ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.03.2024
Просмотров: 3
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2-бөлім. Жаһандану мәселелері | Мектеп:№9лицей | ||||||
Күні: 12.10.22 | Мұғалімнің аты-жөні:Бекмуратова Г.А. | ||||||
Сынып: 9А | Қатысқан оқушылар саны: | | |||||
Сабақтың тақырыбы | Мәдени жаһандану процесі БЖБ№2 | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.4.3.1 стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктердің дұрыс қолдана білу | ||||||
Сабақтың Мақсаттары | «Жаһандану дәуірі мен ана тілі» тақырыбына жазатын жазба жұмыста дәлел ретінде ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтар, ғылыми еңбекерден алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау | ||||||
Ойлау деңгейі | Қолдану | ||||||
Бағалау критерийі | 1. Деректерді дәлел ретінде қолданады 2. Авторға сілтеме жасайды | ||||||
Тілдік мақсаттар | Термин сөздер: ссылка-сілтеме Талқылауға арналған сұрақ: Ғ.Мүсірепов неліктен-«Біз –сағат санап,күн санап өскен ел емес,замана таңбаларын санап өскен елміз» ,дейді? | ||||||
Құндылықтарды игерту | Тарихтың,мәдениет пен тілдің ортақтығы | ||||||
Пәнаралық байланыс | Тарих | ||||||
АКТ қолдану | | ||||||
Жоспар | |||||||
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 5 минут | «Ой шақыру» әдісі арқылы сұрақтар қоямын 1.Жаһандану дегенді қалай түсінесін? 2.Жаһандану дәуіріндегі ана тіліміздің жай- күйі қандай болмақ? сабақтың мақсатымен таныстырып, оқушылармен бірлесе отырып сабақтың бағалау критерийлерін әзірлейміз. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері белгіленеді. | Таныстырылым | |||||
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут | 2-оқылым тапсырмасы. «Жаһандану дәуірі мен ана тілі» тақырыбында ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолданып, авторына сілтеме жаса( ноутбук, газет-журналдар беріледі). Дескриптор: деректерді қолданады авторына сілтеме жасайды ҚБ: «Екі жұлдыз бір тілек» «Жаһандану дәуіріндегі тіл мүмкіндігі» тақырыбында ( ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан деректерді ,сілтемелерді қолданып) мақала жаз.Дескриптор: Деректерді қолданады Сілтеме көрсетеді Стильдік ерекшелігін сақтап мақала жазады ҚБ: | http://kazakh-tv.kz/kz/view/blog/page_185630_byginde-top-5-suranyska-ie-mamandyktar «Талқылау құралдары» | |||||
Сабақтың соңы 5 минут | Сабақтың соңында мұғалім бағалау критерийлері мен сабақ мақсаттарына қайта оралады. Бағалау критерийлеріне қаншалықты қол жеткізгендері туралы бірге талқылайды. Рефлексия. Оқушыларға аяқталмаған сөйлемдер ұсынылады. Оқушылар осы сөйлемдерді өздері толықтырып, бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. | Рефлексия парағы | |||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |||||
| | |
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
| |
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |