ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 25.03.2024
Просмотров: 8
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | 4-бөлім: WEB - ЖОБАЛАУ |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 10 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Таблицалар (Кестелер) |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 10.4.2.1 web парақшаларды әзірлеуде HTML тегтерін қолдану. |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар үшін: web парақшаларды әзірлеуде HTML тегтерін қолданады; Оқушылардың басым бөлігі: web парақшаларды әзірлеуде HTML тегтерін қолдана отырып, таблица құрайды; Кейбір оқушылар: web парақшаларды әзірлеуде HTML тегтерін қолданудың негізін тұжырымдайды |
Бағалау критерийлері |
құрау ;
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 6 мин | Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.
Өткен білімді еске түсіру. Kahoot.com сайты арқылы өткен сабақ бойынша тест сұрақтары. https://create.kahoot.it/share/html/fbdebe10-0bad-43c9-a8a1-9007c192c9bb | Мұғаліммен амандасады. Kahoot.it сайты арқылы өткен сабақ бойынша тест сұрақтарына жауап береді. | Жинаған ұпай санына қарай ҚБ «Excellent!», «Good!», «Clever!», «Amazing!» 1-2 дұрыс жауап – 1 балл 3-5 дұрыс жауап – 2 балл 6-8 дұрыс жауап – 3 балл Жалпы балл - 3 | Оқулық, жұмыс дәптерлері Интербелсенді тақта, смартфон Kahoot.com | ||||||
Жаңа сабаққа кіріспе 3 мин | «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. | Align атрибуты қандай қызмет атқарады? Font тегінің көмегімен біз қандай әрекет орындаймыз? Жолды белгілеу тегі қалай жазылады? Сыныптастарының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. | Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру | Слайд | ||||||
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 10 мин | You Tube желісі арқылы «Таблица» тақырыбында бейнеролик көрсету. «Online Mektep» платформасын пайдалана отырып, оқулықтан жаңа сабақты түсіндіру. 1-кесте 1-мысал | You Tube желісі арқылы «Таблица» тақырыбында бейнеролик көреді. Мұғалімді мұқият тыңдайды. Слайдты көреді. | | Оқулық, жұмыс дәптерлері, интерактивті тақта, бейнеролик. Слайд. Online Mektep Bilimland Online Mektep Bilimland | ||||||
2 мин | «Түртіп алу» әдісі. Берілген термин сөздерді дәптерге жаздыру. Table – кесте Border – бүтін сан Width – ені Left – сол Center – орта Right – оң | Берілген термин сөздерді дәптерге жазып алады. | | Слайд | ||||||
2 мин | Оқулықтан 150 бет, №2-тапсырма «Ойланайық, талқылайық» (ауызша)
| Берілген сұрақтарға оқушылар өз ойларын айтады. | ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру | Оқулық, | ||||||
3 мин | Оқулық 150 бет, №3-тапсырма, кеспе қағазымен жеке жұмыс жұмыс «Талдап, салыстырайық».
| Кеспе қағазында берілген №3 тапсырманы орындайды. | Дискриптор: Кесте құрудағы 1 ереженің себебін біледі Кесте құрудағы 2 ереженің себебін біледі Жалпы - 2 балл. | Оқулық, А4 парағы | ||||||
Практикалық жұмыс 10 мин | Оқулық 150 бет, №5 тапсырма. | №5 тапсырманы компьютерде орындайды. | Дискриптор: Берілген кодты Notepad программасында қатесіз жазады – 3балл HTML типінде сақтайды – 1балл Сақталған файлды браузерде ашады- 1балл Жалпы – 5 балл | Оқулық Компьютер | ||||||
Сабақтың соңы Ой толғаныс. 8 мин Рефлексия Бағалау | «Сабақты бекіту» Оқулық 149 бет «Сұрақтарға жауап берейік»
Plickers.com платформасында тест сұрақтарын беру. Нәтижесін интерактивті тақтада көрсету. https://www.plickers.com/set/6209288ea35a3a0012bdab28 Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Сөйлемді толықтыр «Бүгінгі сабақ маған ................» Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. | Оқушылар берілген сұрақтарға ауызша жауап береді Plickers.com платформасында тест сұрақтарына жауап беру Оқушы сабаққа деген көзқарасын айтып өтеді. | ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, сұрақтарға жауап беруде белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» , «Керемет!», «Жақсы!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. | Оқулық Интерактивті тақта, смартфон, А4 парағы | ||||||
Үйге тапсырма 1 мин | Оқулық 150 бет №4 тапсырма. «Дәптерде орындайық» | Оқушылар үй тапсырмасын күнделікке жазып алады. | Дискриптор: Оқушылар достары жайлы ақпаратты кестеде жазады. | Оқулық |