ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.03.2024
Просмотров: 57
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: | | |||||||||||||
Пән/Сынып: | 9 сынып | |||||||||||||
Күні: | | |||||||||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | 9.3А Үшбұрыштарды шешу | |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Шеңберге іштей немесе сырттай сызылған үшбұрыштың ауданын пайдаланып, шеңбердің радиусын табу формулалары | |||||||||||||
Оқу мақсаты: | 9.1.3.9 шеңберге іштей немесе сырттай сызылған үшбұрыштардың аудандарын пайдаланып шеңбердің радиусын табу формулаларын білу және қолдану; | |||||||||||||
Бағалау критериі: | Үшбұрыштың белгісіз элементтерін табу үшін іштей/сырттай сызылған үшбұрыштың/көпбұрыштың ауданының формуласын қолданады, есеп шығарады. | |||||||||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | ||||||||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату | Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы | ||||||||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||
3 минут | Ұйымдастыру | Сәлеметсіздерме! Бүгін, Шеңберге іштей немесе сырттай сызылған үшбұрыштың ауданын пайдаланып, шеңбердің радиусын табу формулалары тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
Үйге тапсырмасын тексеру. Өтілген тақырып тапсырмаларын тексеру Өткенді қайталау Тест тапсырмалары 10 бұрыштың неше диагоналі бар? А) 7; В)30; С) 54 Д) 35 2) Көпбұрыштың бір төбесінен 16 диагональ жүргізуге болады. Бұл қандай көпбұрыш? А) 21; В) 20; С) 104 Д) 13 3) Сегізбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы неге тең? А) 360; В) 1080; С) 1440; Д) 135 4) Он екі бұрыштың әр төбесінен неше диагональ жүргізуге болады? А)10 В)8 С) 7 Д) 9 Е)5 5)Дұрыс бесбұрыштың әр бұрышы? А) 3600 В) 900 С) 5400 Д) 1080 Е) 1200 6) Бір бұрышы 1440-қа тең көбұрыштың қабырғалар саны неге тең? А) 10 В) 12 С) 8 Д) 9 7)Бір доғаға тірелетін, АОВ центрлік бұрышы үшін іштей сызылған АОВ бұрышының градустық өлшемін табыңыз. АСВ бұрышы 800-қа тең. А) 600 В) 400 С) 1600 Д) 1800 Е) 1200 8. АВ түзуі радиуысы 15 см центрі О нүктесі шеңберді В нүктесінде жанайды ОА=17 см болса, АВ тап. A)7 B)10 C)8 D)11 E)2 9. Сыртай сызылған АВСDтөртбұрышында АВ=8см, СD=13 см, DA=16см болса, ВС тап. A)7 B)9 C)10 D)5 E)3 10. {-6;k} және {3;2} векторлары k-ның қандай мәнінде өзара перпендикуляр болады. A) 11 B) 3 C) 9 D) 1 E) 5 Бағалау: Ауызша бағалау. | Амандасады, тақырыпты жазады. Сұрақтарға жауап береді Тест тапсырмаларын орындайды | | Whatsapp месенжерін қолдану. | |||||||||
5 мин | Жаңа сабақ | Шеңберге іштей сызылған үшбұрыш Егер үшбұрыштың барлық төбелері шеңбердің бойында жатса, онда үшбұрыш шеңберге іштей сызылған деп аталады. Басқаша айтқанда, бұл жағдайда шеңбер үшбұрышқа сырттай сызылған деп те аталады. ⠀Теорема. Кез келген үшбұрышқа сырттай шеңбер сызуға болады. Оның центрі үшбұрыштың қабырғаларына жүргізілген орта перпендикулярлардың қиылысу нүктесі болады. 1- топ тапсырмасы:
2- топ тапсырмасы:
3- топ тапсырмасы:
Шеңберге іштей және сырттай сызылған үшбұрыштардың аудандарын пайдаланып, шеңберлердің радиустарын табу формулалары әртүрлі қабырғалы үшбұрышқа сыртай және іштей сызылған шеңбердің радиусын табу формуласы түсіндіріліп, есептер, мысалдар мен тапсырмалар беріледі. Жинаған білімдерін пайдаланып есептер шығарады. Оқушыларға өткен сабақтардан белгілі формулаларды жаттауы үшін қиынды қағаздар беріледі. Сол қағаздарға формулалар жазылған. Берілген формулаларды құрастыру арқылы Герон формуласын шығады | Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Қажетті анықтамаларды жазып, сызбаны сызады. | | https://onlinemektep.net/schedule/02.02.2021/lesson/ed5df345-cc94-436b-92c8-e88efb6faf1f | |||||||||
25 минут | Бекіту тапсырмасы | Есептер шығару №1. Шеңберге сырттай сызылған теңбүйірлі трапеция берілген. Оның орта сызығы 1см, ал бір бұрышы 300. Шеңбердің радиусын тап Радиусы 2м-ге тең шеңберге сырттай сызылған теңбүйірлі трапецияның бүйір қабырғасы 5м. Табу керек: Трапецияның табандарының ұзындығын; Сырттай сызылған шеңбердің радиусын №2. Шеңберге сырттай сызылған теңбүйірлі трапецияның табандарының ұзындығы 4 және 16 м. Табу керек: Сырттай сызылған шеңбердің радиусын Іштей сызылған шеңбердің радиусын №3.Диагональдары 6м және 8м болатын ромбтың ішіне шеңбер сызылған. Осы шеңбердің радиустарын табыңдар. Оқулықпен жұмыс. №21. | Оқушылар есептің сызбасын сызады. үшбұрыштың белгісіз элементтерін анықтайды, есептің шешімін табады Оқулықтан есеп шығарады. | Дескриптор: -Шеңберге сырттай сызылған көпбұрыштың ауданын табу формуласын қолданады. -Шеңбердің радиусын табады. Дескриптор: 1. Үшбұрыштың үшінші қабырғасын табады; 2. Үшбұрыштың ауданын табады; 3. Сырттай сызылған шеңбердің ауданын табу формуласын қолданып, радуисын табады; ҚБ: | Слайд Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл Интернет ресурстары | |||||||||
5 мин | Жеке жұмыс | Есептер жинағынан №12, 13 | Тапсырманы орындайды. | | | |||||||||
2 минут | | Бүгінгі сабақта:
-әртүрлі үшбұрыштарға сырттай сызылған шеңберлер центрлерінің орналасу жағадайлары Кері байланыс:
Үйге тапсырма. №14. | Тақырыпты меңгергенін анықтау Кері байланыс жасайды. | | Whatsapp месенжерін қолдану Презентация |
Сабақ жоспары
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: | | ||||||||||
Пән/Сынып: | 9 сынып | ||||||||||
Күні: | | ||||||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | 9.3А Үшбұрыштарды шешу | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Шеңберге іштей немесе сырттай сызылған үшбұрыштың ауданын пайдаланып, шеңбердің радиусын табу формулалары | ||||||||||
Оқу мақсаты: | 9.1.3.9 шеңберге іштей немесе сырттай сызылған үшбұрыштардың аудандарын пайдаланып шеңбердің радиусын табу формулаларын білу және қолдану; | ||||||||||
Бағалау критериі: | Үшбұрыштың белгісіз элементтерін табу үшін іштей/сырттай сызылған үшбұрыштың/көпбұрыштың ауданының формуласын қолданады, есеп шығарады. | ||||||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | |||||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату | Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы | |||||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||
3 минут | Ұйымдастыру | Сәлеметсіздерме! Бүгін, Шеңберге іштей немесе сырттай сызылған үшбұрыштың ауданын пайдаланып, шеңбердің радиусын табу формулалары тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
Үйге тапсырмасын тексеру. Өтілген тақырып тапсырмаларын тексеру Өткенді қайталау Тест тапсырмалары 10 бұрыштың неше диагоналі бар? А) 7; В)30; С) 54 Д) 35 2) Көпбұрыштың бір төбесінен 16 диагональ жүргізуге болады. Бұл қандай көпбұрыш? А) 21; В) 20; С) 104 Д) 13 3) Сегізбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы неге тең? А) 360; В) 1080; С) 1440; Д) 135 4) Он екі бұрыштың әр төбесінен неше диагональ жүргізуге болады? А)10 В)8 С) 7 Д) 9 Е)5 5)Дұрыс бесбұрыштың әр бұрышы? А) 3600 В) 900 С) 5400 Д) 1080 Е) 1200 Бағалау: Ауызша бағалау. | Амандасады, тақырыпты жазады. Сұрақтарға жауап береді Тест тапсырмаларын орындайды | | Whatsapp месенжерін қолдану. | ||||||
5 мин | Жаңа сабақ | Шеңберге іштей сызылған үшбұрыш Егер үшбұрыштың барлық төбелері шеңбердің бойында жатса, онда үшбұрыш шеңберге іштей сызылған деп аталады. Басқаша айтқанда, бұл жағдайда шеңбер үшбұрышқа сырттай сызылған деп те аталады. ⠀Теорема. Кез келген үшбұрышқа сырттай шеңбер сызуға болады. Оның центрі үшбұрыштың қабырғаларына жүргізілген орта перпендикулярлардың қиылысу нүктесі болады. 1- топ тапсырмасы:
2- топ тапсырмасы:
3- топ тапсырмасы:
Шеңберге іштей және сырттай сызылған үшбұрыштардың аудандарын пайдаланып, шеңберлердің радиустарын табу формулалары әртүрлі қабырғалы үшбұрышқа сыртай және іштей сызылған шеңбердің радиусын табу формуласы түсіндіріліп, есептер, мысалдар мен тапсырмалар беріледі. Жинаған білімдерін пайдаланып есептер шығарады. Оқушыларға өткен сабақтардан белгілі формулаларды жаттауы үшін қиынды қағаздар беріледі. Сол қағаздарға формулалар жазылған. Берілген формулаларды құрастыру арқылы Герон формуласын шығады | Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Қажетті анықтамаларды жазып, сызбаны сызады. | | https://onlinemektep.net/schedule/02.02.2021/lesson/ed5df345-cc94-436b-92c8-e88efb6faf1f | ||||||
10 минут | Бекіту тапсырмасы |
Оқушылар есептің сызбасын сызады. үшбұрыштың белгісіз элементтерін анықтайды, есептің шешімін табады Оқулықтан есеп шығарады. | Дескриптор: -Шеңберге сырттай сызылған көпбұрыштың ауданын табу формуласын қолданады. -Шеңбердің радиусын табады. Дескриптор: 1. Үшбұрыштың үшінші қабырғасын табады; 2. Үшбұрыштың ауданын табады; 3. Сырттай сызылған шеңбердің ауданын табу формуласын қолданып, радуисын табады; ҚБ: | Слайд Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл Интернет ресурстары | ||||||||||||
20 мин | Жеке жұмыс | ББЖБ тапсырмаларын орындайды | Тапсырманы орындайды. | | | |||||||||
2 минут | | Бүгінгі сабақта:
-әртүрлі үшбұрыштарға сырттай сызылған шеңберлер центрлерінің орналасу жағадайлары Кері байланыс:
Үйге тапсырма. №14. | Тақырыпты меңгергенін анықтау Кері байланыс жасайды. | | Whatsapp месенжерін қолдану Презентация |
Сабақ жоспары
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: | | |||||||||||||
Пән/Сынып: | 9 сынып | |||||||||||||
Күні: | | |||||||||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | 9.3А Үшбұрыштарды шешу | |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Синус және косинус теоремаларын үшбұрыштарды шешуде қолдану | |||||||||||||
Оқу мақсаты: | 9.1.3.10 синустар және косинустар теоремаларын үшбұрыштарды шешуде және қолданбалы есептерді шығаруда қолдану; | |||||||||||||
Бағалау критериі: | Үшбұрыштың белгісіз элементтерін табу үшін іштей/сырттай сызылған үшбұрыштың/көпбұрыштың ауданының формуласын қолданады, есеп шығарады. | |||||||||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | ||||||||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату | Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы | ||||||||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||
3 минут | Ұйымдастыру | Сәлеметсіздерме! Бүгін, Синус және косинус теоремаларын үшбұрыштарды шешуде қолдану тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
Үйге тапсырмасын тексеру. Өтілген тақырып тапсырмаларын тексеру «Допты лақтыру» әдісі арқылы өткен сабақты 3 топ бір-біріне алдыңғы тақырыптар бойынша сұрақтар қояды 1. Косинустар теоремасын тұжырымдаңдар. 2. Үшбұрыштың тамаша нүктесі? 3. Үшбұрыштарды шешу деп нені түсінесіңдер? 4. Пифагор теоремасы? 5. Синустар теоремасын дәлеледеп беріңдер. 6.Үшбұрыш ауданы неге тең? Бағалау: Ауызша бағалау. | Амандасады, тақырыпты жазады. Сұрақтарға жауап береді Тест тапсырмаларын орындайды | | Whatsapp месенжерін қолдану. | |||||||||
5 мин | Жаңа сабақ | «Үшбұрыштарды шешу» тақырыбына видеоролик көрсетіп, сабақты түсіндіріп өтемін. Үшбұрыштарды шешу дегеніміз – берілген элементтері бойынша барлық белгісіз қабырғалары мен бұрыштарын табу. Үшбұрыш қабырғаларын a, b,c, ал оларға қарсы жатқан бұрыштарды α, β, γ деп белгілейік. Үшбұрыштарды шешуде синустар мен косинустар теоремасы пайдаланылады. Синустар теоремасының қолданылуы: -егер үшбұрыштың екі бұрышы мен бір қабырғасы берілсе, оның белгісіз қабырғаларын есептеу үшін; -егер үшбұрыштың екі қабырғасы мен бір бұрышы берілсе, оның белгісіз бұрыштарын есептеу үшін. Косинустар теоремасының қолданылуы: -егер үшбұрыштың екі қабырғасы мен олардың арасындағы бұрышы берілсе, оның белгісіз қабырғаларын есептеу үшін; -егер үшбұрыштың барлық қабырғалары берілсе, оның белгісіз бұрышының косинусын есептеу үшін. | Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Қажетті анықтамаларды жазып, сызбаны сызады. | | Интернет ресурстары | |||||||||
20 минут | Бекіту тапсырмасы | Есептер шығару.
«Өзіңді тексер» әдісі арқылы тест аламын. Тест 1. Үшбұрыштың үш қабырғасы берілген: 13, 14, 15. Осы үшбұрыштың үлкен бұрышының косинусын тап. А. В. С. Д. Г. 2. Үшбұрыштың үш қабырғасы берілген: 13, 14, 15. Осы үшбұрыштың кіші бұрышының косинусын тап. А. В. С. Д. Г. 3. АВС үшбұрышында АВС . AC-ны тап. А. 5 В.15 С.25 Д. Г. 30 4. АВС үшбұрышында АС=1, А. 4 В.5 С.25 Д. Г. 3 Оқулықпен жұмыс. №21. | Оқушылар есептің сызбасын сызады. Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды 1 Жауабы: R= , r=4 2 Жауабы: R= , r= 3 Жауабы: R= , r= үшбұрыштың белгісіз элементтерін анықтайды, есептің шешімін табады Оқулықтан есеп шығарады. | Дескриптор: - қажетті формуланы пайдаланады; -үшбұрышқа іштей және сырттай сызылған шеңбер радиустарын табады. Дескриптор: 1. Үшбұрыштың үшінші қабырғасын табады; 2. Үшбұрыштың ауданын табады; 3. Сырттай сызылған шеңбердің ауданын табу формуласын қолданып, радуисын табады; ҚБ: | Слайд Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл Интернет ресурстары | |||||||||
10мин | Жеке жұмыс | Есептер жинағынан тапсырмалар орындайды | Тапсырманы орындайды. | | Есептер жинағы | |||||||||
2 минут | | Бүгінгі сабақта: -шеңберге іштей сызылған үшбұрыштың ауданын табу формуласы; -әртүрлі үшбұрыштарға сырттай сызылған шеңберлер центрлерінің орналасу жағадайлары Кері байланыс:
Үйге тапсырма. | Тақырыпты меңгергенін анықтау Кері байланыс жасайды. | | Whatsapp месенжерін қолдану Презентация |
Сабақ жоспары
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: | | |||||||||||||
Пән/Сынып: | 9 сынып | |||||||||||||
Күні: | | |||||||||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | 9.3А Үшбұрыштарды шешу | |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Синус және косинус теоремаларын үшбұрыштарды шешуде қолдану | |||||||||||||
Оқу мақсаты: | 9.1.3.10 синустар және косинустар теоремаларын үшбұрыштарды шешуде және қолданбалы есептерді шығаруда қолдану; | |||||||||||||
Бағалау критериі: | Үшбұрыштың белгісіз элементтерін табу үшін іштей/сырттай сызылған үшбұрыштың/көпбұрыштың ауданының формуласын қолданады, есеп шығарады. | |||||||||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | ||||||||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату | Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы | ||||||||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||
3 минут | Ұйымдастыру | Сәлеметсіздерме! Бүгін, Синус және косинус теоремаларын үшбұрыштарды шешуде қолдану тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
Үйге тапсырмасын тексеру. Өтілген тақырып тапсырмаларын тексеру «Допты лақтыру» әдісі арқылы өткен сабақты 3 топ бір-біріне алдыңғы тақырыптар бойынша сұрақтар қояды 1. Косинустар теоремасын тұжырымдаңдар. 2. Үшбұрыштың тамаша нүктесі? 3. Үшбұрыштарды шешу деп нені түсінесіңдер? 4. Пифагор теоремасы? 5. Синустар теоремасын дәлеледеп беріңдер. 6.Үшбұрыш ауданы неге тең? Бағалау: Ауызша бағалау. | Амандасады, тақырыпты жазады. Сұрақтарға жауап береді Тест тапсырмаларын орындайды | | Whatsapp месенжерін қолдану. | |||||||||
5 мин | Жаңа сабақ | «Үшбұрыштарды шешу» тақырыбына видеоролик көрсетіп, сабақты түсіндіріп өтемін. Үшбұрыштарды шешу дегеніміз – берілген элементтері бойынша барлық белгісіз қабырғалары мен бұрыштарын табу. Үшбұрыш қабырғаларын a, b,c, ал оларға қарсы жатқан бұрыштарды α, β, γ деп белгілейік. Үшбұрыштарды шешуде синустар мен косинустар теоремасы пайдаланылады. Синустар теоремасының қолданылуы: -егер үшбұрыштың екі бұрышы мен бір қабырғасы берілсе, оның белгісіз қабырғаларын есептеу үшін; -егер үшбұрыштың екі қабырғасы мен бір бұрышы берілсе, оның белгісіз бұрыштарын есептеу үшін. Косинустар теоремасының қолданылуы: -егер үшбұрыштың екі қабырғасы мен олардың арасындағы бұрышы берілсе, оның белгісіз қабырғаларын есептеу үшін; -егер үшбұрыштың барлық қабырғалары берілсе, оның белгісіз бұрышының косинусын есептеу үшін. | Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Қажетті анықтамаларды жазып, сызбаны сызады. | | Интернет ресурстары | |||||||||
20 минут | Бекіту тапсырмасы | Есептер шығару.
«Өзіңді тексер» әдісі арқылы тест аламын. Тест 1. Үшбұрыштың үш қабырғасы берілген: 13, 14, 15. Осы үшбұрыштың үлкен бұрышының косинусын тап. А. В. С. Д. Г. 2. Үшбұрыштың үш қабырғасы берілген: 13, 14, 15. Осы үшбұрыштың кіші бұрышының косинусын тап. А. В. С. Д. Г. 3. АВС үшбұрышында АВС . AC-ны тап. А. 5 В.15 С.25 Д. Г. 30 4. АВС үшбұрышында АС=1, А. 4 В.5 С.25 Д. Г. 3 Оқулықпен жұмыс. №21. | Оқушылар есептің сызбасын сызады. Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды 1 Жауабы: R= , r=4 2 Жауабы: R= , r= 3 Жауабы: R= , r= үшбұрыштың белгісіз элементтерін анықтайды, есептің шешімін табады Оқулықтан есеп шығарады. | Дескриптор: - қажетті формуланы пайдаланады; -үшбұрышқа іштей және сырттай сызылған шеңбер радиустарын табады. Дескриптор: 1. Үшбұрыштың үшінші қабырғасын табады; 2. Үшбұрыштың ауданын табады; 3. Сырттай сызылған шеңбердің ауданын табу формуласын қолданып, радуисын табады; ҚБ: | Слайд Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл Интернет ресурстары | |||||||||
10мин | Жеке жұмыс | Есептер жинағынан тапсырмалар орындайды | Тапсырманы орындайды. | | Есептер жинағы | |||||||||
2 минут | | Бүгінгі сабақта: -шеңберге іштей сызылған үшбұрыштың ауданын табу формуласы; -әртүрлі үшбұрыштарға сырттай сызылған шеңберлер центрлерінің орналасу жағадайлары Кері байланыс:
Үйге тапсырма. | Тақырыпты меңгергенін анықтау Кері байланыс жасайды. | | Whatsapp месенжерін қолдану Презентация |