Файл: Мхтар уезов атындаы тірек мектебі(РО) кмм ыса мерзімді жоспар.doc
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.03.2024
Просмотров: 10
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
«Мұхтар Әуезов атындағы тірек мектебі(РО)» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: | Табиғат құбылыстары. Қозғалысқа, түсімділікке берілген есептер | |
Мұғалімнің аты-жөні | Еңсегенова Б | |
Күні: | 14.02.2023ж | |
Сынып: 4 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Өзіңді тексер.Бөлім бойынша жиынтық бағалау. | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.4.4.1 «таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығару 4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару | |
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. Ә) «Ой қозғау» әдісі: -Біз өткенде не үйрендік? - Қандай есептерді шығарып жатырмыз? -Өте жақсы, онда бүгінгі сабағымызда білімді тексеруге арналған өзіндік жұмыстарды орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. | Жаттығу жасайды. Тапсырма тексертеді. Сұрақтарға жауап береді. | «Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. | |
Сабақтың ортасы 35 мин | (Ұ, Д) 1- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 1)Нұсқаларды таңдап алу тәсілімен есептерді қалай шығарады? Ж: 13,15,17,31,35,37,51,53,57,71,73,75-12 сан. 2) Есепті шығар. Қолданған формуланы жаз. M1=m1*S1=140*5=700ц M2=m2*S2=120*7=840ц M=M1+M2=700+840=1540ц. Ж: барлығы 1540 ц қызанақ. 3) Геометриялық басқатырғыға талдау жаса. Ж: 1)алмұрт, 2)алма, 3)апельсин. 4) Екі дененің қозғалысына берілген есепті теңдеу құрып шығар. Х-уақыт (4-2)*х=80 2*х=80 х=80:2 х=40 Ж: 40 с кейін. Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: - Ұқсас тапсырмалар құрастыр. Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді. (Д) 2- тапсырма: БЖБ-8. | Тапсырмаларды орындайды. Дескриптор: - Нұсқаларды таңдап алу тәсілімен есептердің жауабын анықтайды- Есептің шешуін, жауабын шығарады-. Тексенің жазбасына қарап, жасырылған жемістерді анықтайды- Екі дененің қозғалысына берілген есепті теңдеу құрады- Есептің шешуін, жауабын шығарады Билеп сергиді. Тапсырма орындайды | Азаматсыңдар !Тамаша ! Жақсы ! | Математика 4-сынып 3-бөлім |
Сабақтың соңы 5 мин | Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 85-бет №5. | Рефлексия жасайды. | ҚБ қойылады. | |
Мұхтар Әуезов атындағы тірек мектебі (РО)
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: | Қоршаған ортаны қорғау | |||||||
Мұғалімнің аты-жөні | Еңсегенова Б | |||||||
Күні: | 14.02.2023ж | |||||||
Сынып: 4 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақтың тақырыбы | Тәуелдеулі зат есімдердің септелуі | |||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.4.2.3 – зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу | |||||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||||
| | | | | | |||
| | |||||||
| | |||||||
| |
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
- 1,2,3,4-ке саналып, топқа бірігіп отыра қалыңдар. - Топқа ат қойыңдар. - Топ басшысын сайлап, топ ережесін еске түсіріңдер. Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе: А)Үй тапсырмасын тексеру. Ә) Сұрақ-жауап: - Өткен сабақтарда қандай тақырыптарды өттік? -Барлық септікті кезекпен атап, сұрақтары мен жалғауларын айтыңдар. -Тәуелденген зат есімдердің біреуін септеп айтыңдар. -Олай болса, бүгінгі сабақта тәуелденген сөздерді септеуге арналған тапсырмалар орындауды жалғастыратын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. | Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Тапсырма тексертеді. Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. | Сабақтың барысы «Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. | |
Сабақтың ортасы35 мин | Жаңа сабақ (Ұ) 1-тапсырма - «Ашық микрофон» әдісі. Дәптермен жұмыс жүреді. 7-жаттығу. Өлеңді оқып, табыс септіктегі зат есімдерді табыңдар. Тапқан сөздеріңді сөз құрамына талдаңдар. Табағ-ын, қауашағ-ын 8-жаттығу. Берілген сөзді септеп жазыңдар. А.с. жыл құсы І.с. жыл құсының Б.с. жыл құсына Т.с. жыл құсын Ж.с. жыл құсында Ш.с. жыл құсынан К.с. жыл құсымен 9-жаттығу. Төмендегі сөздерді пайдаланып, өтірік өлеңді қалпына келтіріп жазыңдар. Жарып өтіп түнекті, Жеттім Айдың қасына. Түнгі аязда күн өтті, Тымақ киген басына. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Басы сөзін септе. Сергіту сәті: «Қаражорға» биі. (Т) 2-тапсырма - «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 10-жаттығу. Сызбаны қолданып, зат есімді тіркес жасаңдар. Ағасында тұрады, ініңе берді, үйіне шақырды, терезені ашты, Мәуленге көмектесті. 11-жаттығу. Мәтінді оқыңдар. Қарамен жазылған сөздерді көшіріп жазыңдар, сөз құрамына талдаңдар. Олардың қай септікте тұрғанын айтыңдар. Ауыл-ға, ата-сы-на, үй-і-не, қырғауыл-ды, қол-ы-на, қалта-сы-нан, қол орамал-ы-н. | Тапсырмамен жұмыс жасайды. Дескриптор: Өлеңді оқып, табыс септіктегі зат есімдерді табады . Табыс септігіндегі сөзді табады . Табыс септігіндегі сөзді сөз құрамына талдайды . Берілген сөзді септеп жазады- Сөздерді пайдаланып, өтірік өлеңді қалпына келтіріп жазады . Билеп сергиді. Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейд3 Зат есімді тіркес жасайды жазады Қарамен жазылған сөздерді қатесіз көшіріп жазады- Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдайды | | Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 2-бөлім |
Сабақтың соңы 5 мин | Кері байланыс - «Нысана» әдісі.
Үй тапсырмасы: 12-жаттығу. | Өзінің жұмысын бағалайды. Жазады. | ҚБ қойылады. | Интербел-сенді тақта |
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: | Қоршаған ортаны қорғау | |
Мұғалімнің аты-жөні | Еңсегенова Б | |
Күні: | 14.0..2023ж | |
Сынып: 4 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Қазақстан көлдері | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербальды емес тілдік құралдарды қолдану; | |
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу: -Үй тапсырмасын сұрау. -Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар. Топқа бөлу «Пазл» әдісімен жүреді. -Сурет бөліктерінің бірін таңдап, нөмірі бойынша топқа бірігіп отырыңдар. Жаңа оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі: - Топқа бөлінгенде алған бөліктерден суретті құрастырыңдар. Ненің суреті пайда болды? -Еліміздегі қандай көлдерді атай аласыңдар? -Ендеше бүгінгі сабақта Қазақстан көлдері туралы шығарма оқып, әңгімелесеміз, тапсырмалар орындаймыз. | Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Сұрақтарға жауап береді. | «Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! | Пазл бөліктеріне бөлінген көл суреттері |
Сабақтың ортасы35 мин | (Ұ, Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі: А) Автор туралы мәлімет. Автор туралы оқып, әңгімелеңдер. Ә) Сөздік жұмысы. Б) Мәтінмен жұмыс. Өлеңді мәнерлеп, тізбектей оқыңдар. Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Көлді өзің қалай сипаттар едің? (Т) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады. А) Сұрақ-жауап. -Ақындар сипаттау үшін қандай көркемдегіш құралдарды қолданған? Ә) Дәптермен жұмыс. -Суреттерге қарап, көл жағасын сипаттап жазыңдар. -Көл суының адамға пайдасы туралы не білесіңдер? Б) Топтық жұмыс. -Қазіргі кездегі өзен-көл суының ластануы туралы әңгімелеңдер. -Экологиялық мәселелер шешілмесе не болуы мүмкін? В) Ойлану. Өз тараптарыңнан не қосар едіңдер? | - Тапсырма орындайды. Дескриптор: - Автор туралы оқып, әңгімелейді- . Сөздікті жазып-жаттайды . Өлеңді мәнерлеп, тізбектей оқиды . Сипаттау үшін қолданылған көркемдегіш құралдарды анықтайды -Көл жағасын сипаттап жазады . - Көл суының адамға пайдасы туралы әңгімелейді- . Қазіргі кездегі өзен-көл суының ластануы туралы әңгімелейді . Экологиялық мәселелер шешілмесе болуы мүмкін жағдайларды болжайды . - Экологиялық мәселені шешу жолдарын қарастырады . | | «Әде- биеттік оқу» оқулығы 4 сынып 2019ж |
Сабақтың соңы 5 мин | Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: өлеңді мәнерлеп оқу, «Өзіңнен баста» тақырыбына ойын жазу. | Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. | ҚБ қойылады. | |
«Мұхтар Әуезов атындағы тірек мектебі (РО)мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: | Заттар және олардың қасиеттері. Табиғат ресурстары | |
Мұғалімнің аты-жөні | Еңсегенова Б | |
Күні: | 14.02.2023ж | |
Сынып: 4 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Пайдалы қазбалар жана ма? | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.3.4.1 кейбір пайдалы қазбалардың (бор, тұз, әктас,саз, мұнай, гранит, көмір, табиғи газ) қолданылу саласын анықтау 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну | |
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу: -Өткен тақырыпты мазмұндаңдар. -Өткен тақырыптарға байланысты бір-біріңе сұрақ қойып, жауап алыңдар. Оқу материалын жариялау «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы жүреді: - Жер қыртысында нелер бар? -Жер қыртысында қандай үдерістер болады? -Пайдалы қазбалардың қандай түрлері болады? - Пайдалы қазбалардан зиян келуі мүмкін бе? -Табиғат ресурстары деген не? -Табиғат ресурстарын не үшін пайдаланады? -Табиғат ресурстарын қайдан алады? - Пайдалы қазбалалар қалай пайда болады? - Пайдалы қазбалар қалай өндіріледі? -Пайдалы қазба өндіруге байланысты қандай мамандықтарды білесіңдер? -Бүгінгі сабақ барысында пайдалы қазбалардың жануы туралы оқып білетін боласыңдар. |
Өткен тақырыпқа, жаңа сабаққа қатысты сұрақтарға жауап береді. | Оқушының жауабын толықтыру немесе тиімді кері байланыс жасау. | доп |
Сабақтың ортасы35 мин | (Ұ) 1- тапсырма «Ашық микрофон» әдісімен орындалады. А) Сөздік жұмысы. Жанғыш пайдалы қазбалар, көмір, мұнай, газ. Ә) Суретпен жұмыс. Суретке мұқият қараңдар. -Не бейнеленген? -Бұл ресурстардың ерекшелігі неде? Ұқсастығы неде? -Мұндай ресурстарды не деп атайды? Сендер қалай ойлайсыңдар? Б) Зерттеу. -Көмір қандай зат? Зерттеу нәтижесін кесте түрінде көрсетіңдер. -Көмір туралы тағы не білесіңдер? Оны қайда пайдаланады? -Басқа жанғыш пайдалы қазбалар қалай пайда болғанын болжаңдар. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Тақырып бойынша сұрақтар құрастырып, достарыңнан жауап ал. Сергіту сәтінде қазақ биін билету. (Т, Д) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен жүзеге асырылады. А) Ойлан. -Еліміздің қай жерлерінде мұнай мен газ өндіріледі? Ә) Картамен жұмыс. -Мынандай шартты белгілерді қайдан кездестіруің мүмкін? -Қазақстанның мұнай, газ, көмір өндірілетін жерлерін анықтаңдар, картадан көрсетіңдер. Б) Мәтінмен жұмыс. -Мәтінді түсініп оқыңдар. | Дескриптор: - Сөздікті жазып, жаттайды - Мұнай, газ, көмірді салыстырады. - Көмірді зерттеп, нәтижесін кесте түрінде көрсетеді- Басқа жанғыш пайдалы қазбалар қалай пайда болғанын болжайды- Дескриптор: - Еліміздің қай жерлерінде мұнай мен газ өндіріледі-. - Шартты белгілерді сипаттайды. Қазақстанның қай жерлерінде мұнай, газ, көмір өндірілетінін анықтаңдар, картадан көрсетеді. | | «Жараты-лыстану» оқулығы 4-сынып 2019ж |
Сабақтың соңы 5 мин | Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу. | Түсінгені туралы ой қорытады. Тапсырманы жазып алады. | ҚБ қойылады. | |