Файл: Дыбыс жне ріп Малімні атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 19.03.2024

Просмотров: 9

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

14-сабақ

Бөлім:

Дыбыс және әріп

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ақша қардың әлегі. Жуан және жіңішке айтылатын сөздер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.3.1.2 мәтін бөліктерін анықтап жоспар құру

4.1.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу

Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар: Мәтін бөліктерін анықтап жоспар құрады, айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді есте сақтау арқылы жазады

Көптеген оқушылар: шығармадағы негізгі ойды анықтайды, сұрақтарға жауап береді.

Кейбір оқушылар: кейіпкерге бағытталған сұрақтар құрастырады, сөйлем құрай алады


Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған қағаздар, әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар.

Әдіс-тәсілдер



Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, рефлексия, тақтаны тазарту , ақылды үкі

Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тілі, Ағылшын, орыс тілі


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин

Ең алдымен үш тілде амандасу рәсімімен бастаймын.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін
Сурет қиындыларын құрастырып топқа бөлінеді (қар, аяз, боран) суреттерін қиып , құрастыру

Үй тапсырмасын сұраймын.

  1. «Өрмекші торы» әдісі арқылы мәтіннің мазмұнын сұрау

  2. «Менен сұрақ, сізден жауап»

әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау

-Балалар қандай қамқорлық жасады?

-Әже балаларға не деді?

-Әдепті балалар дегенді қалай түсінесіңдер?

ӘДЕПТІ БАЛАЛАР сөзіне дыбыстық талдау жасау

Ынталандыру:

Оқу материалын жариялау

Оқулықпен жұмыс:

«Ақша қардың әлегі» автор Б.Соқпақбаев өмірінен қысқаша мәлімет беру
Бердібек Соқпақбаев –жазушы.

1924 ж Алматы обл Нарынқол ауданында дүниеге келген.Балалар мен жасөспірімдерге арнап 20- дан астам әңгімелер мен повестер, романдар жазған. «Менің атым Қожа», «Балалық шаққа саяхат» т.б

Сәлеметсіз

бе?

Здраствуите

Good morninq

«Қар» тобы

«Аяз» тобы

«Боран» тобы

Сұрақтарға жауап береді.

.


ҚБ 1-10

Балдық жүйе


Кеспе қағаздар

Оқулық


Жаңа білім

10 минут


Сабақтың ортасы

15 мин

Сергіту сәті

3минут

Сабақтың аяқталуы .

Бекіту

5 минут


Сабақтың соңы

3мин

Үйге тапсырма2 мин

Білу және түсіну

Жаңа материал Б.Соқпақбаев суретімен таныстыру

Мәтінді оқып беру.
1- жаттығу

Мәтінді тізбектей оқыту.

Мәтін соғындағы сұрақтарға жеке-жеке жауап беру


Әр бөлікте не туралы айтылғанын анықтап,әр бөлікке ат қояды

1-бөлік:

«Терезенің сынуы» немесе «Айыпкер- Сұлтан»

2-бөлік:

«Сұлтанның оралуы»

3- бөлік:

Ризашылық
Дәптермен жұмыс:

КӨРКЕМ ЖАЗУ


К К К К К К К К

к к к к к к к

2-жаттығу

Дескриптор:

-сөздерде қатесіз оқиды.

- қатесіз көшіріп жазады.

- сұрақтарға жакап береді.
Сөздегі дауыссыз дыбыстар жіңішке болса, сөз жіңішке айтылады: үй, көгершін, өзен
Сергіту сәті:

«Жуан, жіңішке»

Кез келген топтың бір оқушысы келесі топтың бір оқушысының қасына барып «-Жуан!» десе ол оқушы жуан сөз «-Жіңішке!» десе жіңішке сөз айтуы керек , айта аламаса ойыннан шығады
3-жаттығу: Бос торкөзге тиісті әріпті қойып оқиды
Күн түн жүн

Сана шана пана

Шөк төк сөк
«Тазарған тақта » әдісі бойынша. Тақтаға жуан және жіңішке сөздерді шашыратып жазамын.дұрыс тапса тақтадағы сөз өшіріледі. Жауап бере алмаса келесі жауап берген бала өшіреді.

  • Бүгінгі танысқан мәтін кім туралы болды?

  • Кінәсін мойындай білген дұрыс па? Топ мүшелері ойларын айтып сабақты қорытындылайды




Мәтін соңындағы сұрақтарға жеке-жеке жауап беру

Әр бөлікте не туралы айтылғанын анықтап,әр бөлікке ат қояды
Дескрип

тор:

К әрпінің таңбасын үлкен бас әрпті бір жолға, кіші әріп таңба-сын екінші жолға жазады

2-жаттығу

- қатесіз көшіріп жазады.
әйнек, кінә,

тәртіпсіз-

дік, бүгін.


3-топ 3 сөйлем құрап жазады

Сұрақтарға жауап береді.
.




ҚБ:

1-10 балдық жүйе.

Басбар-

мақ арқылы бағалау

ҚБ: 1-10 балдық жүйе.

«От шашу»

арқылы бағалау

Жазушы суреті


Оқулық

Оқулық



Кері байланыс: «Ақылды үкі»




Мәтінді жүргізіп, түсініп оқу.



Сабаққа рефлексия жасайды.