Файл: Компьютер мен желілерді техникалы сипаттамалары Педагогты атыжні.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.04.2024
Просмотров: 7
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспары | ||||
Бөлім | Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары | |||
Педагогтың аты-жөні | | |||
Күні | | |||
Сынып 8 | Қатысушылар саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | Процессор. | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 8.1.1.1-қарапайым деңгейінде процессордың қызметін және оның негізгі сипаттамасын түсіндіру | |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: | |||
қарапайым деңгейінде процессордың қызметін және оның негізгі сипаттамасын түсіну. | ||||
Көптеген оқушылар: | ||||
процессордың негізгі параметрлерінің қызметін білу | ||||
Кейбір оқушылар: | ||||
процессор ядросының қарапайым құрылысын атап көрсете алу, талдау, жинақтау.. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, Оқушыларды түгелдеу Мозайка әдісімен оқушыларды өздеріне таңдаған әріптерін таңдап алуына байланысты топқа біріктіру. «Процессор»- 1-топ таңдаған әріптері мен түстеріне қарай «Ядро»-2-топ таңдаған әріптері мен түстеріне қарай отырады. Әр топ өз тобының аттарын орыс, ағылшын тілінде атап кетеді. Ынтымақтастық атмосферасын "Шаңырақ" әдісі арқылы құрып алайық. «Миға шабуыл» әдісі арқылы үй тапсырмасын еске түсіру. Оқушылар кезектесіп бір сұрақты алады да жауап береді. 1. Процессор дегеніміз не? 2. Оның қызметі қандай? 3. Процессор құрылысын сипатта? 4. Процессор дербес компьютердің барлық құрылғыларының жұмысын қалай басқарады? 5. Басқару құрылғысы дегеніміз не? ҚБ бірін-бірі басбармақ арқылы бағалайды | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. | Тараптпа қағаздар | Үлестірме қағаздары «Процессор» «Ядро» | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Жаңа тақырыппен таныстыру бойынша интербелсенді тақтадан таныстырылым көрсету. Тапсырма 1.Топтық жұмыс Intel және AMD компаниясының процессорларын салыстырып, артықшылықтары мен кемшіліктерін атаңдар. 2 топқа екі әдіс ұсыну. 1-топ – "Фишбоун" 2-топ – "Венн диаграмма" IntelIntelAMD AMD Дескриптор 1. Intel және AMD компаниясының процессорларын салыстырады. 2. Кемшіліктері мен айырмашылығын атап айтады. ҚБ алтын, күміс, қола медальдарымен топтар бірін -бірі бағалайды. Тапсырма 2 Интернет желісі көмегімен Intel компаниясының 2017 жылы жасап шығарған Intel Core i7-6950x Extreme Edition және АMD А10-580К процессорларының сипаттамаларын
жазыңдар. Дескриптор
ҚБ топтар бір - бірін "Бағдаршам" әдісі арқылы бағалайды. Жаңа тақырыпты қорытындылау мақсатында. Тапсырма 3. Жұптық жұмыс. Төменде көрсетілген процессорлар сипаттамасын тауып кестені толтырыңдар.
Дескриптор 1. Процессорлардың түрлеріне қарай разрядтылығын ажырата алады. 2. Процессорлардың түрлеріне қарай тактілік жиілігін ажырата алады Ауызша бағалаймын, тиімді кері байланыс беріп кетемін. | | | Жұмыс дәптері Оқулық | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: -Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын | Жиналаған фишкаларды санайды- бағалау жұргізеді | | Плакат /слайд/ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы | Процессор және оның атқаратын қызметі жайлы эссе жазып келу. | | | |