдар?

- Қоршау нені білдіреді?

Жетелеуші сұрақтар:

1.Уақытқа байланысты шекаралардың өзгеруі мүмкін бе?

2.Қазақ хандығы құрылғаннан кейін мемлекет билеушілерінің алдында қандай міндеттер тұрды?

3.Биліктің өзгеруі шекараға өзгерістер әкеле ме?

4.Шекараның халық үшін қаншалықты қажеттілігі бар?

Жаңа сабақтың тақырыбын, зерттеу сұрағы, мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстырыңыз.


Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

ЕБҚ оқушыға сөздерді түсіндіру, тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп ұсыныңыз


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

Қазақстан тарихы көне заманнан бүгінгі күнге дейін.

5 томдық.

Ітом. Атамұра, 2010

Бейнеролик


Жаңа білім


1-тапсырма. Сәйкестендіру. Бұл тапсырманың мақсаты өтілген материалды еске түсіріп, жаңа сабақтың қандай бағытта болатындығын түсіндіру.

Әбілқайыр хандығы мен Моғолстан хандығының күш –қуаты әлсіреп,

күйреу дәрежесіне жетті.

Рулар мен тайпалар көсемдерінің арасындағы

өзара талас – тартыстар толастамады

Қазақ тайпалары мен руларын мемлекет етіп,

біріктіру міндеті алға тартылды.

Бұл міндеттердің шешілуі үшін

Қазақ хандығын құру мүмкіндігі туды.

Бұл жағдайлар Біртұтас қазақ мемлекетін құрудың

негізгі себептері мен алғышарттары еді.


Зерттеу және талдау

ЕБҚ оқушыға тапсырманың шешу жолының бастапқы бөлігін ұсыныңыз

2-тапсырма. «Қазақ хандығының сыртқы саясаты»

Мәтінді мұқият оқып шығыңыз.

Негізгі даталарды анықтаңыз.

Көрші мемлекеттерін анықтап, кескін картаға түсіріңіз.

Сыртқы саясатта қандай нәтижеге жеткеніне баға беріңіз.

ЕБҚ оқушыға тақырып бойынша ұсынылған мәтін негізінде кесте ұсыныңыз

3-тапсырма. «Қазақ хандығының ішкі саясаты»

Мәтінді мұқият оқып шығыңыз.

Ішкі саясаттағы негізгі, экономикалық және әлеуметтік оқиғаларды анықтаңыз.

Прогрессті көрсеткіштерге дәлел келтіріңіз.
ЕБҚ оқушыға мәтіннен тұжырымын растайтын немесе жоққа шығаратын фактілердің астын сызын көрсетуді ұсыныңыз

4-тапсырма. «Ұлы Дала Елі» ұғымы туралы мәтінге тұжырым жасау.

1.Мәтінде қандай кілтті сөздер бар және олар қандай мағынаны білдіреді?

2.Автор қандай ой-пікірді білдіргісі келеді? Мәтіндегі ақпаратты жинақтап, тұжырымдаңыз.3.Автор өзінің жазғанына қандай дәлелдер мен дәйектер келтіріңіз

Интерпретация

ЕБҚ оқушыға тақырып бойынша өз мысалымен толықтыруды, ойдан құрастыруды ұсыныңыз

5-тапсырма.«Тарихшы жазбалары».

Қазақ хандығы құрылған кездегі тарихшы ретінде Керей мен Жәнібектің бірін таңдап мінездеме жазу.

Кейіпкерге мінездеме жазу үшін келесі критерийлерге негізделу қажет:

кейіпкердің өмір сүріп отырған дәуіріне толық сипаттама жазу;

кейіпкердің өмір сүрген ортасы, өмірбаяны;

адами қасиеті, ерекшеліктері.

Қазақ хандығын құрудағы рөлі

Кейіпкерге тарихи баға беріп қорытындылау.

ЕБҚ оқушы (көру және есту қабілеті төмен) сұрақтарға жауапты жазбаша ұсынады.

6-тапсырма Деректі мазмұнын оқып, төмендегі сұрақтарға жауап беріңіз Әбілқайыр хан қайтыс болған соң, өзбек ұлысы бір-бірімен шайқасты. Жұрттың көпшілігі Керей мен Жәнібек ханның маңына топтасты. Олардың саны 200 мың адамға жетті. Олар «өзбек-қазақ» атала бастады. Қазақ сұлтандарының алғаш билік жүргізуінің басы 870 жылдан (1465-1466 жж) басталады. <Алла жақсы біледі>. 940 жылға дейін (1534 ж.) қазақтар Өзбекстанның көп бөлігіне биліктерін орнатты.

Деректе қандай тарихи фактілер келтірілуде?

Деректің тарихи маңыздылығына дәлел келтіріңі

ЕБҚ оқушыға суреттер/иллюстрациялар ұсынылады;

Оқушылар берілген сұрақ шеңберінде өз пікірлерін ортаға салады.

Жалпы сыныптық талқылау ұйымдастырылады.

Оқушылар мәтінді оқып шығып, кілтті сөздердің негізінде тірек-сызба жасайды

Дескриптор:

-Берілген мәтіннен негізгі даталарды анықтайды;

-Көрші мемлекеттерін кескін картаға түсіреді.

-Сыртқы саясатта жеткен нәтижелеріне баға береді.
Дескриптор:

-Ішкі саясаттағы негізгі, экономикалық және әлеуметтік оқиғаларды анықтайды;

- Қазақ хандығы құрылғаннан кейінгі елдің ішкі жағдайындағы прогрессті көрсеткіштерге дәлел келтіреді.

Дескриптор:

- Мәтіннен кілтті сөздерді анықтап, мағынасын түсіндіреді;

- Автордың пікіріне болжам жасайды;

- Белгілі бір тұжырымға келу үшін дәлелдер мен дәйектер келтіреді.

Қорытынды талқылау жұмысы.

Дескриптор:

М.Дулатидің «Тарихи-Рашиди» еңбегінің мазмұнын анықтайды;

М.Дулатидің «Тарихи-Рашиди» еңбегінің тарихи маңыздылығын дәлелдейді

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ең үздік жауап»
бір-бірімен жұмыстарын алмасып,өзара бағалау жасайды


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

Өзін-өзі бағалау



https://www.youtube.com/watch?v=Oo6w1AK6x7w


Дерек

http://lms.nci.kz/history

http://e-history.kz/kz/scorm

Таратпа материал

дар

Мәңгілік-Ел тарихы. Керей хан (бейнематериал)

https://www.youtube.com/watch?v=yaQp0Gi9tgc

Мәңгiлік-Ел тарихы. Әз Жәнібек хан (бейнематериал)

https://www.youtube.com/watch?v=uvqhetWjPtI

Деректің авторы – Мұхаммед Хайдар Дулат. Ол Моғолстан хандарында қызмет етіп, өмірінің соңғы күндерін Үндістанда өткізді. Рашидтың тарихы кітабының бірінші дәптерін 1544-1546 жылдары толықтырып аяқтады

ҚБ парағы

Бекіту


Сабақты қорытындылау

«Ұлы Дала елі» ұғымының маңызы туралы өз пікіріммен бөлісу,

Үйге тапсырма


Сабақтың тақырыбын қорытындылау

«Ең үздік жауап»

Ақпарат

тық карточка

Кері байланыс

  • Алдымен біз былай деп ойладық.....

  • Одан кейін біз мына проблемаға тап болдық.............

  • Проблеманы шешу үшін......жасадық.

  • Бұдан біз..................көрдік.

  • Демек, бұл мынаны білдіреді.................




Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды

А4, конспект





Білім беру ұйымының атауы

«Жантеке ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» КММ

Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде

Педагогтің аты-жөні:

Досымбекова Ж.Ш

Күні:




Сынып: 8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру

Зерттеу сұрағы: Қазақстандағы индустрияландыру саясатының қарама-қайшылығы неде?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.4.2.1 Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін талдау

Сабақтың мақсаты

Қазақстандағы индустрияландырудың жүру барысы мен ерекшеліктерін анықтап, нәтижесін талдайды

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру


Ой шақыру. Тақырыпқа шығу.

Не көрдіңіз?

Қандай ойға келдіңіз?

Неліктен Қазақстанда осындай темір жолдар салынды деп ойлайсыз?

Сабақ тақырыбы, оқу мақсаты таныстырылады, тарихи концепт пен бағалау критерийлері нақтыланады.

Тарихи концепт (фокус): дәлел

Жаңа ұғымдармен жұмыс

Индустрияландыру, «Кіші Қазан» саясаты, ұлтшылұғымдарының мағынасын ашу

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ Мадақ

тау

Таратпа суреттер
Тақырып

тық суреттер





Жаңа білім


Мәтінмен жұмыс

Зерттеу сұрағын ұсыну:

Қазақстандағы индустрияландыру саясатының қарама –кайшылығы неде?

Зерттеу және талдау

Қазақстанның индустрияландыру кезіндегі карта ұсынылып, оқушылар келесі сұрақтарға жауап береді.

Картада не бейнеленген?

Қазақстандағы негізгі қазба байлық пен кен орындары қай аймақта орналасқан?

Теміржолдың салынуында қандай мақсат көзделді?Оқушыларға «Егер сені танымайтын бір елді басқаруға жіберсе, басқара алар ма едіңіз? Қандай қиындықтар кездеседі?» деген сұрақ қойылады.

Қазақстан Өлкелік партия комитетінің бірінші хатшысы болып келген Ф.И. Голощекин, индустрияландыру, «Кіші Қазан идеясы» туралы қысқаша баяндалады.

1-тапсырма. Оқулықпен немесе мәтінмен жұмыс.

Тапсырмаларға сәйкес зерттеу жұмысын жүргізеді, өз жұмыстарын сынып алдында жариялайды.

1.Қазақстандағы индустрияландырудың сипаты, қарқыны. «Кіші Қазан» идеясы;

2.Индустрияландыру барысы мен ауқымы. Пайда болған өндіріс орындары мен ірі құрылыстар;

3.Қазақстандағы жұмысшы табы: құрамы және санының өсуі

Жеке жұмыс

Индустрияландырудың Қазақстанға жетістігі мен кемшілігін анықтаңыз

Индустрияландыру

Жетістіктері


Кемшілігі









Оқушылардың болжам жауаптары: алдымен, сол Ел туралы және сол танымайтын Елдің халқының шаруашылығы, тұрмысы, дәстүрі, жалпы болмысы туралы алдын-ала біліп алар едім.

Бағалау критерийі:

Білу мен түсіну- Индустрияландырудың жүру барысы мен ерекшеліктерін түсіндіреді

Дескриптор:

- Тақырыпқа сәйкес ұғымдар мағынасы мен статистикалық мәліметтер және тарихи тұлғалар мен өндіріс орындарының атауларын анықтау,индустрияландырудың ерекшіліктерін сипаттау (кем дегенде 3-еу);

-Тарихи кезеңдегі басты тарихи процестерді түсіндіруде фактілер арқылы дәлелдеу (кем дегенде 3-еу)

Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктеріне талдау жасайды

Қазақстандағы индустрияландырудың кемшіліктеріне талдау жасайды


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

«Ең үздік жауап»

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

Кері байланыс. Топтардың бірін-бірі бағалауы.«Екі жұлдыз, бір тілек»

Өзін-өзі бағалау



Б. Ғ. Аяған, Х. М. Әбжанов, Д. А. Махат. Қазіргі Қазақстан тарихы. – Алматы: Раритет, 2010

http://www.youtube.com/watch?v=yTNb2cj7Zgw Қазақстанның қазіргі заман тарихы.Хрестоматия:Жалпы білім беретін мектептің 9-сыныбына арналған оқу құралдары.Б.Аяған.-Алматы:Атамұра, 2005ж
http://history.voxpopuli.kz/post/1313/kak-stroilas-zheleznaya-doroga темір жол салу туралы деректер, фото суреттер





Бекіту

Сабақты қорытындылау

Үйге тапсырма

Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру


Сабақтың тақырыбын қорытындылау

«Ең үздік жауап»

Ақпараттық карточка





Кері байланыс

-Мен барлығын түсіндім, тапсырмаларды ..... .... орындадым

-Мен орташа түсіндім,тапсырмаларды орындауда ......... қиналдым

-Ешнәрсе түсінбедім,тапсырмаларды орындауда ... қиналдым


Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды

А4, конспект