ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.04.2024
Просмотров: 9
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Өзін-өзі тану бойынша сабақ жоспары
Мекеме атауы: | «Қайнарлы негізгі орта мектебі» КММ |
Бөлімнің атауы: | |
Мұғалімнің аты-жөні: | Каимова Назгуль Батыргалиевна |
Мерзімі: | |
Пән / Сынып: | Көркем еңбек. 6-сынып |
Қатысқаны/ қатыспағаны | |
Сабақтың тақырыбы: | Графика. Графика өнерінің түрлері |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 6.2.1.1. Өз идеялары мен сезімдерін беру беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін анықтау, таңдау және қолдану |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар. Оқушыларға графика өнері туралы мағлұмат беру, графика өнерінің түрлерімен графика суретшілерінің шығармаларымен таныстыру. Оқушылардың басым бөлігі. Графика тәсілі арқылы әр заттың көлеміне қарай штрихтау түрлерін көрсетіп, штрихтау икемін дамыту және сурет салу шеберлігін арттыру. Кейбір оқушылар. Графикалық шығармаларды өз бетімен орындауға үйрету арқылы өнерге деген сүйіспеншілігін арттыру. |
Құндылықтарға баулу | -«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылығын сақтау; -сын тұрғысынан ойлау; -еңбекқорлыққа, адамгершілікке баулу. |
Сабақ барысы
Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар |
Ұйымдастыру кезеңі. (1 мин.) І. Жағымды көңіл күй. (1-3 мин.) | Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысуын тексереді. Тақтаға «5 Т» – ережесі ілінеді, нараларын аудару сұралады. | Оқушылар сабаққа дайындығын көрсетеді. 5 Т – ережесін еске түсіреді. | |
ІІ. Алдын ала берілген үй тапсырмасын тексеру. (5-9 мин.) | | | Оқулық, сұрақтар |
ІІІ. Жағымды ой-пікір. (3-4 мин.) | Ж.Ж. «Кім тапқыр?» әдісі. Сұрақта қою арқылы өткен сыныптардағы білімдерін еске түсіру. Г – Гуашь дегеніміз не? Р – Мына суреттегі суретші кім? (Репин) А – «Тоғызыншы вал» суретінің авторы кім? (Айвазовский) Ф – Фон дегеніміз не? И – Икебана дегеніміз не? К – Қ.Телжановтың суреті қалай аталады? (Кқкпар) А – Автопортрет дегеніміз не? - Барлық сұрақтарға дұрыс жауап бердіңіздер. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Графика. Графика өнерінің түрлері. | Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. | Презентация арқылы суретшілер шығармалары, термин сөздер көрсетіледі. |
ІV. Жаңа сабақ (4-10 мин.) | Сабақтың мақсаты мен міндеттерін жариялау. Ой қозғау. Ассоциация. Графика – бейнелеу өнерінің бір жанры. Графика дегеніміз грек тілінен аударғанда сурет салу, жазу мен сызу деген мағынаны білдіреді. Графикаға қарындаш, көмір, тушьты пайдаланып қолмен салынған сурет жатады. Сонымен қатар баспа графикасы жатады. Баспа графикасының түрлері: ағашқа жасалған гравюра (ксилография), металға жасалған гравюра (офорт), литография, линогравюра. Графика түрлері:
| Интарактивті тақтадан көрсетілген графика және графика түрлерімен танысады. Атақты Батыс Еуропаның және өз еліміздің суретшілерімен және олардың шығармаларымен танысады. Графиканың мәнерлеу құралдарымен танысады. | Оқулық. Презентация. Оқулық. Презентация. Оқулық. Презентация. |
V. Шығармашылық жұмыс. (Сарамандық жұмыс) (12-15 мин.) | Өздік жұмыс.
|
| Флипчарт, А-4 парағы, қарындаш, гуашь, ноутбук. |
VI. Үй тапсырмасы. (1-2 мин.) | Графика тәсілімен «Қыс» суретін бейнелеу. | Оқушылар үй тапсырмасын жазады. | |
VIII. Сабақтың қорытынды сәті. (1 мин.) | «Сұрақ бізден, жауап бізден» әдісі.
| «Сұрақбізден, жауап сізден» әдісі арқылы оқушылар рефлексия жасайды. | Плакат, стикерлер. |