ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.04.2024

Просмотров: 3

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қ Р Оқу- ағарту министрінің 2022. 27.08. № 382 бұйрығына сәйкес. ҚМЖ ҮЛГІСІ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
……………………………………………………………………………………………

(сабақтың тақырыбы)

Бөлім:




Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы




Оқу бағдарламасына сәйкес оқытумақсаттары


Сабақтың мақсаты




Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің

Әрекеті

Оқушының

әрекеті

Бағалау

Ресурстар













































Сабақ жоспарының аталған тармақтары міндетті болып табылады. «Педагогмәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы 293-VІ Заңының 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес педагог кәсіптік қызметін жүзеге асыру кезінде «Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 3 тамыздағы 348 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29031 болып тіркелген) бекітілген тиісті білім беру деңгейінің мемлекеттік ж
алпыға міндетті стандартының талаптары сақталған кезде кәсіптік қызметті ұйымдастырудың тәсілдері мен нысандарын өз еркімен таңдайды.\


Бөлім:

Үшбұрыштар
биіктігі және орта сызығы

биіктігі және орта сызығы


Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты

Асылхан Б

Күні:

15.11.2022

Сынып:7 В

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрыштарының тригонометриялық функциялары. Пифагор теоремасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқытумақсаттары

7.1.1.12 үшбұрыштың медианасы, биссектрисасы, биіктігі, орта перпендикуляры, орта сызығы анықтамаларын білу және оларды салу;

Сабақтың мақсаты

үшбұрыштың медианасы, биссектрисасы, биіктігі, орта перпендикуляры,орта сызығы анықтамаларын білу және оларды салу

сүйір бұрышты, доғал бұрышты және тікбұрышты үшбұрыштардың биіктіктерінің орналасуын салыстыру

Тақырыпқа берілген дәлелдеулерді шығара алады



Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

қушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сыныппен амандасып оқушылардың сабаққа қатысын, сынып тазалығын қадағалаймын. Сыныппен амандасып оқушылардың сабаққа қатысын, сынып тазалығын қадағалаймын.
 Өткен тақырыпқа шолу арқылы қызығушылықты ояту
«Үшбұрыш» Сызбасы арқылы санын анықта?



10 yшбұрыш бар


Мақтау мадақтау

Слайд 1

Сабақтың ортасы


« Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісін пайдаланып тапсырманы жұппен ақылдасып орындайды

Топтық жұмыс.

Топқа бөлу:

І топ Биіктік

ІІ топ Биссектриса

ІІІ топ Медиана


Тапсырма

Сызбада берілген АВС үшбұрышында көрсетілген

сызықтардың атауын айт?


AH-Биіктік

AE-Биссектриса

AO-Медиана

DO-Орта сызық

m-Орта перпендикуляр




Тең қабырғалы АОС үшбұрышының периметірі 12 см, О төбесінен СD –ға жүргізілген медиана -ОЕ .CE,ED кесінділерінің ұзындығы қанша?

Берілгені: үшбұрыш СОD Тең қабырғалы

ОЕ медиана

Периметірі 12 cm



Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

Дескриптор:

-Биіктік

-Биссектриса

-Медиана

-Орта сызық

-Орта перпендикуляр
Жалпы балл -5


Дескриптор:

-Тапсырманы түсініп,берілгенін жазады.

-ереже арқылы периметір табады
Жалпы балл-2


https://youtu.be/-sSJXKQnrGQ

https://youtu.be/-sSJXKQnrGQ



Сабақтың соңы.

5 мин

Синтез

«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту


5мин

Рефлекция


«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту)


«Менің көңіл-күйім баспалдағы»

Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады.

Үй тапсырмасы






Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады


Үй тапсырмасы: №2.8 №2.10

Дескриптор:

-Тапсырманы түсініп,берілгенін жазады.

-Екі үшбұрыштың периметірін қосуды біледі

-берілгені арқылы периметір табады
Жалпы балл-3

https://youtu.be/-sSJXKQnrGQ

Стикерлер

смайликтер