ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.04.2024
Просмотров: 5
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бекітемін: С.Кенебаева
Қысқа мерзімді жоспары | ||||
Бөлім | Роботтехника | |||
Педагогтың аты-жөні | Тулепова Айгүл | |||
Күні | 06.02.2023 | |||
Сынып: 5 | Қатысушылар саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | Бұрылыстар. | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.3.3.2 – роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасау | |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: | |||
Гироскопиялық датчик жұмыс істеу принципін түсінеді. | ||||
Көптеген оқушылар: | ||||
роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасайды | ||||
Кейбір оқушылар: | ||||
Робот қозғалысында геометриялық фигуралардың қасиеттерін қолдану туралы түсінік береді. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Роботтың қозғалған кезінде бұрылыс жасау үшін гироскопиялық датчиктер қолданамыз. | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. | | |
Сабақтың ортасы | Жаңа тақырыпты түсіндіру. 1-тапсырма. «Балара» роботы. Балараның ұясы алтыбұрышты фигураға ұқсайды. Алтыбұрыш- ауданы тиімді пайдалану үшін ең ыңғайлы геометриялық фигура. Алтыбұрышты ұяның дөңгелек тәрізді ұядан артықшылығы- індердің арасында ешқандай бос орын қалмайды. Ал дөңгелек тәрізді індердің арасында бос кеңістік қалады. 8-суретте «Балара» роботының программасы келтірілген. Программаны роботқа енгізіп, тексер. Қандай нәтиже аласың? Анықта. Дескриптор: -«Балара» роботының программасын роботқа енгізеді. -Алатын нәтижені анықтайды. ҚБ: стикер / 6 балл/ Топтық жұмыс. 2-тапсырма. -Геометриялық фигуралардың қасиеттерін робот қозғалысында қалай қолдануға болады? Дескриптор: - Робот қозғалысында геометриялық фигуралардың қасиеттерін қолдану туралы түсінік береді. ҚБ: стикер /4 балл/ | Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды | Стикер 6 балл Стикер 4 балл | Интербелсенді тақта/ компьютер компьютер |
Сабақтың соңы | 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: | Өзін-өзі бағалау. | | |
Үй тапсырмасы | § 3.4-3.5 79-бет, «Жинақтау» тапсырмасы | | | |