Файл: Предгорное орта мектебі 1.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.03.2024

Просмотров: 9

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

«Предгорное орта мектебі №1» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Математика 24-сабақ



Бөлім:

Салт-дәстүр және фольклор

Мұғалімнің аты-жөні

Бахат Уазира

Күні:

24.02.2022.

Сынып: 2

Қатысушылар саны:8

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Теңдік және теңсіздіктер. Санды және әріпті өрнектер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.1.1 - санды және әріпті өрнектерді (көбейтінді, бөлінді)/теңдіктер мен теңсіздіктерді ажырату, құрастыру, жазу және оқу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: теңдіктер мен теңсіздіктерді ажыратады, құрастырады, жазады және оқи алады.

Көптеген оқушылар: теңдіктер мен теңсіздіктерді құрастыру жолын түсіндіре алады.

Кейбір оқушылар: есептерге кері есептер құрастыра алады.

      Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Сәлемдесу.

Қайырлы күн достым

Қайырлы күн болсын.

Біздің алар бағамыз,

Кілең бестік болсын

Бейсенбінің сабағы

Сәттілікке толсын.

Өткен тақырыптарды қайталау.

WORDWALL ойыны арқылы көбейту кестесін тексеру.

Үй тапсырмасын тексеру.
Оқу материалын жариялау Ребус шешу арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын шешу.

-Қандай сөз шықты? (Теңдік, теңсіздік)

-Теңдік пен теңсіздіктің айырмашылығы қандай?

- Бүгінгі сабағымызда теңдік пен теңсіздікке арналған тапсырмалар орындайтын боламыз.

Ширату жаттығуларын жасайды.

Көбейту кестесін айту.

«От шашу» әдісі





Сабақтың ортасы

30 мин


(Ұ) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады.

А) Жарысқа қатысушылардың номірін және есімін анықта.

Ә) Теңдік тура болу үшін бос орындарға қандай бір таңбалы сандарды жазуға болады?

57+3+9=69 98-8-6=84

Мүмкін болатын теңдіктерді құрастыр.

70+10=80

70+10-14=66

10+(30+12)=52 тсс

Дескриптор:

- Жарысқа қатысушылардың номірін және есімін анықтайды.

- Теңдік тура болу үшін бос орындарға қандай бір таңбалы сандарды жазуға болатынын анықтайды.

-Мүмкін болатын теңдіктерді құрастырады.
Сергіту сәті «Жаяу» әуенімен жаттығу жасайды.
(Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады.

А) Өрнектерді оқы. Оларды қандай топтарға бөлуге болады?

Әріпті өрнектердің мәнін тап.

b-30 b=40 d=50 a=60

40-30=10 40+(12+40)=92

85-(60+10)=15 70+(50-40)=80

Ә) Есепті шығар.

Есепке сұрақ қой.

Б) Қалдырылған жақшаларды орнына қой.

40-(8+7)=25 86-(30-10)=66

50-(9-6)=47 42-(20+2)=20

Дескриптор:

- Өрнектерді топтарға бөледі.

- Есептердің шешуін, жауабын табады.

- Қалдырылған жақшаларды орнына қояды.

- Жарысқа қатысушылардың номірін және есімін анықтайды.

- Теңдік тура болу үшін бос орындарға қандай бір таңбалы сандарды жазуға болатынын анықтайды.

-Мүмкін болатын теңдіктерді құрастырады.

Сергіту жаттығуын жасайды.
- Өрнектерді топтарға бөледі.

- Есептердің шешуін, жауабын табады.

- Қалдырылған жақшаларды орнына қояды.

ҚБ: 1-10 балдық жүйе.

ҚБ:

1-10 балдық жүйе.



Оқулық, дәптер қалам

Оқулық


Сабақтың соңы

5 мин

Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.

Оқу тапсырмасы: 6-тапсырма.

Рефлексия жасайды.







Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




АКТ қолдануда қауіпсіздік техникасын сақталуын қадағалау





2 «А»сыныбында өткізілген ашық сабаққа талдау.

24.02.2022 күні

Тақырыбы: Теңдік және теңсіздіктер. Санды және әріпті өрнектер

Сабақтың мақсаты: теңдіктер мен теңсіздіктерді ажыратады, құрастырады, жазады және оқи алады.

Көптеген оқушылар: теңдіктер мен теңсіздіктерді құрастыру жолын түсіндіре алады.

«Предгорное орта мектебі №1» мектебінде 21.02.2022 – 25.02.2022 аралығында бастауыш сыныптар арасында «Бастауыш білім бастауы» атты апталық ұйымдастырылды. Апталықтың төртінші күні 24.02.2022 күні 2 «А» сыныбында ашық сабақ ұйымдастырылды. Сабақ ұйымдастыру кезеңінен басталды. Өткен тақырыптарды қайталау. WORDWALL ойыны арқылы көбейту кестесін тексеру. Үй тапсырмасын тексеру. Ребус шешу арқылы жаңа тақырыпты ашты. Жаңа тақырыпты түсіндіру. Бәйге туралы мағлұмат беру. 1 тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Теңдік тура болу үшін бос орындарға қандай бір таңбалы сандарды жазуға болатынын анықтайды. Мүмкін болатын теңдіктерді құрастырады. 2 - тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Өрнектерді оқып, оларды қандай топтарға бөлуге болатынын анықтайды. Әріпті өрнектердің мәнін табады. Сабақты қорытындылап әріпті өрнек пен санды өрнекті ажыратуға «Кенгуру» ойын ойнатылды. Оқушыларды бағалап , үйге тапсырма берілді.