ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 27.03.2024
Просмотров: 7
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Информатика пәнінен қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 3-бөлім. «Рython тілінде программалау» | Мектеп: «№14 мектеп-гимназиясы» КММ | |
Күні: 08.02.2023 | Мұғалімнің аты-жөні: Акынова Айзат Кымбатовна | |
Сынып: 6Ә | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері | |
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес) | 6.3.2.1 Рython тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу. | |
Сабақтың мақсаты | Барлығы: Рython тілінде арифметикалық амалдарды қолданады. Көпшілігі: Рython тіліндегі стандартты функцияларды қолдана алады. Кейбіреуі: Рython тілінде арифметикалық амалдарды қолданып, сызықтық алгоритмдерді жазады. | |
Бағалау критерийі | -Рython тілінде өрнектерді жазу ережелерін пайдаланып, өрнектің мәнін табатын программа құрады; -Рython тілінде есептің бүтін және қалдық бөлігін есептей алады; | |
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика және терминология аудармалары. Арифметикалық өрнектер, арифметические выражения, аrithmetic expressions Бүтін сан, целое число, integer Қалдықты анықта, определение остатка, determining the remainder | |
Құндылықтарға баулу | Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету. Өмір бойы оқуға дайын болу. | |
Пәнаралық байланыс | Ағылшын тілі, Орыс тілі, Математика. |
Сабақтың барысы
Уақыт / сабақ кезеңдері | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар Саралау тәсілдері |
Сабақтың басы 5 мин |
| Сабақ басында оқушылар бір біріне жағымды тілектер айтып, көтеріңкі көңіл күймен сабақты бастайды | | Әуен,сурет |
Сабақтың ортасы 7 мин 14 мин 8 мин 6 мин | «Миға шабуыл» әдісі Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері тақырыбын қайталауға арналған тапсырмалар орындауға quizizz бағдарламасында тест тапсырмасын үсыну. | ДК –ді пайдаланып, әр оқушы аты-жөндерін жазып, сілтемеге кіру. Өткен тақырып бойынша білімдерін еске түсіріп, тесттапсырмасын орындау. | Мадақтау сөздер: Жарайсың! Бәрекелді! Тамаша! | Презентация. Интерактивті тақта, https://quizizz.com/admin/presentation/63d8d5cdddb88a001e2248ee?source=lesson_share |
1-тапсырма Дескриптор:
2-тапсырма Дескриптор: - Python программасында берілген өрнектің бүтін және қалдық бөліктерін анықтайды. - Жауаптарын wordwall.net программасында сәйкестік орнатады. | Оқушылар өз нұсқалары бойынша берілген тапсырманы Python программалау тілінде сызықтық алгоритм принципі бойынша орындайды. | | IDLE2Python 3.8, Firefox, google chrome, opera https://wordwall.net/ru/resource/52097869 | |
Cабақты бекіту. Ақиқат және жалған тұжырымды анықтау | Білімдерін жинақтай отырып, ақиқат және жалған тұжырымды анықтай отырып, қорытынды ойларын жинақтайды | | https://wordwall.net/ru/resource/52304873 | |
Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия: «Смайликтер». | Балалар бүгінгі жаңа сабақ бойынша кері байланыс жасайды, яғни материалды қаншалықты меңгергенің , смайликтарды таңдау арқылы бүгінгі сабақты қорытындылайды. | Мұғалімнен пайдалы кері байланыс | https://quizizz.com/admin/presentation/63d8d5cdddb88a001e2248ee?source=lesson_share |