Файл: азастан Республикасыны Оу аарту министрлігі орта мектебі.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.03.2024
Просмотров: 8
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қазақстан Республикасының Оқу ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім | “Дені саудың – жаны сау” | ||||||||||
Пәні: | Математика | ||||||||||
Күні: | | ||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | | ||||||||||
Сынып:2 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Санды өрнектер | ||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 2.2.1.1. Санды және әріпті өрнектерді(көбейтінді, бөлінді)/теңдіктер мен теңсіздіктерді ажырату,құрастыру,жазу және оқу. 2.5.1.6 көбейту мен бөлуге берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеу, шығару әдісін түсіндіру; | ||||||||||
Сабақтың мақсаты | Бір –екі амалдан тұратын санды өрнектерді оқуды , жазуды және оның мәнін табуды жалғастырасың | ||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||
Сабақтыңбасы (3мин) | Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Табан іздері» | Оқушылар табан іздерін баса отырып бүгінгі сабаққа бір-біріне жақсы тілектер айтады . | | Табан іздері | |||||||
Сабақтың ортасы (5 мин) Жаңа сабақ 10 мин | Үй тапсырмасын тексеру № 8, 43–бет Амалдардың орындалу ретін анықта. Өрнектердің мәнін есепте. 5 * 3 : 3 = 15 : 3 = 5 27 : 3 * 4 = 9 * 4 = 36 ( 8 + 4 ) : 3= 12 : 3 = 4 36 : (56 – 52) = 36 : 4= 9 Ой қозғау : Дәрумендер не үшін қажет ? -Дәрумендерге бай қандай жемістерді білесің? Ұжымдық жұмыс . Жаңа сабақты түсіндіру . МТ :Өрнектерді оқиды . -Қандай амалдарды қолданатынын анықтайды . -Өрнек құрастырып жазады Амалдардың орындалу ретін анықтайды . Мәнін табады . 9 * 2 = 18 (36 – 30) : 2 = 6 : 2 =3 (16 + 29) : 9 = 45 : 9 = 5 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Бір –екі амалдан тұратын санды өрнектерді оқуды , жазуды және оның мәнін табуды жалғастырасың ҰЖ : 1 – тапсырма «Таза тақта » әдісі Санды өрнектерді оқы. Амалдардың орындалу ретін анықтап, мысалдарды шығар. 2 1 13 – 4 : 2 = 13 – 2 = 11 2 1 3 * ( 52 – 48 ) = 3 * 4 = 12 1 2 2 * 3 * 5 = 6 * 5 = 30 1 2 6 * 3 : 2 = 18 : 2 = 9 2 1 35 : (4 + 1) = 35 : 5 = 7 2 1 12 : ( 20 – 16) = 12 : 4 = 3 ЕБҚ оқушыға тапсырма : 2 * 3 * 5 = 6 * 5 = 30 | Амалдардың орындалу ретін анықтап, өрнектердің мәнін есептейді Өрнек құрастырады . Амалдардың орындалу ретін анықтайды . Мәнін есептейді .Оқиды . Сабақтың мақсатымен тан ысады Тақтадағы тапсырмаларды таңдай отырып ,амалдардың орындалу ретін айтады .Мысалдарды шығарады . Тапсырманы тақтада орындайды . Орындалу ретін мұғалімнің көмегімен орындай отыра айтады .Кері байланыс ұсынылады | Дескриптор: - өрнектердің мәнін есептейді (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! ҚБ :Бағалау Жұлдызшалар Дескриптор: - Өрнек құрастырып жазады (1б) -Мәнін табады (1б) ҚБ :Бағалау Жұлдызшалар Мадақтау : Кері байланыс беру Дескриптор : -Санды өрнекті оқиды (1б) -Өрнектердің орындалу ретін анықтайды (1б) - Мысалдарды шығарады (1б) ҚБ :Бағалау Жұлдызшалар Мадақтау : Кері байланыс беру Комментарий» арқылы Тамаша ! | Өрнектер жазылған қима қағаздар Оқулық №1, 44-бет Слайд түсіндірме Оқулық №2, 44 –бет Дәптер Тақта , Стикерлер | |||||||
13 мин Сергіту сәті 2 мин | ТЖ :2-тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Дәрумендер тобына бөлу . 1 – топ Бір-бірімен байланысты өрнек құрастырып, мәнін табады 8 * 3 = 24 7 * 5 = 35 24 : 3 = 8 35 : 5 = 7 9 * 4 = 36 7 * 3 = 21 36 : 4 = 9 21 :3 = 7 5 * 3 = 15 15 : 3 = 5 2-топ Әр сыныптан – 6 о. Қатысқан – 3 сынып Барлығы - ? о. Ш: 6 * 3 = 18 Ж . 18 оқушы Кесте құрастырады .
Кері есеп құрастырып жазады Б)Қатысты барлығы - 18 о. Әр сыныптан – ? о.қатысты Ш: 18 : 3 = 6 Ж : әр сыныптан 6 оқушыдан қатысты . 3- топ Есептерді оқиды . Шығару тәсілдерін түсініп алады . Болды – 20тг және 50 тг Сатып алды . – 40 тг Қалды - ? тг Ш: ( 20 + 50) – 40 = 30 Ж: 30 тг қалды «нейро жаттығуларын жасату | Дәрумендер тобына бөлінеді . Бір-бірімен байланысты өрнек құрастырып, мәнін табады Кесте құрастырады . Кері есеп құрастырып ,мәнін есептейді Есептің шығару тәсілін түсінеді . Есептің шартын құрастырады .Өрнектің мәнін табады . Сергіту жаттығуын жасайды . | Дескриптор: - Бір-бірімен байланысты өрнек құрастырып, мәнін табады (1б) ҚБ : «Басбармақ» арқылы Дескриптор : -Есепті кесте құрып шығарады (1б) ҚБ : бас бармақ Дескриптор : -өрнектің мәнін табады (1б) ҚБ :Бағалау Жұлдызшалар Мадақтау : Кері байланыс беру Комментарий» арқылы | Оқулық №3 №4,5 44,45 -бет Слайд түсіндірме А3 Маркер Қажетті құралдар Кесте Оқулық 5 есеп Нейро жаттығулары | |||||||
Бекіту 7 мин | 3 – тапсырма Саралау тапсырмасы : Теңдеулерді ғана көшіріп жазады.Олардың шешуін табады . Х-72=28 500+х=900 Х=28+72 х=900-500 Х=100 х=400 ЕБҚ оқушыға тапсырма : -Есепте : 5*5=25 3*4=12 2*8=16 4*16 | Теңдеулерді ғана көшіріп жазады.Олардың шешуін табады . Кері байланыс бере отырып мұғалімнің көмегімен шығарады . | Дескриптор : -Теңдеуді шығарады (1б) ҚБ : жұлдызшалар Мадақтау : Бағалау : жұлдызша | Оқулық , 6 есеп 45 -бет Жұмыс дәптері | |||||||
Сабақтыңсоңы Рефлекция 5 мин | «Жұлдыздар » әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма № 7, 45-бет | Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды Жұлдызшаларды санайды . | Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе | Қорытынды бағалау |
Арай 87071921983