Файл: за мерзімді жоспарды блімі 3Атарау Шешімдерді бадарламалау Мектеп кмм 89 мектеплицей.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 28.03.2024
Просмотров: 8
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: | 7.3А-тарау: Шешімдерді бағдарламалау | Мектеп: КММ №89 мектеп-лицей | | |||||||||||||||||||||||
Күні: | | Мұғалім АТЖ: Асылханова А.Қ. | | |||||||||||||||||||||||
сынып: 7 | | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Құрамды шарттарды программалау | |||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жет-кізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарла-масына сілтеме) | 7.3.1.2-Python программалау тіліндегі құрама шарттарды программалау | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлығы: | |||||||||||||||||||||||||
- құрама шарттар ұғымын түсінеді; - алгоритмді программалау тілінде жаза алады. | ||||||||||||||||||||||||||
Көпшілігі: | ||||||||||||||||||||||||||
- құрама шарттардың логикалық жазуларында шындық кестесін құрай алады; - жоба жасауда құрамды шарттарды қолдана алады | ||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: | ||||||||||||||||||||||||||
- білімін жинақтайды, рефлексия және талдау жасайды - өз бетімен бағдарлама құра алады. - міндеттерді шешуге өз көзқарасын ұсынады. | ||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы сабақ мақсатына жетті егер:
| |||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар біледі: Құрамды шарттары дегеніміз не; Құрамды шарттау кезінде қандай логикалық операцияларды қолданатының. Оқушылар істей алады: Жеке меншік жобаларды дайындауда құрамды шарттарды қолдану. Предметтік лексика және терминология: Шарт, ақиқат мәні, жалған мәні, логикалық операция, және, немесе, жоққа шығару Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы Салынған тармақталу ............... үшін қажет Салынған тармақталуды жазу үшін .......... қажет | |||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
| |||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Ноутбук, интерактивті тақта, интернет. | |||||||||||||||||||||||||
Жаһандық азаматтылық | Әрбір оқушыға керекті жағдаятты туғызу. | |||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика, физика. | |||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Кіріктірілген шарттарды программалау | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | Ресурсы | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0 - 5 мин. | Ұйымдастыру: журнал бойынша сабақта жоқтарды белгілеу. Оқушыларды сабақ тақырыбымен, сабақ мақсаттарымен және жетістік критерийлерімен таныстыру. Білімдерді тексеру, шартты оператордың құрылымын күнделікті өмірдегі жағдай арқылы еске түсіру: Шаттық шеңберін құру Топқа бөлу "Қарапайым шарт", "Құрамды шарт" Тапсырма1. Шартты оператор көмегімен жазыңыздар «Егер ертең жаңбыр болса, онда мен үйде қаламын, олай болмаса, қыдыруға барамын». Тапсырма2. Шартты оператор көмегімен жазыңыздар «Егер мен жақсы оқысам, мен ақылды боламын». | Презентация слайд 1-4 | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 26-30 мин. 31-38 мин. | Конфеттер арқылы топқа бөліну 1-топ «Дизъюнкция» тобы (ЛОГИКАЛЫҚ ҚОСУ) 2-топ «Конъюнкция» тобы (ЛОГИКАЛЫҚ КӨБЕЙТУ) 3-топ «Инверсия» тобы (ЛОГИКАЛЫҚ ТЕРІСКЕ ШЫҒАРУ) Тақырыпты ашу үшін «Кадр» әдісін қолданамын 1 тапсырма. Топтық жұмыс. «Фрайер моделі» әдісі арқылы постер қорғау Әр топ өз атаулары бойынша логикалық амалдарға постер құрап, қорғайды.
Бағалау: топтар бір бірін бағалайды. Жұлдызша беру (1 немесе 5 жұлдызша) 2 тапсырма. Жеке жұмыс https://learningapps.org/display?v=pd083ibxk18 сілтемесі арқылы тапсырманы орындайды. Командаларды іс-әрекетіне байланысты сәйкестендіру
Бағалау: өзін өзі бағалайды 3 тапсырма. Жеке жұмыс А деңгей. 1-тапсырма. Төменгі кестедегі логикалық өрнектердің мәнін тап (true, false).
B деңгей. Программа жұмысын орындағаннан кейін b йнымалысының мәні неге тең болады?
C деңгей. Кіру файлында төрттаңбалы N бүтін саны берілген. Құрамды шартты пайдаланып, осы санның палиндром екенін анықта. Егер сан палиндром болса – 1, әйтпесе нәтиже ретінде экранға 0 саны шықсын. Палиндром сан оң жағынан да, теріс жағынан да оқығанда бірдей сан болады. Мысалы, 2662 палиндром, ал 2686 палиндром емес.
| Презентация слайд | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың аяғы 38 - 40 мин. | Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау. Үйге тапсырма Бүгінгі сабағыма «аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. Мен бүгін .................білдім Маған .............қызықты болды Маған................ қиын болды Мен келесі тапсырмаларды орындадым.... Мен ...........түсіндім Мен ............сезіндім Мен................үйрендім Мен................жасай алдым Мен ...............жасап көремін Мен .............таңқалдым Мен ........өмірде қолданамын Маған ..........ұнамады | Рефлексия Жиынтық бағалау парағы Оқулық, күнделік Үлестірме қағаздар | ||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||
Жекелей жұмыс және толық сыныппен жұмыс,топпен жұмыс | Бақылау, өзара бағалау, мұғалімнің тексерісі ,смайликтермен | Рефлексия Қауіпсіздік техникасын сабақта толық сақтау. Физминутка | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | | |||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:___________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ 2:___________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ 2:___________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ |