ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.04.2024
Просмотров: 6
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім | Дыбыс және әріп | ||||
Пәні: | Ана тілі | ||||
Күні: | 23.01.2023 | ||||
Педагогтің аты-жөні: | | ||||
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Әдепті балалар Жуан және жіңішке айтылатын сөздер | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.1.3.1* тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша аудио, бейнежазба, кітап басылым материалдарының көмегімен мәтіннің мазмұнын болжау; 1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну:; | ||||
Сабақтың мақсаты | Тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау Берілген сөздердегі дауысты дыбыстарды жуан, жіңішке түріне ажырату | ||||
Р.Л Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Сәлеметсіңдерме балалар? Көңіл-күйіміз қалай? | Оқушылар сабаққа назар аударады. | Жарайсыңдар,тамаша | | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | «Таза тақта» әдісі Сөздерді оқы Дыбыстық талдау жаса Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Болжам» әдісі Тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжа. Мәтінді тыңда. Дескриптор: -мәтіннің мазмұнын тақырыбы бойынша болжап айтады -балалардың жасаған қамқорлығы туралы әңгімелейді -әженің балаларға айтқан сөзін айтады -бірінші сөздегі дауысты дыбыстарды түрлеріне ажыратады -екінші сөздегі дауысты дыбыстарды түрлеріне ажыратады | Тақтадағы сөздерді оқиды Сөздерге дыбыстық талдау жасайды Сөздегі дауысты дыбыстар жуан болса, сөз жуан айтылады: айна, жылқы, сауысқан. 1.мәтіннің мазмұнын тақырыбы бойынша болжап айтады 2.балалардың жасаған қамқорлығы туралы әңгімелейді 3.әженің балаларға айтқан сөзін айтады 4.бірінші сөздегі дауысты дыбыстарды түрлеріне ажыратады 5.екінші сөздегі дауысты дыбыстарды түрлеріне ажыратады | Мадақтау Жарайсыңдар,тамаша | Сөздер жазылған қима қағаздар Оқулық 1 –жаттығу 21–бет Аудиотыңдалым Таратпа Қолсағат | |
8 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі Мақалды жатқа жаз Дескриптор: - мақалды жатқа жазады -мақалды көркем жазады «Менің күн тәртібім» | 1. мақалды жатқа жазады 2.мақалды көркем жазады | «Комментарий» арқылы «Басбармақ» арқылы | Оқулық 22- бет 2-жаттығу Дәптер қаламсап | |
10 мин | 3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Топтастыр» әдісі Моншақтардағы сөздерді оқы. Оларды түсіне қарай топтастыр. Бір сөзбен қалай аталатынын айт. Дескриптор: -сөздерді түсіне қарай топтастырып, жазады -себебін түсіндіреді -сөздерді бір сөзбен атайды | 1. сөздерді түсіне қарай топтастырып, жазады 2.себебін түсіндіреді 3.сөздерді бір сөзбен атайды | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау | Оқулық 3-жаттығу 22 –бет Дәптер қаламсап | |
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин | Кері байланыс «Үш сұрақ» әдісі Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді? Жуан дауыстыларды атай аласың ба? Жіңішке дауыстыларды атай аласың ба? «Сұрақ-жауап» әдісі (Бағалау) Қандай тапсырма қызықты болды? Қай тапсырмада қиналдың? | Сұраққа жауап беріп, қорытынды шығарады | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | Микрофон |
| Жуан дауыстылар | Жіңішке дауыстылар |
Ә | | |
Д | | |
Е | | |
П | | |
Т | | |
І | | |
| | |
Б | | |
А | | |
Л | | |
А | | |
Л | | |
А | | |
Р | | |
| Жуан дауыстылар | Жіңішке дауыстылар |
Ә | | |
Д | | |
Е | | |
П | | |
Т | | |
І | | |
| | |
Б | | |
А | | |
Л | | |
А | | |
Л | | |
А | | |
Р | | |
| Жуан дауыстылар | Жіңішке дауыстылар |
Ә | | |
Д | | |
Е | | |
П | | |
Т | | |
І | | |
| | |
Б | | |
А | | |
Л | | |
А | | |
Л | | |
А | | |
Р | | |
| Жуан дауыстылар | Жіңішке дауыстылар |
Ә | | |
Д | | |
Е | | |
П | | |
Т | | |
І | | |
| | |
Б | | |
А | | |
Л | | |
А | | |
Л | | |
А | | |
Р | | |
Сөздегі дауысты дыбыстар жуан болса, сөз жуан айтылады:
Айна, жылқы, сауысқан.
Бөлім | Дыбыс және әріп | ||||
Пәні: | Ана тілі | ||||
Күні: | 24.01.2023 | ||||
Педагогтің аты-жөні: | | ||||
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Ақша қардың әлегі Жуан және жіңішке айтылатын сөздер | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.3.1.2.мәтін бөліктерін анықтап, жоспар құру; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; | ||||
Сабақтың мақсаты | Мәтін бөліктерін анықтау Бөліктерге ат қою Сөздердің жіңішке айтылу себебін түсіндіру | ||||
Р.Л Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Сәлеметсіңдерме балалар? Көңіл-күйіміз қалай? | Оқушылар сабаққа назар аударады. | | Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | «Таза тақта» әдісі Сөздерді оқы Дыбыстық талдау жаса Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырма.Ұжымдық жұмыс .«Спиральді оқу» әдісі Мәтінді оқы. Дескриптор: -мәтіннің неше бөліктен тұратынын анықтайды -бөліктерге ат қояды -әр бөліктің мазмұнын жазады -мәтінді өз ойымен жалғастырады | Тақтадағы сөздерді оқиды Сөздерге дыбыстық талдау жасайды Сөздегі дауысты дыбыстар жіңішке болса, сөз жіңішке айтылады: үй, көгершін, өнер 1. мәтіннің неше бөліктен тұратынын анықтайды 2.бөліктерге ат қояды 3.әр бөліктің мазмұнын жазады 4.мәтінді өз ойымен жалғастырады | Мадақтау | Сөздер жазылған қима қағаздар Оқулық 1 –жаттығу 22,23–беттер Таратпа | |
8 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі Сөздерді көшіріп жаз. Дескриптор: - жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды - әріп элементтерін көркем жазу талаптарына сай жазады -сөздердің жіңішке айтылу себебін түсіндіреді Сөздер айту | 1. жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды 2. әріп элементтерін көркем жазу талаптарына сай жазады 3. сөздердің жіңішке айтылу себебін түсіндіреді | «Комментарий» арқылы «Басбармақ» арқылы | Оқулық 23- бет 2-жаттығу Дәптер қаламсап | |
10 мин | 3 – тапсырма .Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Бос торкөздерге керекті әріпті қойып оқы Осы сөздердің ішінен өзің қалаған бір сөзден сөйлем құрап жаз. Дескриптор: -бос тор көздерге керекті әріптерді қояды -сөздер жасап, оқиды -сөздердің ішінен бір сөзді қатыстырып, сөйлем құрайды | 1. бос тор көздерге керекті әріптерді қояды 2.сөздер жасап, оқиды 3.сөздердің ішінен бір сөзді қатыстырып, сөйлем құрайды | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау | Таратпа қаламсап | |
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин | Кері байланыс «Үш сұрақ» әдісі Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді? Жуан дауыстыларды атай аласың ба? Жіңішке дауыстыларды атай аласың ба? «Сұрақ-жауап» әдісі (Бағалау) Қандай тапсырма қызықты болды? Қай тапсырмада қиналдың? | Сұраққа жауап беріп, қорытынды шығарады | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | |