ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.03.2024
Просмотров: 54
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: | | |||||||
Пән/Сынып: | 9 сынып | |||||||
Күні: | | |||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | 9.3А Үшбұрыштарды шешу | |||||||
Сабақтың тақырыбы: | Косинустар теоремасы. | |||||||
Оқу мақсаты: | 9.1.3.6 косинустар теоремасын білу және қолдану; | |||||||
Бағалау критериі: | -Косинустар теоремасын есеп шығаруда қолдану. | |||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | ||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату | Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы | ||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
3 минут | Ұйымдастыру | Сәлеметсіздерме! Бүгін, Косинустар теоремасы тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - косинустар теоремасын есеп шығаруда қолдану. Үйге тапсырмасын тексеру. Өтілген тақырып тапсырмаларын тексеру 1.Ұқсас үшбұрыш дегеніміз не? 2.Үшбұрыштардың ұқсастығының бірінші белгісін ата. 3.Үшбұрыштардың ұқсастығының екінші белгісін ата. 4.Үшбұрыштардың ұқсастығының үшінші белгісін ата. Бағалау: Ауызша бағалау. | Амандасады, тақырыпты жазады. Сұрақтарға жауап береді | Дескриптор: -Ұқсас үшбұрыштың анықтамасын айтады. -Ұқсас үшбұрыштың 1,2,3-ші белгісі айтады. | Whatsapp месенжерін қолдану. | |||
10 мин | Жаңа сабақ | Жаңа сабақ. Видеотүсіндіру. https://onlinemektep.net/schedule/12.01.2021/lesson/ac4d89f3-bae8-473d-bb0c-5fdf333445b2
BC2 AB2 AC2 2AB AC cos A немесе a2 b2 c2 2bc cos | Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Қажетті анықтамаларды жазып, сызбаны сызады. | | https://onlinemektep.net/schedule/12.01.2021/lesson/ac4d89f3-bae8-473d-bb0c-5fdf333445b2 видеотүсіндіру Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл Интернет ресурстары. | |||
15 минут | Бекіту тапсырмасы | Тапсырма._1.__Тапсырма._2.'>Тапсырма. 1. Тапсырма. 2. Тапсырма. 3. Тапсырма. 4. 1.Сызба бойынша косинустар теоремасын қолданып, үшбұрыштың белгісіз элементтерін анықтайды 2.Үшбұрыштың екі қабырғасы а мен b,ал арасындағы бұрышы-60 Еﹾгер а=8 см b=15 см болса оның үшінші қабырғасын табыңдар. Оқулықтан №1 | Оқушылар есептің сызбасын сызады. Білім алушы дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды. Оқулықтан үшбұрыш ұқсастығына есеп шығарады. Шешуі:с²=a²+b²-2ab cosἀ c²=64+225-2*8*15*0,9=289-216=73 с=8,5 Жауабы:8,5 | Дескриптор: Білімалушы -косинустар теоремасын біледі; -косинустар теоремасын қолданады. ҚБ: Дескриптор: -АВ қабырғасы ның ұзындығын анықтайды Дескриптор: -2 қабырғасы ның ұзындығын анықтайды -Тақырыпқа қатысты есептерді талдайды. | Слайд Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл Интернет ресурстары | |||
10мин | Жеке жұмыс | Online-mektep | Тапсырманы орындайды | Мониторинг | https://onlinemektep.net/schedule/12.01.2021/lesson/ac4d89f3-bae8-473d-bb0c-5fdf333445b2 | |||
2 минут | | Бүгінгі сабақта: - Косинустар теоремасы. - Косинустар теоремасын есеп шығаруда қолдану Кері байланыс.
Үйге тапсырма. №2. | Тақырыпты меңгергенін анықтау Кері байланыс жасайды. | | Whatsapp месенжерін қолдану Презентация |
Сабақ жоспары
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: | | |||||||
Пән/Сынып: | 9 сынып | |||||||
Күні: | | |||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | 9.3А Үшбұрыштарды шешу | |||||||
Сабақтың тақырыбы: | Косинустар теоремасы. | |||||||
Оқу мақсаты: | 9.1.3.6 косинустар теоремасын білу және қолдану; | |||||||
Бағалау критериі: | -Косинустар теоремасын есеп шығаруда қолдану. | |||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | ||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату | Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы | ||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
3 минут | Ұйымдастыру | Сәлеметсіздерме! Бүгін, Косинустар теоремасы тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - косинустар теоремасын есеп шығаруда қолдану. Үйге тапсырмасын тексеру. Өтілген тақырып тапсырмаларын тексеру 1.Ұқсас үшбұрыш дегеніміз не? 2.Үшбұрыштардың ұқсастығының бірінші белгісін ата. 3.Үшбұрыштардың ұқсастығының екінші белгісін ата. 4.Үшбұрыштардың ұқсастығының үшінші белгісін ата. Бағалау: Ауызша бағалау. | Амандасады, тақырыпты жазады. Сұрақтарға жауап береді | Дескриптор: -Ұқсас үшбұрыштың анықтамасын айтады. -Ұқсас үшбұрыштың 1,2,3-ші белгісі айтады. | Whatsapp месенжерін қолдану. | |||
5 мин | Жаңа сабақты бекіту. | Теорема. Кез келген үшбұрыштың бір қабырғасының квадраты қалған екі қабырғасының квадраттарының қосындысынан олардың ұзындықтары мен арасындағы бұрыштың косинусының екі еселенген көбейтіндісін азайтқанға тең.
BC2 AB2 AC2 2AB AC cos A немесе a2 b2 c2 2bc cos 1.а)Егер үшбұрыштың екі қабырғасы және олардың арасындағы бұрыш берілсе; ә)егер үшбұрыштың екі қабырғасы және олардың арасындағы бұрыштан басқа бұрыштар берілсе,онда косинустар теоремасы үшінші қабырғаны табуға мүмкіндік береді; 2.Үшбұрыштың үш қабырғасы берілсе, онда үшбұрыштың бұрыштары косинустар теоремасы арқылы есептеуге болады. | Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Қажетті анықтамаларды жазып, сызбаны сызады. | | https://onlinemektep.net/schedule/1610582400/lesson/ec23b953-d90e-4326-b25c-a8e365730588 Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл | |||
20 минут | Бекіту тапсырмасы | Тапсырма. 1. Есептер шығару: 1. a=8, b=15, . Табу керек: с, 2. а , с 3. a = 4, b = 6, c = 7,5 4. a = 9, b = 11, , c - ? 5. a = 40, b = 13, c = 37, cos Оқулықтан №3, №6, №7 Тест тапсырмалары. 1.Үшбұрыштың бұрыштары 7:5:6 сандарына пропорционал. Үшбұрыштын ең кіші бұрышын аңықта . А) 50 В) 40 С)60 Д)100 Е) 70 2. Қабырғалары 2 м-ге тең ромбының периметрін табыңыз .А) 4 м В) 12 м С) 8 м Д) 6 м Е) 16 м 3.а = ( 5; -2 ) және в= ( 1;2 ) векторларының скаляр көбейтіндісін тап. А) 12 В) 9 С) 0 Д) 1 Е) 5 4.АВС бұрышы шеңберге іштей сызылған.Оған сәйкес центрлік бұрыш 88 градусқа тең. АВС бұрышын табыңдар. А) 44 гр. В) 42 гр. С) 48 гр. Д) 40 гр. 5.Ауданы 36-ға тең болатын тең бүйірлі тікбұрышты үшбұрыштың гипотенузасының ұзындығын табыңдар. А) 12 В) 6 С) 12/2 Д) 8 Е) 6/2 6.Тікбұрышты параллелипипед өлшемдері 2;5 және 7 болса , онда көлемін табыңдар . А) 45 В) 80 С) 70 Д)60 Е) 78 7.Паралеллелограммның бір қабырғасы 4 дм , екіншісі одан 3 есе артық . Паралеллелограммның периметрін табыңыз . А) 48 дм В) 11 дм С) 22дм Д) 16 дм Е) 32 дм 8.Үшбұрыштын қабырғалары 13 ; 14 және 15 . Ауданын табыңыз . А) 54 В) 84 С) 42 Д) 98 Е) 60 9.Тікбұрышты үшбұрыштын катеттері 30 см және 40 см . Оған сырттай сызылған шеңбердің радиусын табыңыз . А) 40 см В) 25 см С) 50 см Д) 60 см Е) 35 см 10). Радиусы 10 м болатын шеңбер ұзындығын табыңыз. А) 10 пи.м В) 30 пи.м С) 35 пи.м Д) 20пи.м Е) 40 пи.м | Оқушылар есептің сызбасын сызады. Оқулықтан есеп шығарады. Білім алушы дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды. | Дескриптор: Білімалушы -косинустар теоремасын біледі; -косинустар теоремасын қолданады. ҚБ: -Тақырыпқа қатысты есептерді талдайды. | Слайд Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл Интернет ресурстары | |||
10мин | Жеке жұмыс | Online-mektep | Тапсырманы орындайды | Мониторинг | https://onlinemektep.net/schedule/1610582400/lesson/ec23b953-d90e-4326-b25c-a8e365730588 | |||
2 минут | | Бүгінгі сабақта: - Косинустар теоремасы. - Косинустар теоремасын есеп шығаруда қолдану Кері байланыс.
Үйге тапсырма. №8. | Тақырыпты меңгергенін анықтау Кері байланыс жасайды. | | Whatsapp месенжерін қолдану Презентация |
Сабақ жоспары
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: | | |||||||
Пән/Сынып: | 9 сынып | |||||||
Күні: | | |||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | 9.3А Үшбұрыштарды шешу | |||||||
Сабақтың тақырыбы: | Косинустар теоремасы. | |||||||
Оқу мақсаты: | 9.1.3.6 косинустар теоремасын білу және қолдану; | |||||||
Бағалау критериі: | -Косинустар теоремасын есеп шығаруда қолдану. | |||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | ||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату | Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы | ||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
3 минут | Ұйымдастыру | Сәлеметсіздерме! Бүгін, Косинустар теоремасы тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - косинустар теоремасын есеп шығаруда қолдану. Үйге тапсырмасын тексеру. Өтілген тақырып тапсырмаларын тексеру 1.Ұқсас үшбұрыш дегеніміз не? 2.Үшбұрыштардың ұқсастығының бірінші белгісін ата. 3.Үшбұрыштардың ұқсастығының екінші белгісін ата. 4.Үшбұрыштардың ұқсастығының үшінші белгісін ата. Бағалау: Ауызша бағалау. | Амандасады, тақырыпты жазады. Сұрақтарға жауап береді | Дескриптор: -Ұқсас үшбұрыштың анықтамасын айтады. -Ұқсас үшбұрыштың 1,2,3-ші белгісі айтады. | Whatsapp месенжерін қолдану. | |||
5 мин | Жаңа сабақты бекіту. | Теорема. Кез келген үшбұрыштың бір қабырғасының квадраты қалған екі қабырғасының квадраттарының қосындысынан олардың ұзындықтары мен арасындағы бұрыштың косинусының екі еселенген көбейтіндісін азайтқанға тең.
BC2 AB2 AC2 2AB AC cos A немесе a2 b2 c2 2bc cos 1.а)Егер үшбұрыштың екі қабырғасы және олардың арасындағы бұрыш берілсе; ә)егер үшбұрыштың екі қабырғасы және олардың арасындағы бұрыштан басқа бұрыштар берілсе,онда косинустар теоремасы үшінші қабырғаны табуға мүмкіндік береді; 2.Үшбұрыштың үш қабырғасы берілсе, онда үшбұрыштың бұрыштары косинустар теоремасы арқылы есептеуге болады. | Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Қажетті анықтамаларды жазып, сызбаны сызады. | | https://onlinemektep.net/schedule/1610582400/lesson/ec23b953-d90e-4326-b25c-a8e365730588 Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл | |||
20 минут | Бекіту тапсырмасы | Тапсырма. Есептер шығару: №1 Үшбұрыштың үш қабырғасы берілген.Оның бұрыштары мен ауданын табу керек. 1.a=7см,b=3см,c=8см 2.a=15м,b=24м,c=18м 3.a=3дм,b=4дм,c=5дм Сәйкестендіру 1.АС=2см,ВС=4см, АВ-?--- 2.a=14, b=16, c=10 ------ 3.Үшбұрыш қабырғалары 13,14,15.Үлкен бұрышының косинусын 4. Үшбұрыш қабырғалары 13,14,15.кіші бұрышының косинусын табыңдар ----0,5 5. бұрыш жасайтын параллелограмның қабырғалары 2см,3см-ге тең.Осы бұрышқа қарсы жатқан диагональді табыңдар---- Оқулықтан №7, №10 | Оқушылар есептің сызбасын сызады. Дескриптор: -үшбұрыштың белгісіз элементтерін анықтайды -есептің шешімін табады Оқулықтан есеп шығарады. Білім алушы дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды. | Дескриптор: -Үшбұрыштың бұрыштарын табады - ауданын табады -жауабын жазады Білімалушы -косинустар теоремасын біледі; -косинустар теоремасын қолданады. ҚБ: -Тақырыпқа қатысты есептерді талдайды. | Слайд Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл Интернет ресурстары | |||
10мин | Жеке жұмыс | Online-mektep | Тапсырманы орындайды | Мониторинг | https://onlinemektep.net/schedule/1610582400/lesson/ec23b953-d90e-4326-b25c-a8e365730588 | |||
2 минут | | Бүгінгі сабақта: - Косинустар теоремасы. - Косинустар теоремасын есеп шығаруда қолдану Кері байланыс. Бүгін сабақта мен.....үйрендім Бүгін сабақта маған....ұнады Бүгін сабақта мен.....қайталадым Бүгін сабақта мен өзіме....деген баға қойдым Үйге тапсырма. №12. | Тақырыпты меңгергенін анықтау Кері байланыс жасайды. | | Whatsapp месенжерін қолдану Презентация |
Сабақ жоспары
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: | | |||||||
Пән/Сынып: | 9 сынып | |||||||
Күні: | | |||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | 9.3А Үшбұрыштарды шешу | |||||||
Сабақтың тақырыбы: | Косинустар теоремасы. | |||||||
Оқу мақсаты: | 9.1.3.6 косинустар теоремасын білу және қолдану; | |||||||
Бағалау критериі: | -Косинустар теоремасын есеп шығаруда қолдану. | |||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | ||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату | Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы | ||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
3 минут | Ұйымдастыру | Сәлеметсіздерме! Бүгін, Косинустар теоремасы тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - косинустар теоремасын есеп шығаруда қолдану. Үйге тапсырмасын тексеру. Өтілген тақырып тапсырмаларын тексеру Бағалау: Ауызша бағалау. | Амандасады, тақырыпты жазады. Сұрақтарға жауап береді | Дескриптор: -Ұқсас үшбұрыштың анықтамасын айтады. -Ұқсас үшбұрыштың 1,2,3-ші белгісі айтады. | Whatsapp месенжерін қолдану. | |||
5 мин | Жаңа сабақты бекіту. | Теорема. Кез келген үшбұрыштың бір қабырғасының квадраты қалған екі қабырғасының квадраттарының қосындысынан олардың ұзындықтары мен арасындағы бұрыштың косинусының екі еселенген көбейтіндісін азайтқанға тең.
BC2 AB2 AC2 2AB AC cos A немесе a2 b2 c2 2bc cos 1.а)Егер үшбұрыштың екі қабырғасы және олардың арасындағы бұрыш берілсе; ә)егер үшбұрыштың екі қабырғасы және олардың арасындағы бұрыштан басқа бұрыштар берілсе,онда косинустар теоремасы үшінші қабырғаны табуға мүмкіндік береді; 2.Үшбұрыштың үш қабырғасы берілсе, онда үшбұрыштың бұрыштары косинустар теоремасы арқылы есептеуге болады. | Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Қажетті анықтамаларды жазып, сызбаны сызады. | | https://onlinemektep.net/schedule/1610582400/lesson/ec23b953-d90e-4326-b25c-a8e365730588 Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл | |||
20 минут | Бекіту тапсырмасы | Тапсырма. Есептер шығару: №1 Үшбұрыштың үш қабырғасы берілген.Оның бұрыштары мен ауданын табу керек. 1.a=15м,b=24м,c=18м 2.a=3дм,b=4дм,c=5дм №2. а=1 в= с=2 Үшбұрыштың бұрыштарын табыңдар В а2=с2+в2-2вс ⦟В=60° ⦟С=180°-30°-60°=90° Жауабы: . Есептер. 1.Үшбұрыштың үш қабырғасы берілген: 13, 14, 15. Осы үшбұрыштың үлкен бұрышының косинусын табыңыз. Жауабы: 2.Үшбұрыштың үш қабырғасы берілген: 13, 14, 15. Осы үшбұрыштың кіші бұрышының косинусын табыңыз. Жауабы: 3.Дұрыс АВС үшбұрышының Д нүктесімен қосылған А төбесі оның ВС қабырғасын ВД=1, ДС=2 болып келетін кесінділерге бөледі. АД кесіндісін табыңыз. Жауабы: 4.АВС үшбұрышының үш қабырғасы берілген: а=18 см, b=15 см, с=12 см. А бұрышының биссектрисасын табыңыз. Жауабы: 10 см Оқулықтан №13,15 | Оқушылар есептің сызбасын сызады. Дескриптор: -үшбұрыштың белгісіз элементтерін анықтайды -есептің шешімін табады Оқулықтан есеп шығарады. Білім алушы дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды. | Дескриптор: -Үшбұрыштың бұрыштарын табады - ауданын табады -жауабын жазады Білімалушы -косинустар теоремасын біледі; -косинустар теоремасын қолданады. ҚБ: -Тақырыпқа қатысты есептерді талдайды. | Слайд Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл Интернет ресурстары | |||
10мин | Жеке жұмыс | Online-mektep | Тапсырманы орындайды | Мониторинг | https://onlinemektep.net/schedule/1610582400/lesson/ec23b953-d90e-4326-b25c-a8e365730588 | |||
2 минут | | Бүгінгі сабақта: - Косинустар теоремасы. - Косинустар теоремасын есеп шығаруда қолдану Кері байланыс. Бүгін сабақта мен.....үйрендім Бүгін сабақта маған....ұнады Бүгін сабақта мен.....қайталадым Бүгін сабақта мен өзіме....деген баға қойдым Үйге тапсырма. №17. | Тақырыпты меңгергенін анықтау Кері байланыс жасайды. | | Whatsapp месенжерін қолдану Презентация |
Сабақ жоспары
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: | | |||||||
Пән/Сынып: | 9 сынып | |||||||
Күні: | | |||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | 9.3А Үшбұрыштарды шешу | |||||||
Сабақтың тақырыбы: | Синустар теоремасы. | |||||||
Оқу мақсаты: | 9.1.3.7 синустар теоремасын білу және қолдану; | |||||||
Бағалау критериі: | -Синустар теоремасын есеп шығаруда қолдану. | |||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | ||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату | Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы | ||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
3 минут | Ұйымдастыру | Сәлеметсіздерме! Бүгін, Синустар теоремасы тақырыбын қарастырамыз - Синустар теоремасы. - Синустар теоремасын есеп шығаруда қолдану Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: . Үйге тапсырмасын тексеру. Өтілген тақырып тапсырмаларын тексеру Бағалау: Ауызша бағалау. | Амандасады, тақырыпты жазады. Сұрақтарға жауап береді | | Whatsapp месенжерін қолдану. | |||
5 мин | Жаңа сабақты бекіту | Сұрақтар. 1.Синустар теоремасын айтыңыз. 2. Косинустар теоремасын айтыңыз. 3. Синустар теоремасын жазыңыз. 4. Косинустар теоремасын жазыңыз. 5. sin30°, Sin45°, Sin 60° - мәндері неге тең? 6. cos 30°cos 45°cos 60° - мәндері неге тең? 7. Косинустар теоремасын түрлендіріп жазыңыз. 8. Үшбұрыштарды шешу дегеніміз не? | Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Қажетті анықтамаларды жазып, сызбаны сызады. | | https://onlinemektep.net/schedule/28.01.2021/lesson/fbbceccb-22c3-48ee-b925-d752300aac8a | |||
20 минут | Бекіту тапсырмасы | Тапсырма. Есептер шығару: Әр оқушыға тест тапсырмасы беріледі 1. , болатын ABC тік бұрышты үшбұрышына сырттай сызылған шеңбердің радиусын табыңыз. A) 1 B) C) 2 D) E) 2. Радиусы 10-ға тең шеңбердің центрінен ұзындығы 12-ге тең хордасына дейінгі қашықтықты табыңыз. A) 6.B) 8.C) 10.D) 9. E) 12. 3. Үшбұрыштың төбелері берілген. Үшбұрыштың бұрыштарының косинусын есептеңіз. А) В) С) Д) Е) Оқулықтан №2,3 | Оқушылар есептің сызбасын сызады. үшбұрыштың белгісіз элементтерін анықтайды, есептің шешімін табады Оқулықтан есеп шығарады. Білім алушы дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды. | Дескриптор: -Үшбұрыштың бұрыштарын табады - синустар теоремасын қолданады Дескриптор: Есептің шартына байланысты теореманы дұрыс таңдайды; Формуланы дұрыс жазады; Белгісіз шаманы табады; Жауабын жазады. ҚБ: -Тақырыпқа қатысты есептерді талдайды. | Слайд Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл Интернет ресурстары | |||
10мин | Жеке жұмыс | Online-mektep | Тапсырманы орындайды | Мониторинг | https://onlinemektep.net/schedule/28.01.2021/lesson/fbbceccb-22c3-48ee-b925-d752300aac8a | |||
2 минут | | Бүгінгі сабақта: - Синустар теоремасы. - Синустар теоремасын есеп шығаруда қолдану Кері байланыс. Бүгін сабақта мен.....үйрендім Бүгін сабақта маған....ұнады Бүгін сабақта мен.....қайталадым Бүгін сабақта мен өзіме....деген баға қойдым Үйге тапсырма. №4. | Тақырыпты меңгергенін анықтау Кері байланыс жасайды. | | Whatsapp месенжерін қолдану Презентация |