ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.04.2024
Просмотров: 6
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ тақырыбы:«Ахмет Байтұрсынов – Ұлт ұстазы»
«№11 ЖОББМ»КММ Мұғалімнің аты-жөні: Орманбеков.Б.Д Пәні:Қазақстан тарихы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Ахмет Байтұрсынов – «Ұлт ұстазы» Зерттеу сұрағы: Ахмет Байтұрсыновтың ғылыми мұрасы қандай? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме ) | 8.2.2.1 қазақ зиялыларының шығармашылық мұрасын талдау және қоғамдық санаға тигізген әсеріне баға беру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: 1.1 Ахмет Байтұрсыновтың «оқу құралы әліппесі» туралы біледі. 1.2 Ахмет Байтұрсынов тіл білімінің негізін салушы екенің сипаттайды. Басым көпшілігі: Ахмет Байтұрсыновтың қазақ қоғамын дамытудғы еңбегің бағалайды. Кейбіреуі: Ахмет Байтұрсынов ұлттық жазудың реформаторы ұлт ұстазы ретінде сипатайды. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі: | 1.А. Байтұрсыновты тіл білімі негізін салушы ретінде біледі 2.А.Байтұрсыновтың қазақ қоғамын дамытудағы еңбегін анықтайды 3. А.Байтұрсыновтың «ұлт ұстазы» ретінде сипаттайды | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тарихи концепт | Маңыздылық | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік масаттар: | 1.Диалог Ахмет Байтұрсынов және оның қоғамдағы қызметі туралы не білесіздер? 2.Ахмет Байтұрсыновтың өмірі мен қоғамдық-саяси қызметі туралы мәтінді оқыйды жауаптарын жазады. 3. А.Байтұрсынов туралы бейнежазба тыңдайды. Терминдер лингвистика, реформатор, феномен т.б | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Патриотизм,оқушыларды еңбек және шығармашылық,ынтымақтастық,өмір бойы білім алуға баулу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс: | Қазақ әдебиеті 6 сынып тақырыбвы: А.Байтұрсынов өмірімен шығармашылығы. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім: | Ахмет Байтұрсынов қазақ тарихындғы орнын біледі. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері | Сабақтағы жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ басы | 1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу сәті Ұжымдық жұмыс «Миға шабуыл» әдісі. Интербелсенді тақтада А.Байтұрсынов портреті ұсынылады Шарты: Ахмет Байтұрсынов кім оның қоғамдағы орнымен еңбегі туралы не білетіндерін анықтау. Сұрақтар 1.Бұл кімнің фото суреті? 2.Ол туралы не білесіздер? 3.Ахмет Байтұрсыновтың еңбектерін атап беріңіздер? 4.Ахмет Байтурсыновтың қоғамдағы қызметі туралы не білесіздер? Бағалау түрі: мұғалімнің бағалауы әдісі;«мадақтау» | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы | 1.Жеке жұмыс Әдісі: «Тарихи диктант» Шараты: Ахмет Байтұрсыновтың жазған еңбектері туралы мәтінді оқып, нүктелердің орнына қалып қойған сөздерді жаз. 1.А.Байтқрсынов қазақ тілін оқыту ...... негізін салушы болып табылады. ( әдістемесінің) 2.Ахмет Байтұрсыновтың «оқу құралы әліппесі ...... тілінде жазды. (қазақ) 3.А.Байтұрсынұлының мемлекеттік қызметпен қатар ............ қызметпен де айналысты. ( педагогикалық) 4. Үш кітап тұратын «Фонетика», «Марфология», «Синтаксис» ........жазды. («Ана тілі бойынша оқу құралы») 5. А.Байтұрсынов қазақ тілтануының негіздерін, қазақ грамматикасын белгілеуге арналған ғылыми .......әзірлді. ( терминологияны) Бағалау түрі: Өзін-өзі бағалау. Әдісі «дайын жауап үлгісі» 2. Топтық жұмыс Әдісі:кластер Шарты Ахмет Байтұрсынов -тіл білімінің негізін салушы екенің сипаттайды. Бағалау; өзара бағалау. Әдісі «Екі жұлдыз бір тілек». 3.Жұптық жұмыс әдісі: РАФТ Шарты: Бейнежазба тамашалап Ахмет Байтұрсыновтың қазақ қоғамын дамытудғы еңбегі туралы жазады.
Бағалау түрі: өзара бағалау әдісі:«алтын, күміс, мыс медальдары» Сергіту сәті «Көз жаттығулары» 4.Жеке жұмыс әдісі «Эссе» Тақырыбы: «Ахмет Байтұрсынов ұлт ұстазы» Шарты:Неліктен Ахмет Байтұрсыновты ұлт ұстазы деп айтайды? Бағалау түрі:мұғалімнің мадақтауы | Қосымша 1 8-сыныпқа арналған Қазақстан тарихы оқулығы. Мектеп баспасы. https://youtu.be/OiQpO2WmfpU | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 8 минут | Рефлексия Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары Тапсырма 1 «Ия!жоқ!» кестесін толтыру.
Тапсырма 2 Сәйкестендір
Тапсырма 3 А.Байтұрсыновтың «Ұлт ұстазы» ретінде сипаттайды Әдісі :Үш сөйлеммен
| |