Файл: Мектеп жамбыл атындаы мектеплицейі.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 27.03.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Мектеп: ЖАМБЫЛ АТЫНДАҒЫ МЕКТЕП-ЛИЦЕЙІ

Күні: 18.10.2022 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Мылтықбай М

Сынып: 10 «А»

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

Түзу мен жазықтықтың өзара орналасуы.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.1.2.5 - жазықтықтардың параллельдік белгісін және қасиеттерін білу, оларды есептер шығаруда қолдану;

Сабақтың мақсаты:

Кеңістіктегі түзу мен жазықтықтың өзара орналасуын қарастыру.

Түзу мен жазықтықтың параллельдік белгілері мен қасиеттерін білу, оларды есептер шығару кезінде қолдану.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы


Ұйымдастыру сәті

Амандасу. Психологиялық ахуал тудыру. Сабақ басында оқушылардың зейінін шоғырландыруға көңіл бөлу.


Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды.




Психологиялық ахуал.


Негізгі бөлім Тақырыпты ашу


Берілген жазықтықтарға параллель түзулерді атаңыз



Тұжырымдама

Сызбасы,белгіленуі

Түзу және жазықтықтың параллельдік белгісі

Егер жазықтықта жатпайтын түзу осы жазықтықтағы қандай да бір түзуге паралель болса, онда бұл түзу берілген жазықтыққа параллель болады.



1салдар. Егер жазықтық басқа жазықтыққа паралель түзу арқылы өтсе және осы жазықтықпен қиылысса онда бұл жазықтықтардың қиылысу түзуі берілген түзуге параллель болады.




2 салдар. Егер параллель екі түзудің біреуі жазықтыққа параллель болса, онда екінші түзу осы жазықтықта жатады немесе оған параллель болады.





« Жигсо» әдісі арқылы жаңа мәліметпен өз бетінше оқып танысады. Нақты анықтамаларға (+) белгісін қояып отырады.



Үлестірмелі қағаздар


Оқулықпен жұмыс

Есеп 1.

АВС үшбұрышының АВ қабырғасында D нүктесі ВD:ВА = 1:3 қатынасындай етіп таңдалынып алынған.

AC IIa болса, онда ВD1 : D1C қатынасын табыңыз.

Есеп 2.

Трапецияның орта сызығы арқылы жазықтығы жүргізілген.Трапецияның табандарын қамтитын түзулер жазықтығын қия ма.Жауабын негіздеңіз.



Дескриптор:

  1. Формуланы дұрыс пайдаланады

  2. Өз ойын жинақтап суретке түсінік береді.



Бағалау:

«+»; «-»; «?» әдісі

Білім алушылар берілген тапсырма бойынша пікірлерін білдіреді.

Топтық тапсырмалар.

Соңы

Сабақты бекіту Рефлексия

Үйге тапсырма:

Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау.





Кері байланыс

Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)





Оқушыларға

«Көңілді қоңырау» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.

«СМС»

Кері байланыс парағы.