ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.04.2024
Просмотров: 11
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқамерзімді сабақ жоспары
Бөлімі: | Python тілінде алгоритмдерді программалау |
Педагогтің аты-жөні: | Барлыбаева Г.К. |
Күні: | 06.02.23 08.02.23 |
Сыныбы: 8-Ә,Г | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | §22. break циклін басқару |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else) |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: |
| |
Көптеген оқушылар: | |
| |
Кейбір оқушылар: | |
break цикл операторын көмегімен практикалық жұмысты орындайды. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | Оқушылармен сәлемдеседі Оқушыларды тексереді Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қою 1 For циклінің қолданылуы 2. While циклінің сипаттамасы 3. Continue циклін не үшін қолданамыз? 4. Циклдерді есептеу барысында не үшін қолданамыз? | Амандасады Сұрақтарға жауап береді | | | ||
Сабақтың ортасы | Жаңа сабақ Жаңа сабақтың тақырыбын жариялайды. Сабақ мақсатын түсіндіреді. Break (үзілу) – белгілі бір қойылған шарт орындалуымен ағымдағы цикл жұмысын бірден тоқтатып, программа жұмысын циклден шығарып, әрі қарай жалғастыратын цикл нұсқаулығы. Оқулықтағы 96 бетте 1-мысалды қарастырып өтейік. Мысалы. Ұзындығы N (1≤N≤100) болған сандар тізбегі беріліген. Тізбектегі сандардың арасында тек біреуі нөлге тең. Нөл саны орналасқан орынды табатын программа жаз. Программа коды келесідей нәтиже береді: Тапсырма №1 Тапсырма №2 | Жаңа сабақтың жаңа ұғымдарын дәптерге жазады; Есепті мұғаліммен бірге талқылайды. 1-тапсырманы компьютерде пайтон программасында орындайды. Компьютерде пайтон программасында орындайды | Дескриптор: Есептің шығару алгоритмін құрайды-1б Есептің кодын пайтон программалау ортасына түсіреді және экранға нәтижені алады-1б Есептің блок-схемасын сызады-1б Есепті қорғайды-1б Дескриптор: Программада орындап, есептің нәтижесін шығарады-1б Есептің блок-схемасын тұрғызады-1б Есепті қорғайды-1б | оқулық, компьютер, python прграммасы Оқулық, компьютер | ||
Сабақтың соңы | Ойлан! for i in range(1,10): if i ==4 : break? циклі неше рет жұмыс істейді? Рефлесия Не білемін? Не білдім? Нені білгім келеді? | Оқушылар топ болып белсене қатысады Мұғалімге ауызша жауап береді | Дескриптор: Сұраққа нақты жауап береді-3б | | ||
Үй тапсырмасы | 22. break циклін басқару оқу. 141б. 7-тапсырма | | | | ||
Саралау. Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулықты жəне қауіпсіздік ережелерін сақтау. | ||||
Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс арқылы сабақты меңгерту. «Ой қозғау» әдісі бойынша өткен тарауды пысықтау, миға шабуыл, саралау тапсырмалары , кері байланыс жасату: «Миға шабуыл», рефлексия, топтық тапсырмалар | Өзін-өзі бағалау парағы Қалыптастырушы бағалау «Мадақтау сөз» әдісі. Орындалған тапсырмалар бойынша 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. | ||||
Жалпы бағалау Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту жəне сабақ беру туралы не айтасыз? 1: 2: Сабақты жақсартуға не жəрдемдесер еді? Оқыту жəне сабақ беру туралы не айтасыз? 1: 2: Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері, қиыншылықтары туралы нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аударуым қажет? 1: 2: |