Файл: Кні 07. 02. 2022ж Сынып 9ж,.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.03.2024

Просмотров: 19

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Компьютерлік графика

Педагогтың аты-жөні

Татиева А

Күні

07.02.2022ж

Сынып: 9ж,ә

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Сұрыптау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.3.3.1 визуалды ортада (мысалы, Python), бағдарламаларды әзірлеу кезінде массивтерді қолдану

Сабақтың мақсаты:

Сұрыптау ұғымымен танысады. Визуалды ортада массивтерді сұрыптайды

Сабақ барысы

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут
6 минут

Ұйымдастыру:

Амандасу, оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Өткен сабақты пысықтау:

«Сұрақтар жауап» әдісі


Мұғаліммен амандасады.

Сабақтың мақсаттарымен танысады.

Сұрақтарға жауап береді




Презентация
Quizizz платформа


Сабақтың ортасы

5 минут


7 мин

7 минут

8мин

Жаңа тақырып.

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Өткен тақырыптарда біртипті деректердің арасынан бізге қажетті қасиеті бар элементті сызықтық алгоритмдер арқылы іздеу мен таныстық. Мысалы, салмақтары әртүрлі 4 алма берліген.Неше рет ауыстыру арқылы осы алмаларды салмақтарының өсу ретімен орналастыруға болады?

Қ
арастырылған мысалда 4 рет ауыстыру арқылы алмалар өсу ретімен сұрыпталады. Бірақ төрт рет ауыстыру орыдалғанмен, әрбір 2 жұп элемент барлығы 6 рет тексеріледі. Ұзындығы n- ге тең массив элементтерін сұрыптау үшін көп жағдайларда n* n тексеруді қажет етеді. Бұл сұрыптау әдісіне жатады.

Программалауда сұрыптау-бұл қандай да бір массив элементтерін кему немесе өсу ретімен ауыстыру процесі.

Практикалық жұмыс

Жеке жұмыс. 1-тапсырма.

Практикалық жұмыс.Сандарды ретпен және кері ретпен сұрыптау.


Практикалық жұмыс

2-тапсырма.

9-сыныпта оқитын n оқушының бойларының ұзындықтары берілген. Сұрыптау әдісін пайдаланып, ең ұзын және ең қысқа оқушының бойларының қосындысын тап.

n=int(input())

a=list(map(int,input().split()))

a.sort()

print(a[0]+a[n-1])

3-тапсырма

A[N] бірөлшемді массиві берілген. Осы массивтің элементтерін өсу және кему ретімен экранға шығар





тапсырма

Python массив өсу ретін жазады


Тапсырма

Python бағдарламсында жұмыс жылдамдығын анықтайды



Дескриптор:

Sort функциясын қолданады. 1б

-reverse() функциясын қолданады. 1б

-өсу және кему ретпен нәтижесін шығарады. 2б


Дескриптор:

Python бағдарламасы ашады-1балл

Ең ұзын және ең қысқа оқышыларды анықтайды-2балл –Қосындысын табады-1 балл

Дескриптор:
- Массивтің элементтерін өсін табады- 1 балл

-Кему ретімен экранға шығарады-1 балл



Python бағдарламасы

Python бағдарламасы


Сабақтың соңы

2 мин

3 минут

Қорытынды: Quizlet ойыны арқылы тапсырмаларын тексеріп,қорытындылайды.
Кері байланыс. «Бір сөйлем» әдісі

Бүгінгі сабақтан алған әсерім

Мен .................................. білдім

Мен үшін ............................қызықты болды.

Мені ...............................таң қалдырды.

Мен .......................білгім келеді.






Quizlet

Үй тапсырмасы

Үйге §4.6 Сұрыптау












Тексерілді ___________