Файл: Мектеп Жаа ауыл мектебі саба аза дебиеті Таырыбы Б. Сопабаев Мені атым ожа повесінен зінді.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.03.2024
Просмотров: 7
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
ҰМЖ-ның ІІ тарауы: «Адамгершілік –асыл қасиет» | Мектеп: Жаңа ауыл мектебі | |||||
САБАҚ: Қазақ әдебиеті Тақырыбы: Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. | ||||||
Күні: 02.02.2023 | Мұғалімнің аты-жөні: Әлімжан С.Ө. | |||||
Сынып: 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Оқу мақсаты | 5.1.3.1. Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу | |||||
Сабақтың мақсаты | Әдеби шығарманың мазмұнын біледі, түсінеді. Кейіпкерлерді портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады. | |||||
Ойлау деңгейі | Қолдану, талдау | |||||
Бағалау критерийі | 1.Шығарманың сюжеттік дамуын талдай алады. 2.Кейіпкердің тұлғалық ерекшелігін талдайды. 3.Хат жазады | |||||
Жоспар | ||||||
Жоспарланған уақыт | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 9 мин | 1мин | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар, бүгінгі көңіл күйлеріңіз қалай? Барлығымыз бармақтарымыз арқылы дәл қазіргі сәттегі көңіл күйімізді көрсетеміз (керемет) (орташа) (нашар) | | |||
| 5 мин 2 мин 4 мин | «Ішкі-сыртқы шеңбер» әдісі. Үй тапсырмасын сұрау. 1.Хикаят дегеніміз не? (Хикаят (повесть) – романнан кіші, әңгімеден үлкен шығарма. Ол баяндау түрінде қара сөзбен жазылады. Бұл – эпикалық проза жанрының бір түрі) 2.Бердібек Соқпақбаевтың қандай шығармалары бар? («Он алты жасар чемпион», «Бақыт жолы», «Алыстағы ауылда», «Балалық шаққа саяхат», «Дала жұлдызы», «Аяжан», «Гауһар», «Өлгендер қайтып келмейді» тағы басқалар) 3.Шығармадағы Қожабергеннің басты прототипі кім? (Автордың өзі) ҚБ: Мадақтау Смайлик Топқа бөліну. Қолдан жасалған қайық, ұшақ, шие, бақа, бас киімдердің макеті арқылы топқа бөліну. Өзінің қалаған затын алған оқушы сәйкесінше «Қожаның үйіне», «Жанардық үйіне», «Майқанованың үйіне», Сұлтанның үйіне, Жантастың үйіне орналасады. Қожаның монологі «Лагерь туралы жыр» видеоролик қарау Мұғалім сөзі: Бұл әуен таныс па, балалар? | Көгершіндер әкелген конверттер Смайликтер Қағаз қиындылары АКТ мүмкіндігі | |||
Сабақтың ортасы 25 мин Түсіну Қолдану Талдау | 18 мин 1 мин | 1 – тапсырма: «Зерттеу картасы» әдісі 1топ: Топта бір оқушы “Лагерьге жолдама” деген тақырыпты оқиды, бір оқушы маңызды оқиғаларды түртіп алып отырады, қалған топ мүшелері тыңдап отырады. 2топ: Т кестесін толтырады. Жантас пен Қожаға мінездеме береді 3топ: Топтастыру Қожаға. 4топ: Ақпаратты сүзу. Суреттерді орнына қойып сол арқылы түсінікті қысқаша айтып шығады. 5топ: «Бес жолды өлең» арқылы мінездеме беру («Синквейн» әдісі) ҚБ жауап берген топқа тыңдаушы топтар тиын беріп отырады. 2– тапсырма: «Әріптер сөйлейді» тәсілі арқылы «Қожаберген» сөзіндегі әріптерді сөйлетеді. Бірінің айтқан сөзін екіншісі қайталамау керек. Қ- қамқоршы О- оқушы Ж- жайдарлы А- ақылды Б- бақытты Е- еріншек Р- рақымды Г- гәпшіл Е- есті Н- намысшыл | Плакат, маркер,стикер, оқулық, кинодан үзінді | |||
Жинақтау | 5 мин 1 мин | | | |||
| | | | |||
Сабақтың соңы 6 мин | | Үй тапсырмасы: «Лагерьге жолдама» бөлімін оқу Сабақты қорытындылау. Рефлексия ҚБ: Мадақтау Оқушылар жинаған тиындарын санап өтеді. «Алма ағашы» Оқушылар тапсырманы түсінген, қызықты болған болмағаны туралы стикерге өз ойларын жазып, тақтада ілініп тұрған алма ағашына іледі. | Смайликтер, стикер |