Файл: за мерзімді саба жоспары.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.03.2024

Просмотров: 10

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Ұзақ мерзімді сабақ жоспары

Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Күні: 10.02.2023ж

Мұғалімнің аты-жөні:Турумова Гулдана

Сынып: 5 «Ң»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Ондық бөлшектерді көбейту

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары

5.1.2.28 ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтуді орындау

Сабақтың мақсаты

Білім алушылар ондық бөлшектерді көбейтумен танысады.

Білім алушылар ондық бөлшектерді көбейтуді талдай біледі.

Білім алушылар ондық бөлшектерді көбейтуді сипаттап бере алады.

Сабақтың

кезеңі/ уақыт




Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Ұйымдастыру

3 минут


Сабақтың ортасы

10мин

Сыныппен жұмыс

5мин

Жұптық жұмыс

5мин

Топтық жұмыс.

5мин

Жеке жұмыс

10мин

Сабақ соңы 2мин



І. Ұйымдастыру

1. Сәлемдесу. Сыныпты түгендеу. Оқу, жазу, сызу құралдарын тексеру.
2. Психологиялық ахуал туғызу: (1 мин)

Қуaнaмын мен де

Қуaнaсын сен де

Куaнaйық әрдaйым

Арaйлaп aтқaн күнге

Әртүрлі қима қағаздар арқылы топқа бөлу.

3. Үй тапсырмасын тексеру

№844, 850 (тақтадан тексеру)

ҚБ «Бағдаршам» (Әр оқушының алдында сигнал карталары жатады: ЖАСЫЛ : барлығы дұрыс; САРЫ: 1 – 2 қате бар; ҚЫЗЫЛ: 3 – тен көп қате жібердім)

Кері байланыс.

  • Барлық тапсырмаларды орындай алдыңыздар ма?

  • Қандай қиындық туындады?

  • Қиындық тудырған есептің шешімі қалай табылды?

Жаңа сабақ

ЖҰМБАҚ

Бүтін менен бөлшекті,

Үтірменен айырған.

Әп-әдемі жазылар,

Айтыңдаршы,

қандай сан?(ОНДЫҚ БӨЛШЕК)






Серуендеу кезінде экологиялық соқпақпен жүреміз. Соқпақ дегеніміз не?

Серуендеу бағыты. Экологиялық соқпақпен жүру.

1 Орман

2. Қорық

3. Жасыл ел

4.Экологиялық орталық.
1. Соқпақ жол арқылы алдымен орманға барамыз. Орманның байлығы не?

Орманның ішінде қоқыстар, қалдықтар жатыр екен.

Табиғатты, орманды ластайтын кімдер?

Дұрыс, осы қателікті түзеу үшін біз не істеуіміз керек?

Дұрыс, ол үшін әрбір қоқысқа жазылған есептерді орындайық.

Бекіту тапсырмасы:

Ауаның ластануы

Зауыт үстінде

0,86

Қаланың үстінде

0,129

Ауылдың үстінде

0,01

Өзен,көлдердің үстінде

0,001

Орманның үстінде

0,0003

1. Ең үлкен сан мен ең кіші санды анықта?

2.Қай жердің экологиялық жағдайы жағымды екенін анықта?

3. Өсу ретіне қарай жазады.

Сабақты бекіту.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.

Рефлексия

Түсіндім. Түсінбедім. Сұрақтарым бар.



  1. Өткен тақырыпты қайталау (конверт әдісі) (конвертте есептер болады, әр тапсырмаға 1 минут уақыт беріледі.Топта ойласып, топ мүшелері кезекпен жауабын айтады). Слайдта жауабы мен тексереледі.

3,1 5=15,5 2,5

5,5 4 =22 2,1 11=23,1
Сыныппен жұмыс.«Орман» есептері:



Шешімі:

1,3*0,1=0,13 0,5*0,7=0,35

1,3*0,3=0,39 4,5*0,2=0,90

Дискриптор:

Ондық бөлшектерді көбейту ережесін біледі

Жауабын жазады.
Келесі, баратын бағытымыз–Қорық. Қорық дегеніміз не?

Міне, қорыққа да келіп жеттік. Бұл қорықтың аты қандай екен, соны табайық. Ол үшін мына семантикалық картадағы тапсырманы орындау қажет

Жеке жұмыс «СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТА»



Тапсырма

23,73

5,12

9,88

12,45

7,75

21,62

1

1,6∙ 3,2

А

Ү

К

У

Г

Ө

2

8,3∙1,5

Р

П

Л

С

Л

Л

3

9,4∙2,3

Р

Т

М

Ф

Д

Т

4

2,5∙3,1

О

Б

Н

Ы

І

А

5

11,3∙2,1

Р

Ә

Г

С

Ж

Е

6

2,6∙3,8

Д

А

Т

И

Б

Н


Үстірт қорығы туралы мәліметпен танысайық.

Орналасқан жері – Маңғыстау облысы

Құрылған мерзімі– 1984 ж.

Жер көлемі: 223,28 мың гектар.

Келесі баратын бағытымыз– «Жасыл ел» ұйымы. «Жасыл ел» ұйымы туралы не білесіндер? Естігендерін, теледидардан көргендерін бар ма?

Ондағы жастар немен айналысады-?

Топтық жұмыс.

Сыныптағы оқушылар топпен тапсырманы орындайды.

І топ 6,3*1,8=11,34

ІІтоп 5,6*2,5=14

ІІІтоп 0,8*4,6=3,68

ІV топ 1,9*3,5=6,65

Дискриптор:

Ондық бөлшектерді көбейту ережесін біледі

Жауабын жазады.

Келесі нысанамыз –«Жерұйық» экологиялық орталығы болып табылады.

Экологиялық орталықта мынандай мәліметтер бар екен:

Көптеген аурулардың себепкері: жайсыз экологиялық жағдайлар болып табылады: ауаның, судың, топырақтың ластануы.

Бекіту тапсырмасы:

Жеке орындайды. Бүгінгі сабақтан алған білімдерін қорыту.

Ең үлкен сан: 0,86

Ең кіші сан:0,0003

Өсу ретімен: 0,0003; 0,001; 0,01; 0,129; 0,86

ҮЙ ТАПСЫРМАСЫ



«Ауызша бағалау» әдісі

Мадақтау


Бағалау критерийі: «3» бағасы – 2-3 жетон жинау «4» бағасы – 4-6 жетон жинау «5» бағасы – 7 –ден көп жетонға қойылады.

Әрбір дұрыс шығарылған есепке бір жетоннан беру арқылы сабақ соңында бағалау.


ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы және жетондар мен топтар бірін-бірі бағалайды.

Әрбір дұрыс шығарылған есепке бір жетоннан беру арқылы сабақ соңында бағалау.

Әрбір дұрыс шығарылған есепке бір жетоннан беру арқылы сабақ соңында бағалау.


Математика

Жалпы білім беретін мектептің 5 – сыныбына арналған оқулық.


Таратпа қағаздар

Математика

Жалпы білім беретін мектептің 5 – сыныбына арналған оқулық.


Таратпа қағаздар

Слаид

Математика

Жалпы білім беретін мектептің 5 – сыныбына арналған оқулық.