Файл: Блім озалыс Педагогті атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 10.04.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім:

Қозғалыс

Педагогтің аты-жөні

Серикова Зоя

Күні:

24.01.2023

Сынып: 8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Адам қаңқасының құрылысы. Тірек – қимыл жүйесінің маңызы мен қызметі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.6.1 тірек – қимыл жүйесінің қызметтерін сипаттау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар үшін:

Тірек – қимыл жүйесінің маңызы мен қызметін біледі.

Көпшілік оқушылар үшін:

Қаңқа бөлімдерін атап бере алады.

Кейбір оқушылар үшін:

Сүйектің түрлерің ажырата алады.

Бағалау критерийлері

  • Тірек – қимыл жүйесінің маңзын анықтайды.

  • Қаңқа бөлімдерін жіктейді.

  • Сүйек атауларын ажыратады.

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

I.Ұйымдастыру кезеңі:

  • Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

  • Психологиялық ахуал тудырады.

  • Топқа бөлу

  • Сабақтың мақсатымен таныстырады.

ІІ.Үй тапсырмасы. “Ұяшықтар” әдісі арқылы сұралады.

-Оқушылар мұғаліммен амандасады.

- Топқа бөлінеді:

1.Ішкі қаңқа

2.Сыртқы қаңқа

3.Гидростатикалық қаңқа


-«Мадақтау» арқылы бағаланады.

Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.

Сабақтың ортасы

Жаңа сабақты меңгерту “Кинометафора” әдісі арқылы бейнеролик көрсетеді.

І. Ой шакыру.

«Шеңбер» әдісі

(Оқушылар шеңбер құрып жаңа тақырып бойынша бастапқы білімдерін пысықтайды.)


1-тапсырма. Топтық жұмыс. «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы

1-топ



2-топ.



3-топ.


2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бірік» әдісі


3-тапсырма. «Wordwall» бағдарламасы арқылы

-Оқушылар шеңбер құрып, шеңбер жасап бір-бірінің сөзін қайталамастан алған білімдерін айтады.

-Оқушылар берілген тапсырма бойынша суреттермен жұмыстарын жасайды.

-Оқушылар кестемен жұмыс жсайды.

-Жауаптарын тақтамен тексереді.

-Бұл бағдарламамен оқушылар тірек-өимыл жүйесінің қызметтерін анықтайтын болады

Ф/Б: «Шапалақ» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.

Дескриптор:

Жалпы-3 балл

1. Суретпен жұмыс жасайды.

2.Тапсырманы талдап мысалдар келтіреді.

3. Адам қаңқасының бөлімдерінде басқа сүйек түрлері орналасуы мүмкін

бе? Пікірталас ұйымдастырады.

Тақырып бойынша интернет желісін пайдаланып видеоролик көру


Оқулық.

Биология 8-сынып.



https://wordwall.net/resource/47909830


Сабақтың соңы

-Оқушылар сабақ мақсатына жетеді.

Рефлексия. «Инстаграм» әдісі.

Үйге тапсырма. Адам қаңқасының тірек-қимыл жүйесі тақырыбын мазмұндау.

-Оқушылар ұстазға кері байланыс жасайды.

-Сабақ барысында түсінгендігі туралы немесе сұрақтарын жазу арқылы кері байланыс жасайды.

Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.