ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.03.2024
Просмотров: 8
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Бөлім: | Python тілінде программалау (информатика, 6-сынып) |
Педагогтің аты-жөні | Саткужаева Шара |
Күні: | 19.01.2023ж. |
Сынып: | 6 «а», «ә» |
Сабақтың тақырыбы | IDE-мен танысу |
Оқу мақсаты: | 6.1.2.2 IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдану; |
Сабақтың мақсаты: | – Программа құрудың кіріктірілген ортасымен танысады; – python программалау тілінде алғашқы программаларын өз бетінше құрады. |
Сабақтың кезеңі | Мұғалім іс-әрекеті | Оқушы іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру | Тақырып: IDE-мен танысу Сабақтың мақсатымен таныстыру. – Программа құрудың кіріктірілген ортасымен танысады; – python программалау тілінде алғашқы программаларын өз бетінше құрады | Сабақта меңгеретін мақсаттарды білу | | Презентация (1-4 слайдтар) |
Жаңа сабақ | Жаңа сабақты түсіндіру Программа – компьютер түсінетін тілде жазылған командалар мен нұсқаулар жиынтығы. Компьютерлік программа – компьютерді басқаруға арналған логикалық құрылымы мен реттілігі бар командалар жиынтығы. Программаларды процессор тіліне (екілік кодқа) аударатын программа транслятор (аударғыш) деп аталады. Транслятордың 2 түрі бар: Компилятор – программаны машиналық кодқа толық аударып, орындайтын транслятор; Интерпретатор – программаны машиналық кодқа қадам бойынша (кезең – кезеңімен) талдай отырып, аударып, одан кейін орындайтын транслятор. | Жаңа тақырыпты меңгеру | | Презентация (5-10 слайдтар) |
Практикум | | Жаңа тақырыпты мұғаліммен бірге практикада қолдану арқылы меңгеру | Бағалау критерийлерін ұсыну | Презентация (11-15 слайдтар) |
Бекіту | Тақырыпты меңгергенін анықтау №1-тапсырма. Кез келген екі санның қосындысын табу программасын жазыңыз. №2-тапсырма. «Менің Отаным – Қазақстан!» сөйлемін экранға шығару программасын құрыңыз. №3-тапсырма. «Qazaq Eli» сөзін экранға 3 рет шығару программасын құрыңыз. | Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау | Бағалау критерийлерін ұсыну | Презентация (16-18 слайдтар) |
Қорытынды | Сабақты қорытындылау, рефлексия | | | Презентация (19 слайд) |