Файл: за мерзімді жоспар блімі Оу йымы аратбе колледжі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 19.03.2024

Просмотров: 5

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Оқу ұйымы: Қаратөбе колледжі

Күні: 23.12.2022

Мұғалімнің аты-жөні: Сағидуллина Ғ.О.

Курс: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

Кеңістік кезеңінде Қазақстанда полиэтникалық қоғамнын қалыптасуы

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқбағдарламасына сілтеме)

11.2.1.2.Қазақстанда халықтың этникалық құрамының өзгеру кезеңдерін зерттеу.

Сабақ мақсаты

Қазақстан этникалық қүрлымын дәрі

птеу

Бағалау критерийлері


Қазақстан этникалық құрамын толық сипаттама береді.

Этникалық құрамының өзгеру кезеңдерін себеп-салдарын анықтайды.

Ойлау деңгейлері


Қолдану деңгейі


Тілдік мақсаттар


Пәнге қатысты лексика және терминалогия:ру ,тайпа, халық.

Айтылым дағдысы-Топпен жұмыс жасағанда ауызша презинтацияны өткізеді.

Тыңдалым дағдысы- мұғалім мен оқушылардың баяндаған ақпаратын тыңдайды

Оқылым дағдысы: Топқа бөлінген тапсырмаларды оқу, өзара талқылау

Жазылым дағдысы: Ойын жазбаша қортындылайды.


Құндылықтарға баулу


Мәңгілік Ел идеясының басшылыққа ала отырып, «Тарихтың, мәдениет пен тілдің ортақтығын» ұғындыру, оқушылардың бойына патриотизмге,отан сүйгіштікке, көшбасшылыққа баулу.

Пән аралық байланыстар

География, құқық негіздері

АКТ қолдану дағдылары

Ғаламторда мәліметтерді іздеу дағдылары дамиды.

Бастапқы білім


Қазақстан тарихы 5 сынып

"Этникалық үдерістер"



Сабақ барысы


Сабақ элементтері, уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

(мұғалімнің және оқушылардың іс әрекеті)

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі
2мин

8мин


3 мин

1. Ұйымдастыру кезеңі. Шаттық шеңберін арқылы оқушыларды бір-біріне жақсы сөздер айтады.

«Мозайка әдісі» бойынша топқа бөлеміз
(1 топ-жалау; 2-топ елтаңба;)

Үй тапсырмасын сұрау

"Сұрақ- жауап" әдісі

  • Моноэтникалық құрам дегеніміз не?

  • Қазақстанға алғаш қоныс аударған кімдер?

  • Ұйғырлар мен дүнгендерді Қазақстан мен Орта Азияға қоныстандыру арқылы Ресейдің көздеген екі түрлі мақсатын айту



Оқу құралдары
«Мозайка әдісі»

Оқулық
https://youtu.be/8lvKO7ocBBg


Сабақтың ортасы
15 мин


3 мин


8 мин

7мин

Жаңа сабақ

Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары

1 Тапсырма. Топтық жұмыс.

«Ойлан, бірік, бөліс » әдісі бойынша төмендегі сұрақтар негізінде Қазақстан халқтық этнйкасының өзара ерекшеліктерін анықтайды.

  • 1. 1937-1939 жылғы халқы санақтары бойынша Қазақстан халқының саны мен ұлттық құрамы қандай болды?

  • 2. Екінші дүниежүзілік соғыс қарсаңындағы халықтар депортациясы дегеніміз не?

Дескрипторы

- Қазақстан этникасының өзара дамуын анықтайды

-Этниканың өзара қарым қатынасын талдайды.

- Этниканың өзара қарым қатынасының қалыптасуын сипаттайды.
ҚБ «Смайликтер» арқылы бағалау



Топтық жұмыс

2 тапсырма

Толықтыру кестесі

  • 1926 жылғы Бүкілодақтық халық санағы бойынша мәліметтерді толықтырыңыз

Халық құрамы

Халықтың пайызы

Негізгі орналасқан аймағы

Қазақтар







Орыстар







Украиндар








Дескрипторы

Қ азақстанда халықтың этникалық құрамының өзгеру кезеңіне сипаттама береді?

Қалыптастырушы бағалау КБ; Шапалақ әдісі



Презентация

А4қағазы,суреттер, сызба сызылған парақтар

«Ассоциация» әдісі





Сабақтың соңы

8 мин
Рефлексия және үй тапсырмасы


Корытындылау кезеңі

  • Бұл тақырып туралы бұрын мен не білемін? Қызыл стикер

  • Бұл тақырып туралы жаңа ақпарат білдім Жасыл стикер


Үйге тапсырма: Кеңістік кезеңінде Қазақстанда полиэтникалық қоғамнын қалыптасуы




Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Білім деңгейі әр түрлі оқушыға арналған тапсырмалар беремін.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Баспадан шыққан және электронды дерек көздерін пайдалану

Сабақта ақпаратты қабылдаудың әртүрлі түрлері ескеріледі. Барлык окушылар -

Басым окушылар -

Кейбір окушылар -

Келесі оқу мақсаттары үшін қалыптастырушы бағалау:

Мағынаны тану кезеңіндеоқушыларкритерийлерге сәйкес бағаланады.

Оқушылар топтық жұмыс кезінде сыныпта жүрген кезде қауіпсіздік шараларын сақтау.