ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.04.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Бөлім

Дыбыс және әріп

Пәні:

Ана тілі

Күні:

26.01.2023

Педагогтің аты-жөні:



Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақстанның Туы мен Гимні

Жуан және жіңішке жұп дауыстылар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру.

Сабақтың мақсаты

Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру

Сөздерді салыстыра оқу, мағынасын өзгертіп тұрған дыбыстарды анықтау

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

Сәлеметсіңдерме балалар? Көңіл-күйіміз қалай?

Оқушылар сабаққа назар аударады.








Сабақтың ортасы

(5 мин)

8 мин


«Таза тақта» әдісі

Жуан және жіңішке дуысты дыбыстарды еске түсірейік

1-тапсырма.Ұжымдық жұмыс Балалар біз қай мемлекетте тұрамыз?
Мемлекетіміз қалай аталады?
Тіліміз қандай? «Спиральді оқу» әдісі Мәтінді оқы. Мәтін не туралы? Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап жаз. Дескриптор: -мәтінді тұтас оқиды -мәтіннің мазмұнын айтады -бірінші сұраққа жауап жазады - екінші сұраққа жауап жазады - үшінші сұраққа жауап жазады

Сұрақ-жауап

1. мәтінді тұтас оқып, мәтіннің мазмұнын айтады

2.бірінші сұраққа жауап жазады

3.екінші сұраққа жауап жазады

4.үшінші сұраққа жауап жазады


Мадақтау



Оқулық

1 –жаттығу

27–бет

Таратпа

Қолсағат

7 мин

Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма.Жеке жұмыс

«Көркем жаз» әдісі Өлеңді көшіріп жаз.

Дескриптор: - жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды - әріп элементтерін көркем жазу талаптарына сай жазады

Есте сақта

1. жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды

2.әріп элементтерін көркем жазу талаптарына сай жазады

«Комментарий» арқылы

«Басбармақ» арқылы

Оқулық

27- бет

2-жаттығу

Дәптер қаламсап


7 мин

6 мин



3 – тапсырма .Жұптық жұмыс «Салыстыр, жұптастыр» әдісі

Берілген сөздерді оқып, салыстыр.

Дескриптор: -сөздерді салыстырып оқиды -сөздерді жұптап жазады

4 – тапсырма.Жеке жұмыс «Ойлан, тап» Оқы. Қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндір Дескриптор: -бірінші сөздің мағынасын ашады -екінші сөздің мағынасын ашады

1. сөздерді салыстырып оқиды

2. сөздерді жұптап жазады

1. бірінші сөздің мағынасын ашады

2.екінші сөздің мағынасын ашады


«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

«Комментарий» арқылы


Оқулық

3-жаттығу

28 –бет

Дәптер

қаламсап

Оқулық

4-жаттығу

28-бет

Сабақтың соңы

Рефлексия

7 мин

Кері байланыс

«Үш сұрақ» әдісі

Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді?

Жуан дауыстыларды атай аласың ба?

Жіңішке дауыстыларды атай аласың ба?

«Сұрақ-жауап» әдісі (Бағалау) Қандай тапсырма қызықты болды? Қай тапсырмада қиналдың?


Сұраққа жауап беріп, қорытынды шығарады


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Микрофон





Сұрақтар

Жауаптар

Туымыздың түсі қандай?



Туда не бейнеленген?



Гимнді жатқа білесің бе?





Сұрақтар

Жауаптар

Туымыздың түсі қандай?



Туда не бейнеленген?



Гимнді жатқа білесің бе?





Сұрақтар

Жауаптар

Туымыздың түсі қандай?



Туда не бейнеленген?



Гимнді жатқа білесің бе?





Сұрақтар

Жауаптар

Туымыздың түсі қандай?



Туда не бейнеленген?



Гимнді жатқа білесің бе?





Сұрақтар

Жауаптар

Туымыздың түсі қандай?



Туда не бейнеленген?



Гимнді жатқа білесің бе?






Бөлім

Дыбыс және әріп

Пәні:

Ана тілі

Күні:

27.01.2023

Педагогтің аты-жөні:



Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Елтаңбасы елімнің

Жуан және жіңішке жұп дауыстылар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу

Сабақтың мақсаты

жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазады

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату. Сәлеметсіңдерме балалар? Көңіл-күйіміз қалай?

Оқушылар сабаққа назар аударады.








Сабақтың ортасы

(5 мин)


8 мин


Отан деген не? Сен өз Отаныңды білесің бе? Отанды қалай құрметтеу керек?

1-тапсырма.Ұжымдық жұмыс «Спиральді оқу» әдісі Өлеңді тыңда Өлең не туралы?

Дескриптор: -өлеңді тұтас оқиды -өлеңнің мазмұнын айтады -автордың елтаңбаны суреттеген тұсын тауып оқиды

1. өлеңді тұтас оқиды

2.өлеңнің мазмұнын айтады

3.автордың елтаңбаны суреттеген тұсын тауып оқиды


Мадақтау

Таратпа қағаз


Оқулық

Аудиотыңдалым

https://atamuraweb.kz/?page_id=33155

1 –жаттығу

28,29–беттер

Таратпа

Қолсағат

7 мин

2- тапсырма.Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі Көркем жаз. Дескриптор: - жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды - әріп элементтерін көркем жазу талаптарына сай жазады

Сергіту сәті

2 минут Есте сақта. Отан туралы мақал-мәтелдер айту

1. жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды

2.әріп элементтерін көркем жазу талаптарына сай жазады



«Комментарий» арқылы

«Басбармақ» арқылы

Оқулық

29- бет

2-жаттығу

Дәптер қаламсап

7 мин

6 мин


3 – тапсырма.Жұптық жұмыс. «Салыстыр, жұптастыр» әдісі Сөздерді жұптап оқы. Сөздердегі дауысты дыбыстардың жуан немесе жіңішке екенін айт. Дескриптор: -сөздерді жұптап оқиды -сөздердегі жуан дауысты дыбыстарды белгілейді - сөздердегі жіңішке дауысты дыбыстарды белгілейді 4 – тапсырма.Жеке жұмыс «Оқы, ойыңа тоқы» әдісі Жатқа жаз. Дескриптор: -жаңылтпашты жатқа жазады -жаңылтпашты көркем жазады

1. сөздерді жұптап оқиды

2.сөздердегі жуан дауысты дыбыстарды белгілейді

3.сөздердегі жіңішке дауысты дыбыстарды белгілейді

1. жаңылтпашты жатқа жазады

2.жаңылтпашты көркем жазады


«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

«Комментарий» арқылы


Оқулық

3-жаттығу

29–бет

Таратпа

қаламсап

Оқулық

4-жаттығу

29-бет

Дәптер

қаламсап

Сабақтың соңы
Рефлексия

7 мин

Кері байланыс

«Үш сұрақ» әдісі

Жуан дауыстыларды атай аласың ба? Жіңішке дауыстыларды атай аласың ба? Жұп дауыстыларды атай аласың ба? «Сұрақ-жауап» әдісі (Бағалау) Қандай тапсырма қызықты болды? Қай тапсырмада қиналдың?

Сұраққа жауап беріп, қорытынды шығарады


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Микрофон