ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.03.2024
Просмотров: 7
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
Бөлім: | Қысқаша көбейту формулалары |
Педагогтің аты жөні | К.М.Асханова |
Күні : | 09.02.2023 ж |
Сыныбы : 7 | Қатысушылар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 7.2.1.14 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу; |
Сабақтың мақсаты | -қысқаша көбейту формулалары арқылы алгебралық өрнектерді көбейткіштерге жіктейді. |
Бағалау критерийлері | -қысқаша көбейту формулалары арқылы алгебралық өрнектерді көбейткіштерге жіктейді. |
Ойлау дағдысының деңгейі | Қолдану,жод. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин 2 мин | Ұйымдастыру. Жағымды психалогиялық ахуал тудыру (түйсіну байланыс) Өткен сабақты қайталау 1.«Сәйкестендіру» әдісі
2.Ауызша есепте: 1. a2- 16 2. 25a2- 9 3. (с-3)(с+3) 4. (a+5)2 | Амандасады. Жағымды психалогиялық ахуал тудыруға атсалысады. Үй тапсырмасын айтады Оқушылар сабақтың мақсатын анықтайды Әрбір оқушыға бағалау парақшасы таратылып, оқушылар өз өзіне бүгінгі сабақ бойынша бағалау жасайды. | Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» | Кеспе қағаздар | |||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 8 мин 5 мин 15 мин 5 мин | Жеке жұмыс.
3x; 5y; 9x2 ; 25y2; 125y3; 27y3; 30xy; 15xy Мысалы:
1.(x-3)2 = x2-6x+3 2. 4-y2 = (4-y)(4+y) 3. 27+a3 = (3+a)(6-3a+a2 ) 4. (b-7)3 = b3+21b2+147b + b3 5. (2a-3b)(2a+3b) = 2a2-3 b2 Жұптық жұмыс. 1- тапсырма. 1. Көбейтуді орында: (a-8b)(a+8b) = 2. Көпмүше түрінде жаз: (m-2n)2 = 3. Екі қосындысының квадраты түрінде жаз: x2+2x+1= 4. Амалдарды орындаңдар: (x+5)2– 16 2-тапсырма . «Бос орынды толтыр» әдісі Берілген өрнектерді көбейткіштерге жікте. x2 – 12x + 36 = ( – )2 x2 + 4x + 4 = ( + )2 4x2 – 20x + 25 = ( + )2 25x2 – 40x + 16 = ( – )2 3-Тапсырма (қосымша) «Тест арқылы жұптық жұмыс Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеңіз: 1. x2 + 10x+25 A (x+5)2 B (x-5)2 C x-5 D x+5 2. 8+a3 . A (2+a) B (2+a) (4-2a+a2) C 2+a D2-a 3. 9-a2 A 3-a B 3+a C (3-a)(3+a) D 9-a | Оқушылар берілген бірмүшелерді қолданып,қысқаша формула бойынша өрнек құрастырады. Оқушы мұғалім болып,есептің қатесін түзейді. Дұрыс жауаптармен салыстыру барысында, өз ойларының қаншалықты дұрыстығына көз жеткізеді. Оқушылар жұпта жұмыс істейді Оқушылар тақтадағы дұрыс жауаптарымен бірін-бірі тексереді. . Оқушылар жұмыс нәтижесін дайын жауаптар арқылы тексереді | Дескриптор:_-_қажет_формуланы_қолданады;-_бірмүшеден_өрнектер_құрастырады.._Дескриптор'>Дескриптор: - қажет формуланы қолданады; - бірмүшеден өрнектер құрастырады.. Дескриптор: - қысқаша көбейту формулаларын біледі. -өрнектің қатесін табуда формуланы қолданады; Дескриптор: - қысқаша көбейту формулаларын біледі. -есеп шығарғанда формуланы қолдана алады. Дескриптор: -екі өрнектің айырымының формуласын қолданады; - екі өрнектің қосындысының формуласын қолданады; -бос орынды толтырады. | ҚБ https://bilimland.kz/ | |||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Үй жұмысы: Қысқаша көбейту формулалары бойынша есептер құрастыру. Кері байланыс: «Анкета» әдісі 1.Мен сабақта.... жұмыс жасадым. белсенді/немқұрайлы 2.Менің сабақта жасаған жұмысыма көңілім толды/толмады 3.Сабақ маған......болды. қызықсыз/қызықты 4. Сабақтың материалы маған түсінікті/түсініксіз 5.Үй жұмысы маған жеңіл/күрделі. | Бағалау парақшасы арқылы оқушылар өз-өзін бағалайды | 10 балл | |